Vyriškų švarkų modeliai

Vyras vilki vienaeilį dviejų sagų mėlyną švarką

Net ir puikiai tinkančio švarko nesinorės vilkėti, jeigu jis bus negražus, todėl pats laikas susipažinti su populiariausiais vyriškų šarkų modeliais ir stiliais, kad žinotumėte, koks švarkas jums patinka, o koks ne.

Be abejo, net ir labai jums patinkantis švarkas turėtų likti pakabintas ant pakabos, jeigu švarko dydis bus netinkamas. Kad ir koks gražus švarkas bebūtų, situacijos jis neišgelbės. Tokiu atveju tęskite švarko paieškas toliau arba, jei jos nebuvo vaisingos, užsukite pas siuvėją.

Taip pat ne pro šalį būtų paskaityti apie tai, kokios gali būti švarko ir kostiumo medžiagos, kadangi šiame straipsnyje apie jas nebus rašoma.

O jeigu apie švarkų dydžius ir medžiagas jau žinote, tuomet galite susipažinti su 6 pagrindinėmis švarko dalimis, kurios skiria juos vienus nuo kitų:

  1. Sagstymas.
  2. Atvartai.
  3. Pečiai.
  4. Skeltukai.
  5. Pamušalas.
  6. Kišenės.

Vienaeilis vyriškas švarkas

Šis švarkas dar kitaip yra vadinamas vienborčiu (angliškai „single breasted“). Kaip pavadinimas ir nusako, šis švarkas turi vieną eilę sagų, kurių dažniausiai jų būna 1, 2, 2.5 arba 3.

Vienaeiliai švarkai šiuo metu sudaro didžiausią švarkų pasiūlos dalį. Apie 95% švarkų parduotuvėse bus su viena sagų eile.

Stovint ar einant, nesvarbu kiek sagų turėtų, vienaeilis švarkas yra užsegamas, o sėdint atsegamas.

1 sagos švarkas

Modernus, madingas ir stilingas – 1 sagos švarkas ar pilnas kostiumas tikrai padarys įspūdį ir leis išsiskirti iš kitų švarkus vilkinčių vyrų. Geriausiai tinka lieknesnio sudėjimo vyrams, nestokojantiems pasitikėjimo savimi. 1 sagos švarkas puikiai tiks vakarėliams ar pasivaikščiojimams mieste, tačiau griežtoje verslo aplinkoje nuo jo reikėtų susilaikyti.

Kadangi švarkas turi tik 1 sagą, tai tik ji viena ir yra užsegama stovint ar einant.

Vienaeilis švarkas 1 saga

Ted Baker švarkai

2 sagų švarkas

Šiuo metu tai yra pats populiariausias vyriškas švarkas. Perkant švarką ar kostiumą dažniausiai jis bus pasiūtas su 2 sagomis. Kadangi šių švarkų pasiūla yra pati didžiausia, tai ir susirasti tokį, kuris patiks ir tiks bus pakankamai lengva. Tinka bet kokio kūno sudėjimo vyrams.

Nors švarkas ir turi 2 sagas, tačiau apatinė niekuomet nėra segama. Stovint ar einant užsegama tik viršutinė saga.

Vienaeilis švarkas 2 sagos

Suitsupply švarkai

2.5 sagos švarkas

Tai švarkas, kuris yra su 3 sagomis, tačiau viršutinė saga niekada nėra segama, o švarkas yra pasiūtas taip, kad saga ir skylė, į kurią ji yra segama, yra švarko atvartuose. Šio švarko modelis yra identiškas 2 sagų modeliui, tačiau, parodo pasiūto švarko kokybę, kadangi papildomos sagos pridėjimas yra pakankamai sudėtingas procesas. Šis švarkas dar kartais yra vadinamas 3-roll-2 arba 3/2 roll.

Šis švarkas sagstomas lygiai taip pat, kaip ir 2 sagų švarkas. Nors jis ir turi papildomą trečią sagą, tačiau ji yra tik stiliaus elementas ir nėra segama.

Vienaeilis švarkas 2.5 sagos

Suitsupply švarkai

3 sagų švarkas

60-ųjų metų stiliaus 3 sagų švarkas po truputį vėl skinasi kelią į populiarumą. Šis švarkas geriausiai tiks aukštiems (185cm ir aukštesniems) vyrams. Papildoma saga ant krūtinės suteiks daugiau patogumo jį vilkinčiam vyrui, o tai pat ir atrodys patraukliau, nei 2 sagų švarkas.

3 sagų švarko apatinė saga taip pat niekuomet nėra segama. Viršutinę sagą galima segti arba nesegti – kaip kam patinka, tačiau vidurinė saga privalo būti užsegta.

Vienaeilis švarkas 3 sagos

Hugo Boss švarkai

Dvieilis vyriškas švarkas

Tai švarkas dar kitaip yra vadinamas dviborčiu (angliškai „double breasted“). Šis švarkas turi dvi eiles sagų, kurių dažniausiai būna 6 arba 4.

Tai pakankamai retai sutinkamas švarko modelis, tačiau tai visiškai nereiškia, kad jis yra nemadingas. Priešingai – dvieilis švarkas yra stilingesnis, nei vienaeilis. Galbūt dėl šios priežasties jie ir nėra tokie populiarūs – ne kiekvienas nori ir gali vilkėti švarką, į kurį bus nukreipiamas aplinkinių dėmesys. Visgi, jei to norėsite, tai dvieilis švarkas yra puikus drabužis ne tik aplinkinių dėmesiui atkreipti, tačiau ir atrodyti stilingai bei išsiskirti iš kitų.

Būdamas pakankamai išskirtiniu ir stilingu šis švarkas nelabai tiks formalioje verslo aplinkoje. Geriausiai jį vilkėti įvairių renginių metu, mieste, ar su draugais leidžiant laike bare.

Dvieilių švarkų sagstymas skiriasi nuo vienaeilių. Visų pirma, dvieilis švarkas visuomet yra vilkimas užsegtas. Net ir sėdint, švarko sagos nėra atsegamos. Taip yra todėl, kad švarko pasiuvimas yra toks, kad atsegtas jis tiesiog negražiai atrodytų, nes priekinėje dalyje yra gerokai daugiau medžiagos nei vienaeiliame švarke ir ji paprasčiausiai būtų negražiai išlindusi.

6 sagų švarkas – 6×2

Iš visų dvieilių švarkų populiariausias yra 6 sagų. Tai švarkas, kuris turi 6 sagas, tačiau užsegamos gali būti tik 2 iš jų. Viršutinės sagos, dažniausiai, būna toliau viena nuo kitos ir net nėra galimybės jas užsegti. Beveik visuomet šio modelio švarkai būna su peak atvartais.

Nors užsegti galima abi apatines sagas, tačiau segam yra tik vidurinė. Apatinė saga neturėtų būti segama.

Dvieilis švarkas 6 sagos

Suitsupply švarkai

4 sagų švarkas – 4×2

Mažiau populiarus dvieilio švarko variantas, kuris turi 4 sagas, iš kurių 2 gali būti užsegamos. Kitaip nei 6 sagų švarkas, šis švarkas vilkimas užsegant viena arba abi sagas. Visgi, galbūt stilingesnis būdas yra užsegti tik vieną viršutinę sagą ir palikti apatinę atsegtą.

Dvieilis švarkas 4 sagos

H.E. by Mango švarkai

Švarko atvartai / atlapai

Vyriški švarkai yra siuvami naudojant vieną iš šių atvartų stilių: notch, peak arba shawl. Švarko atvartuose, kairėje pusėje dažniausiai yra iškirpta ir apsiūta skylė, kuri yra skirta įsisegti gėlę (Boutonnière) arba atlapo segtuką. Dvieilio švarko peak atlapuose šias iškarpas kartais galima rasti abejose atvartų pusėse.

Notch atvartai / atlapai

Populiariausias šiuo metu siuvamų švarkų atvartų stilius. Šių atvartų forma yra nuožulniai einanti žemyn. Beveik visi vienaeiliai švarkai yra siuvami su šio tipo atlapais. Dvieiliai švarkai su šio tipo atvartais yra ypač retai pasitaikantis švarko modelis.

Notch atvartai yra mažiausiai formalaus stiliaus iš visų kitų, todėl juos galima rasti tiek ant kostiuminių, tiek ant paprastų, kasdienių švarkų.

Notch atlapų plotis nurodo, kokio pločio kaklaraištį reikėtų pasirišti. Kuo platesni atvartai, tuo platesnis turėtų būti ir kaklaraištis.  O jeigu atlapai yra labai siauri, tuomet geriausiai tiks skinny kaklaraištis.

Notch lapel atvartai atlapai

Suitsupply švarkas

Peak atvartai / atlapai

Peak atvartai yra labiausiai formalūs. Jų forma, priešingai nei Notch, yra ne nuožulniai besileidžianti žemyn, tačiau kampu kylanti į viršų. Beveik visi dvieiliai švarkai turi Peak atlapus. Vienos sagų eilės švarkų su šiais atlapais pasiūla yra gerokai mažesnė, kadangi juos iškirpti tokio modelio švarkui yra ypač sudėtingas procesas net ir patyrusiam siuvėjui.

Peak lapels atvartai atlapai

Suitsupply švarkas

Shawl atvartai / atlapai

Šio tipo atvartai paprastai yra naudojami smokingo švarkuose. Atvartai taip vadinami, nes jų forma primena šaliką (shawl angliškai). Priešingai nei kitų atlapų, Shawl atvartų medžiagai dažniausiai yra naudojamas natūralus arba dirbtinis šilkas.

Shawl collar atvartai atlapai

Suitsupply švarkas

Švarko pečiai

Švarko pečiai, pagal tai ar jie yra kietinti, skirstomi į 3 kategorijas: nekietinti, dalinai kietinti ir pilnai kietinti.

Nekietinti pečiai

Tai pečiai, kurie neturi visiškai jokio pakietinimo. Tokio tipo švarkas dažniausiai būna be pamušalo arba tik su daliniu pamušalu, todėl dažniausiai būna lengvesnis, labiau prigludęs prie kūno ir patogesnis. Puikiai tinka pasisėdėjimui bare su draugais ar pasivaikščiojimui po miestą.

Vilkint tokio tipo švarką yra labai svarbu, kad sutaptų švarko ir jį vilkinčio žmogaus pečių linijos ir nuožulnumas, nes kitu atveju arba švarko pečiai bus palinkę žemyn, arba jų linija nelygi ir susiglamžius.

Nekietinti švarko pečiai

Suitsupply švarkas

Dalinai kietinti pečiai

Tarpinis pečių variantas, kuomet jie yra šiek tiek pakietinti ir turintys savo formą. Su tokiu švarku ar kostiumu galima keliauti tiek į darbą, tiek į barą.

Daliniai kietinti švarko pečiai

Suitsupply švarkas

Pilnai kietinti pečiai

Labiausiai formalus švarko pečių variantas. Pečiai pilnai kietinti ir išlaikantys savo formą. Puikiai tiks darbui ar oficialiems susitikimams.

Pilnai kietinti švarko pečiai

Suitsupply švarkas

Švarko skeltukai

Skeltuku yra vadinami švarko nugaroje esantys įkirpimai, kurių gali būti du, vienas arba apskritai nebūti.

Švarko skeltukai

Du skeltukai

Šie vyriški švarkai su dviem skeltukais yra vieni populiariausių – modernūs, stilingi ir tinkantys daugeliui vyrų. Beje, pasiūti švarką su dviem skeltukais yra sudėtingiau, nei su vienu, tad tai galima laikyti kaip nedideliu kokybės ženklu.

Vienas skeltukas

Vieno skeltuko vyriški švarkai irgi yra pakankamai populiarūs, tačiau nėra laikomi tokiais kokybiškais ir moderniais, kaip dviejų. Dauguma gamintojų, parduodančių šiek tiek žemesnės kokybės drabužius, savo švarkus siuva naudodami vieną skeltuką.

Be skeltuko

Labai retai šiais laikais sutinkamas sprendimas švarkuose, kuris anksčiau buvo ypač populiarus Italijoje. Kadangi skeltuko nugaroje nėra, tai švarkas yra mažiausiai patogus iš visų kitų, nes nėra didelės judėjimo laisvės.

Švarkas be skeltukų gali atrodyti ypač gražiai dėvimas lieknų vyrų su plokščiais pilvais, kadangi švarko siluetas sukurs gražią, platėjančią „V“ raidės formą.

Švarko pamušalas

Vyriški švarkai yra siuvami su pilnu pamušalu, daliniu pamušalu arba be pamušalo. Ir vieni, ir kiti turi savų privalumų ir trūkumų.

Vyriškas švarkas pamušalai

Suitsupply švarkai

Pilnas pamušalas

Šiuo metu populiariausi yra vyriški švarkai su pilnu pamušalu. Šio modelio švarkuose pamušalu yra padengta visa vidinė švarko pusė.

Šie švarkai geriau išlaiko šilumą, yra labiau atsparūs dėvėjimuisi, o dėl didesnio svorio gražiau krenta nuo pečių žemyn. Pagrindinis jų trūkumas tas, kad šiltu laikotarpiu su jais bus tiesiog per karšta.

Dalinis pamušalas

Šiuose švarkuose pamušalas dažniausiai būna rankovėse, viršutinėje nugaros dalyje ir šonuose. Paprastai, švarkai su daliniu pamušalu yra siuvami iš lengvesnės ir retesnės medžiagos (lino, tropinės vilnos) ir yra skirti dėvėti esant šiltesniam orui.

Be pamušalo

Tai švarkai, kuriuose yra minimalus pamušalo kiekis. Labai dažnai jis būna tik viršutinėje švarko dalyje ties pečiais. Tai patys lengviausi švarkai, kurie yra skirti karštam orui. Tačiau tuo pačiu jie yra ir lengviausiai pažeidžiami, kadangi bet koks švarko įbrėžimas iš vidaus pažeis ne pamušalą, kurio toje vietoje nėra, o pačią švarko medžiagą.

Švarko kišenės

Vyriški švarkai yra siuvami naudojant vieną iš 3 kišenių tipų: flap, jetted arba patch.

Vyriškas švarkas kišenės

Suitsupply švarkai

Flap kišenės

Tai švarko kišenės turinčios taip vadinamus antkišenius (flaps). Populiarus klasikinis švarko kišenių variantas. Kartais kairėje švarko pusėje yra papildoma kišenė, kuri skirta įsidėti nedideliems daiktams – bilietams, smulkiems pinigams, vaistams.

Jetted kišenės

Tai beveik tos pačios kišenės Flap kišenės, tik neturinčios antkišenių. Tai stilingas ir labiau formalus kišenių variantas, kurį dažniausiai galima pamatyti smokingo švarkuose. Beje, sukišę antkišenius Flap tipo kišenėse gausite Jetted variantą.

Patch kišenės

Labiausiai kasdienis kišenių variantas, kuris dažnai sutinkamas mažiau formalaus kirpimo švarkuose. Šio tipo kišenės yra sukuriamos prie švarko medžiagos prisiuvant papildomą lopą (patch).

Reziumė

Sveikinu visus, kurie sąžiningai perskaitė straipsnį iki galo. Galbūt dalį dalykų jau žinojote, galbūt kažko ne, tačiau po šio straipsnio žinias apie tai, kokie būna švarkai, manau, kad tikrai praplėtėte ir šios žinios padės kitą kartą renkantis švarką. Visgi, švarkas – sudėtingiausiai siuvamas vyriškas drabužis, kuris, be abejonės, ir kainuoja daugiausiai, todėl tikrai kiekvieną kartą jį perkant norisi, kad jis ne tik tiktų, bet ir patiktų.

Beje, čia visiškai nebuvo užsiminta apie švarko siuvimo niuansus – apie tai galbūt kitą kartą. Nors, jeigu pirksite švarką geroje parduotuvėje, pavyzdžiui Suitsupply, galvos sukti dėl švarko kokybės tikrai nereikės.

O kokius švarkus mėgstate jūs? Ar turite savo spintoje ką nors išskirtinio, pavyzdžiui dvieilį 6 sagų švarką? Būtinai pasidalinkite savo nuomone komentaruose!