10 populiariausių marškinių apykaklių

10 populiariausių marškinių apykaklių

Kokios yra pagrindinės vyriškų marškinių apykaklės ir kuo jos viena nuo kitos skiriasi. Kaip žinoti, kuri marškinių apykaklė yra tinkamiausia, o kurių reikėtų vengti.

Perkant vyriškus marškinius svarbu atsižvelgti ir į jų apykaklės tipą. Nors iš pirmo žvilgsnio šis marškinių elementas ir neatrodo svarbus, tačiau neteisingai parinkta apykaklė gali visiškai sugadinti galutinį vilkimų marškinių vaizdą.

Marškinių apykaklės viena nuo kitos skiriasi pagal tai, kiek daug ar mažai jos yra nukirptos į šonus. Šis nukirpimas kardinaliai pakeičia apykaklės išvaizdą ir nuo to priklauso, prie kokios veido ir kaklo formos ją yra geriausia derinti. Teisingai parinkta apykaklė padės paslėpti trūkumus, kai, tuo tarpu, neteisingai – juos tik dar labiau paryškins.

Skirtingų apykaklių tipų, ko gero, galima būtų priskaičiuoti apie dvidešimt, tačiau pagrindiniai ir dažniausiai naudojami yra keturi.

Marškinių apykakle su sagomis (button down collar)

Pagrindinis šios marškinių apykaklės išskirtinumas yra prisegami galiukai. Šį sprendimą dar prieš gerą šimtą metų sugalvojo polo žaidėjai – žaidimo metu vėjas kartais pakeldavo apykaklės kraštus, tad jie juos pritvirtindavo sagomis. Neilgai trukus, prisegama apykaklė buvo pritaikyta masinėje marškinių gamyboje ir paplito po visą pasaulį.

Šią apykaklę turintys marškiniai, dažniausiai, yra siuvami labiau kasdienių modelių ir ypač formaliai aplinkai nėra tinkami. Jie kur kas geriau dera prie džinsų ar kasdienių kelnių.

Nors ir labiau kasdienė, tačiau prie šios apykaklės ryšėti kaklaraištį tikrai galima, tačiau kaip ir prie siauros, taip ir prie šios reikėtų pasirinkti mažesnį ir siauresnį mazgą. Tam puikiai tiks paprastas ar dvigubas Keturi rankoje mazgas.

Nors šios apykaklės galiukai ir turėtų būti prisegami tam skirtomis nedidelėmis sagomis, tačiau, norint išsiskirti, jas galima palikti ir atsegtas. Žinoma, šis sprendimas yra tinkamas tikrai ne kiekvienam vyrui ir vilkint marškinius su atsegtais apykaklės galiukais reikia turėti nemažai pasitikėjimo savimi, kadangi kitu atveju aplinkiniai pagalvos, jog taip buvo padaryta ne specialiai, o dėl išsiblaškymo, tingumo ar netvarkos.

Siaura marškinių apykaklė su sagomis

Siaura marškinių apykakle (point collar)

Siauros marškinių apykaklės galiukai, priešingai nei nupjautos ar išskleistos, yra nukreipti ne į šonus, o, priklausomai nuo modelio, beveik tiesiai ar visiškai tiesiai žemyn. Tai tradicinė ir formaliai atrodanti apykaklė, kuri yra mėgstama vyresnių vyrų.

Vertikaliai žemyn nukreiptus galiukus turintis siauros apykaklės modelis vizualiai ilgina veidą ir kaklą, todėl labiausiai tiks trumpo kaklo ir plataus veido savininkams. Pailgą veidą ar ilgą kaklą turintiems vyrams šią apykaklę turinčių marškinių reikėtų vengti.

Siaurą apykaklę turintys marškiniai gražiausiai atrodys tuomet, kai jie bus vilkimi kartu su švarku ar kostiumu. Prie jų taip pat yra rekomenduojama ryšėti kaklaraištį, kurio mazgas turėtų būti kiek plonesnis ir siauresnis, kadangi kitu atveju jis netilps tarp apykaklės kraštų. Geriausiai tam tiks paprastas ar dvigubas Keturi rankoje mazgas.

Siaura marškinių apykaklė

Praskleista marškinių apykaklė (spread collar)

Kiek mažiau nukirpta marškinių apykaklė – tarpinis variantas tarp siauros ir nukirptos, kurios galiukai yra nukreipti įstrižai į šonus. Puikus sprendimas vyrams, kurie turi kiek ilgesnį kaklą ar pailgą veidą, nemėgsta pilnai nukirpto apykaklės varianto, tačiau nori atrodyti moderniai, solidžiai ir stilingai.

Tai viena universaliausių apykaklių – marškinius, turinčius ją, galima vilkėti tiek oficialioje aplinkoje kartu su kostiumu ir kaklaraiščiu, tiek kasdienėje – kartu su džinsais ir keliomis prasegtomis sagomis.

Ši marškinių apykaklė taip pat tiks visiems kaklaraiščių mazgams. Ji turi pakankamai erdvės, kad sutalpintų masyvų ir platų Vindzoro mazgą, tačiau tuo pačiu yra pakankamai siaura, jog prie jos gražiai derėtų ir mažas bei siauras Keturi rankoje mazgas.

Praskleista marškinių apykaklė

Nukirpta marškinių apykaklė (cutaway collar)

Ypač daug nukirpta apykaklė, kurios galiukai yra nukreipti į šonus. Mėgstama vyrų, kuriems patinka išsiskirti ir atrodyti stilingai. Populiari Italijoje ir Anglijoje, kur ji ir buvo sukurta.

Dėl savo formos ir dizaino ši apykaklė vizualiai platina kaklą ir veidą, todėl geriausiai tiks vyrams, kurie turi ilgesnį kaklą ar pailgą veidą. Dėl tos pačios priežasties plataus veido ir trumpo kaklo vyrams šios apykaklės reikėtų vengti, kadangi ji tik dar labiau paryškins šias savybes.

Nors prie šios apykaklės tinka visi mazgai, tačiau ji, labiausiai iš visų, yra tinkama Vindzoro mazgui, kadangi, dėl nukirptų į šonus jos galų, jis nepasislepia ir yra pilnai matomas. Tačiau, norint papildomo akcento ir išskirtinumo prie šios apykaklės taip pat galima pasirišti ir Keturi rankoje mazgą.

Nukirpta marškinių apykaklė

O ką apie marškinių apykakles manote jūs? Ar turite išsirinkę vieną pačią mėgstamiausią ir visuomet perkate marškinius, kurie turi būtent tokią apykaklę, ar mėgstate įvairovę ir jūsų drabužių spintoje marškinių yra su įvairiomis apykaklėmis?

Užduokite klausimus ar pasidalinkite savo nuomone ir pastebėjimais komentarų sekcijoje žemiau.