Kostiumas, kuris tinka

Nenuostabu, kad šiais moderniais laikais, kuomet vyriškas kostiumas tapo tuo drabužiu, kuris yra dėvimas tik tada, kai reikia pasipuošti, didelė dalis vyrų pamiršo, kaip jis turėtų atrodyti tuomet, kai yra vilkimas. Dėl šios priežasties labai dažnai kostiumas ne tik, kad nepuošia vyro, tačiau priešingai – pabrėžia jo figūros trūkumus ir atrodo taip, lyg būtų pasiskolintas iš stambesnio ir aukštesnio draugo.

Kita priežastis, dėl kurios vyro dėvimas kostiumas nepadaro jo panašiu į agentą 007, yra ta, kad informacijos, kuri padėtų sužinoti, kaip turėtų atrodyti gerai tinkantis kostiumas, surasti beveik neįmanoma. Deja, bet tenka pripažinti, kad net ir parduotuvėse, kurios parduoda kostiumus, dirbantys darbuotojai dažnai neišmano, ar kostiumas tinka jį perkančiam vyrui, todėl nusipirkti gerai atrodantį ir tinkantį kostiumą kartais gali tapti beveik neįmanomą misija.

Norint suprasti, kaip turėtų atrodyti gerai tinkantis kostiumas pirmiausia reikia susipažinti su jo sudedamosiomis dalimis – švarku ir kelnėmis.

Švarkas

Vyriškas švarkas, savo konstrukcija, yra pats sudėtingiausias drabužis, todėl jame galima išskirti 13 pagrindinių detalių ir vietų į kurias būtina atkreipti dėmesį. Žinoma, šis skaičius tikrai nėra baigtinis – galima identifikuoti ir kur kas daugiau smulkmenų, tačiau tų, kurios yra aprašytos, tikrai pilnai pakaks, norint suprasti, kaip turėtų atrodyti dėvimas švarkas.
https://www.dinsta.com/
Labai svarbu žinoti, kurios švarko vietos gali būti nesunkiai pakoreguotos siuvėjo, o kurių sutvarkyti beveik neįmanoma, kadangi nuo to priklauso, ar verta investuoti į naują kostiumą, net, jeigu jo kaina ir atrodo labai patraukliai. Ko gero, nelabai prasminga sumokėti už taisymą tiek pat kiek už visą kostiumą, o galutinį rezultatą turėti vidutinišką.

Kitas dalykas, kurio taip pat nereikėtų pamiršti, yra tai, jog net ir pigesnis, tačiau puikiai tinkantis kostiumas, visuomet atrodys kur kas geriau, nei gerokai brangesnis, tačiau netinkamo dydžio. Tad, prieš perkant naują švarką nereikėtų vaikytis garsių ir brangių prekių ženklų, o žiūrėti, kaip jis atrodo, kuomet yra vilkimas.

Švarko priekis

Kostiumo švarkas iš priekio

Švarko nugara

Kostiumo švarkas iš nugaros

1. Apykaklė

Kostiumo švarko apykaklė

Švarko apykaklė, tiek iš šonų, tiek iš nugaros turėtų gražiai gulėti ant marškinių apykaklės. Tarp marškinių iš švarko apykaklių neturėtų būti jokių tarpų.

Nors skamba ir paprastai, tačiau labai dažnai galima pamatyti, kad perkant švarką į šią vietą nebuvo atkreiptas dėmesys, nes tarp švarko ir marškinių apykaklių yra tarpai.

Ši problema gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: švarko apykaklė yra platesnė nei kaklas, statmeni pečiai, kaklas per daug palinkęs į priekį ar dėl kitų priežasčių. Tikslią priežastį nustatyti padės arba savo darbą išmanantis parduotuvės, prekiaujančios kostiumais, darbuotojas, arba siuvėjas.

Visgi, nors priežastį žinoti yra gerai, tačiau dar svarbiau yra žinoti, ar tai galima pataisyti. Deja, bet atsakymas į šį klausimą, dažniausiai, yra „ne“.

Siuvantis švarką, primatavimų metu, siuvėjas gali pasižymėti vietas, kurias reikia pakoreguoti, ir apykaklės problemą nesunkiai išspręsti. Tačiau, jeigu švarkas jau yra pasiūtas ir  yra matuojamas parduotuvėje, tuomet šios problemos išspręsti greičiausiai nepavyks. Taip, siuvėjas gali nuardyti visą apykaklę, ją bandyti pataisyti ir vėl prisiūti, tačiau galutinis rezultatas, ko gero, bus tik patenkinamas, o korekcijos kainuos tikrai nemažai.

Taigi, jeigu perkamo švarko apykaklė yra netinkama, reikėtų ieškoti kito švarko modelio nes tikimybės, jog ją pavyks sėkmingai pakoreguoti yra labai maža.

2. Pečių linija

Kostiumo švarko pečių linija

Švarko pečiai turėtų gulėti prigludę prie pečių be jokių susiraukšlėjimų, įdubimų ar iškilimų. Susiraukšlėję ir nelygūs švarko pečiai, dažniausiai, būna dėl to, jog jie yra per dideli arba pati jų konstrukcija yra netinkama pečių formai.

Jeigu ši problema kyla dėl to, jog švarko pečiai yra per dideli, tuomet ją kartais galima išspręsti pasimatuojant mažesnio dydžio švarką. Visgi, jei šios problemos neišeina panaikinti net ir matuojantis vienu ar keliais dydžiais mažesnį švarką, tuomet gali būti, jog drabužio konstrukcija yra netinkama pečių formai. Dažnai taip būna dėl nuožulnios pečių formos.

Jei švarkas yra pasiūtas vyrui, turinčiam kiek labiau statmenus pečius, tuomet net ir su tinkamo dydžio švarku ši problema bus matoma, jeigu pečiai bus nuožulnūs. Nors ir rečiau, tačiau ji taip pat gali būti matoma ir priešingu atveju, kuomet pečiai yra per daug statmeni, palyginus su švarko pečių konstrukcija.

Šios problemos tvarkymas yra pakankamai sudėtingas darbas, dažniausiai, negarantuojantis gerų rezultatų. Švarką reikėtų nunešti geram siuvėjui ir su juo pasitarti – jei šios vietos taisymas kainuos brangiai, tuomet švarką geriau grąžinti atgal į parduotuvę ir pabandyti paieškoti kito, labiau tinkančio modelio.

3. Pečių plotis

Kostiumo švarko pečių plotis

Švarko pečių plotis turėtų būti toks pats kaip ir pečių. Kitaip tariant, švarko pečių ir rankovės sujungimo siūlė turėtų baigtis ten, kur baigiasi pečiai ir prasideda ranka.

Patikrinti, ar švarko pečiai yra tinkami yra labai paprasta: vilkint švarką, reikėtų atsistoti per 10-15cm nuo sienos ir pamažu linkti link jos, lyg norint ją paremti pečiu. Jeigu sieną pirmiau paliečia švarko rankovės viršutinė dalis (toje vietoje, kur yra deltinis raumuo), tuomet švarko pečių plotis yra tinkamas. Jeigu pirmiau paliečia švarko petys, tuomet švarko pečių plotis yra per didelis.

Toks pečių plotis tiks visiems vyrams, turintiems vidutinius ar platesnius pečius, kurie nėra labai nuožulnus. Tiems, kurie juos turi siauresnius ar nuožulnesnius, galima vilkėti švarką ir su šiek tiek per dideliais pečiais tam, kad vizualiai viršutinė kūno dalis atrodytų platesnė, kadangi tokiu būdu bus sukuriamas proporcingas ir vyriškai atrodantis „V“ raidės formos siluetas.

Jei, visgi, švarko pečių plotis yra gerokai per didelis, tuomet juos galima pabandyti kiek pasiaurinti. Tai yra pakankamai sudėtinga ir delikati operacija, kurią atlikti gali tik įgudęs siuvėjas. Tačiau, priklausomai nuo švarko konstrukcijos, šią problemą net ir geras specialistas ne visuomet gali sutvarkyti. Taigi, prieš priimant sprendimą, ar švarką pasilikti, ar grąžinti į parduotuvę, reikėtų pasitarti su siuvėju.

4. Rankovės galvutė

Švarko rankovės galvutė

Švarko rankovės galvute yra vadinama ta vieta, kur rankovės viršutinė dalis susijungia su švarko pečių pabaiga. Nors būdų, sujungti šioms dviem švarko dalims, yra įvairių, tačiau, nepriklausomai nuo jų, ši vieta visuomet turi atrodyti taip pat – lygi, be jokių horizontalių įdubų ar susiraukšlėjimų.

Dažniausiai pastebima problema šioje vietoje yra horizontalios įdubos (angliškai vadinamos divots), kurios yra matomos net stovint neutralioje pozicijoje, nuleistomis rankomis.

Šios įdubos gali atsirasti dėl keleto pagrindinių priežasčių: švarko pečiai yra per platūs, švarko pečiai yra per siauri arba nuožulnūs. Jei ši problema atsiranda dėl pirmųjų dviejų priežasčių, tai ją išspręsti bus, dažniausiai, labai paprasta – tereikia pasimatuoti dydžiu mažesnį ar didesnį švarką.

Tačiau, jeigu priežastis yra nuožulnūs pečiai, tuomet problemos taip paprastai išspręsti nepavyks. Tokiu atveju švarką reikia taisyti. Korekcija yra gana sudėtinga, ją ne visuomet galima atlikti, todėl būtina pasiklausi siuvėjo ar jis galės šią vietą sutvarkyti bei, kiek tai kainuos, norint suprasti, ar verta švarką pirkti. Jei taisymas bus per brangus ar neįmanomas, tuomet reikia ieškoti kito modelio švarko, labiau tinkančio pečių formai.

5. Rankovės nuolydis

Kostiumo švarko rankovės nuolydis

Rankovės nuolydis yra kampas, kuriuo rankovė yra prisiūta prie pagrindinės švarko dalies. Šis kampas turėtų sutapti su natūraliai laikomų rankų kampu.

Ar rankovės nuolydis yra tinkamas, galima sužinoti labai paprastai: viršutinė rankovės dalis (ta, kur yra nuo alkūnės iki pečių, kaip yra pažymėta paveiksle) turi gražiai, lygiai, be jokių susiraukšlėjimų ar nelygumų kristi žemyn.

Kadangi natūraliai laikomų rankų nuolydis yra skirtingas kiekvienam vyrui, tai ir švarkai, perkami parduotuvėje ne visuomet tiks, kadangi skirtingi jų modeliai taip pat turi skirtingu kampu prisiūtas rankoves.

Jei rankos nėra per daug palinkusios į priekį ar atloštos atgal, tuomet, dažniausiai, švarkas tiks, tačiau kitu atveju bus matomos raukšlės rankovės viršutinėje kairėje (jei rankos yra per daug atloštos atgal) arba dešinėje (jeigu rankos per daug palinkusios į priekį) pusėje.

Tokiu atveju švarką reikėtų nunešti siuvėjui ir pasitarti su juo ar jis galės pakoreguoti rankovės nuolydį. Ar tai bus brangu, priklausys, nuo švarko konstrukcijos ir siuvėjo kompetencijos.

6. Rankovės plotis

Švarko rankovės plotis

Švarko rankovių plotis taip pat yra svarbi detalė, į kurią, deja, labai dažnai yra žiūrima pro pirštus. Rankovės plotis turėtų būti toks, ranką būtų galima lengvai sulenkti 90 laipsnių kampu – rankovė turėtų gražiai apglėbti viršutinę rankos dalį tačiau neveržti.

Visgi, pakankamai dažnai rankovės būna arba per plačios, arba per siauros, todėl jos, vilkint švarką, arba raukšlėjasi ir negražiai krenta, arba spaudžia rankas ir neleidžia patogiai jaustis. Neretai su šia problema susiduria sportuojantys vyrai, turintys raumeningas rankas. Ypač tada, kai matuojasi modernesnio kirpimo, siauresnius švarkus.

Jeigu rankovės yra per plačios, tai, dažniausiai, jas pakankamai lengvai galima šiek tiek pasiaurinti. Nors darbas ir nėra labai paprastas, tačiau patyrusiam siuvėjui tai neturėtų sukelti didesnių problemų.

Tačiau, jei rankovės yra per siauros, jas praplatinti ne visuomet pavyks, kadangi, dažniausiai, nepakaks jose esančios medžiagos. Taigi, jei matuojantis švarką matosi, kad rankovės yra akivaizdžiai per siauros, tuomet geriau jo nepirkti, o pabandyti surasti kitą, platesnes rankoves turintį modelį.

7. Rankovių ilgis

Kostiumo švarko rankovių ilgis

Švarko rankovės turėtų būti tokio ilgio, jog iš po jų matytųsi išlindę marškinių rankogaliai. Optimalus išlindusių marškinių rankogalių ilgis yra 1-2cm.

Prieš tikrinant, ar švarko rankovės yra tinkamo ilgio, reikėtų pažiūrėti, kad ir marškiniai nebūtų per ilgi ar per trumpi. Marškinių rankogaliai turėtų baigtis ten, kur prasideda nykščio sąnarys. Būtent todėl, matuojantis švarkus, visuomet rekomenduojama vilkėti marškinius.

Jeigu švarko pasimatuoti su gero ilgio marškiniais nėra galimybės tuomet galima vadovautis viena paprasta taisykle: švarko rankovės turėtų baigtis maždaug ten, kur pasibaigia rankos riešo kauliukas.

Jeigu švarko rankoves reikia pailginti ar patrumpinti 1-2cm, tuomet problemų, ko gero, tikrai neiškils. Tačiau, jeigu reikia daryti didesnes korekcijas, tuomet jas gali būti ne visuomet įmanoma atlikti.

Tokiu atveju didžiausias trukdis yra pramuštos švarko rankovių sagų skylės – jos neleis trumpinti švarko daugiau nei kelis centimetrus, nes tuomet sagos atsiras prie pat rankogalių ir atrodys labai negražiai. Priešingu atveju – rankove ilginant – tarp rankogalio ir sagų liks labai didelis tarpas, kuris taip pat atrodys negražiai.

Jeigu yra tik sagų skylių imitacijos, tuomet šių trukdžių nelieka ir, dažniausiai, švarko rankoves trumpinti ar ilginti galima gerokai daugiau, kadangi, esant poreikiui, sagas galima nuardyti ir persiūti aukščiau arba žemiau.

8. Krūtinė

Švarko krūtinė

Švarko atvartai ir krūtinės dalis turėtų gulėti prigludę prie krūtinės. Neturėtų būti jokių susiraukšlėjimų ar nelygumų ties atvartais, krūtine ar pažastimis. Atvartai taip pat neturėtų būti išsilenkę į šonus.

Jeigu švarko krūtinė bus per didelė, tuomet ties pažastimis ir krūtine bus matomos vertikalios raukšlės. Jei ji bus per maža – atvartai bus pakilę nuo krūtinės, o ties pažastimis, ko gero, bus matomos horizontalios raukšlės.

Pirmoji problema, dažniausiai, būna dėl to, kad švarkas yra, tiesiog, per didelis, tačiau antroji gali iškilti ir tuomet, kai yra sportuojama ir krūtinė yra platesnė nei vidutinio kūno sudėjimo vyro. Tuomet likusios švarko dalys gali puikiai tikti, tačiau su krūtine iškils problemų, nes atvartai bus iškilę į viršų.

Keliais centimetrais per siaurą švarko krūtinę siuvėjas, dažniausiai, galės šiek tiek praplatinti, tačiau, jeigu švarko krūtinė yra per plati, tuomet jos susiaurinti, ko gero, nepavyks. Būtent dėl šios priežasties perkant naują švarką reikia žiūrėti, jog krūtinė būtų tokia, kad jos nereikėtų koreguoti.

Štai, vienas paprastas būdas, kuris leis greitai išsiaiškinti, ar švarko krūtinė yra tinkamo dydžio: užsisegus švarką tarp sagos ir krūtinės turėtų būti galima įkišti sugniaužtą kumštį. Jei tai padaryti yra ypač sunku, tuomet švarkas, ko gero, yra per siauras, jeigu vietos lieka apsčiai – švarkas per platus.

9. Liemuo

Kostiumo švarko liemuo

Švarkas turėtų būti liemenuotas nuo pat krūtinės pradžios iki klubų. Kitaip tariant, švarko siluetas turėtų būti ne vertikali, o išlenkta linija, atkartojanti liemens kontūrus. Užsegus sagą, neturėtų būti matomų „X“ raidės formos linijų, kurios susikerta sagos vietoje. Viršutinė saga (jei sagų yra trys, tuomet vidurinė) niekada neturėtų būti žemiau nei bamba.

Liemens, korekcijos gali būti nesudėtingai atliktos siuvėjo, jeigu jos nėra didelės – 1-2cm. Jei švarkas yra tik šiek tiek per didelis ar per mažas, tuomet kartais pakanka tik persiūti sagas ir problema bus išspręsta. Jei korekcijų reikia didesnių, tuomet jos atliekamos siaurinant arba platinant švarką per siūles.

Švarko platinimo galimybės priklauso nuo to, kokio tipo yra jo kišenės – jeigu jos yra klasikinės su antikšeniais ar be jų, tuomet korekcijos galimos gerokai mažesnės, kadangi švarko nebus galima taisyti per priekinius įsiuvus. Jeigu jos yra uždėtinės, tuomet korekcijas galima daryti gerokai didesnes, nes kišenes galima nuardyti ir prisiūti iš naujo ant pasiaurinto ar paplatinto švarko.

Bet kuriuo atveju, jei švarkui yra reikalingos korekcijos, reikėtų pasitarti su siuvėju, kuris galės tiksliau pasakyti, ar jas bus galima pakankamai lengvai atlikti, ar, visgi, to padaryti nepavyks ir reikės ieškoti naujo švarko.

10. Švarko ilgis

Švarko ilgis

Matematiškai kalbant, švarkas turėtų būti tokio ilgio, kad vizualiai padalintų vyrą į dvi lygias dalis, matuojant nuo kaklo iki žemės. Kadangi su liniuote šių atstumų niekas nematuoja, tai paprastesnis būdas padedantis nustatyti švarko ilgį yra šis: švarkas turėtų pilnai uždengti užpakalį nugaroje, o priekinė jo dalis turėtų būti tarp nykščio pradžios ir pabaigos, kuomet yra stovima neutralioje pozicijoje, nuleistomis rankomis. Lenkiant pirštus, jų galiukai turėtų paliesti švarko apačią.

Tinkamo ilgio švarkas turi padėti sukurti gražiai atrodančią proporciją tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, todėl švarkus visuomet rekomenduojama matuotis kartu su kostiuminėmis kelnėmis ir batais. Tik tokiu būdu galima matyti, ar švarkas yra tinkamo ilgio.

Tinkamas švarko ilgis yra ypač svarbu, kadangi jo pakoreguoti yra beveik neįmanoma. Būtent todėl, renkantis švarką parduotuvėje, reikia atkreipti dėmesį į jo ilgį – jeigu švarkas yra per ilgas arba per trumpas geriau iš karto pradėti ieškoti kito modelio, nes tikimybė, jo jį pavyks pataisyti yra labai maža.

Tiesa, nemaža dalis greitosios mados prekės ženklų šiuo metu gamina ypač trumpo kirpimo švarkus, kurie visai stilingai atrodo kasdienėje aplinkoje, tačiau nėra tinkami oficialioje. Juos labai greitai galima pastebėti pagal tai, jog švarko ir rankovės ilgiai yra labai panašūs. Pamačius tokius švarkus jų net neverta matuotis, nes jie tikrai bus per trumpi.

11. Nugara ties kaklu

Švarko nugara ties apykakle

Švarko nugara ties kaklu, kartu su apykakle turėtų būti prigludusi prie kaklo ir nugaros. Čia neturėtų būti jokių vertikalių ar horizontalių raukšlių.

Jeigu švarkas nėra iki galo tinkamas, šioje vietoje galima pastebėti horizontalias raukšles, kurios dažniausiai atsiranda dėl to, jog švarkas yra skirtas vyrui, turinčiam nuožulnesnius pečius. Būtent todėl su šia problema labai dažnai susiduria vyrai, turintys statmenus pečius.

Ar galima šią vietą sutvarkyti? Tikrai taip jei sprendimo imsis geras siuvėjas, kuris meistriškai nuims apykaklę, pakoreguos kaklo liniją ir vėl viską prisiųs į vietą. Žinoma, ši procedūra yra pakankamai sudėtinga, todėl ir korekcijos gali kainuoti nemažai.

Prieš priimant galutinį sprendimą, ar pirkti kostiumą, turintį šią problemą, reikėtų pasimatuoti skirtingų modelių ir prekių ženklų pasiūtus kostiumus – galbūt kažkuris iš jų tiks labiau ir šios korekcijos jam daryti nereikės.

12. Viršutinė nugaros dalis

Švarko viršutinė nugaros dalis

Viršutinė nugaros dalis turi būti prigludusi prie nugaros – neturiu matytis jokių raukšlių, įdubimų ar iškilumų.

Jeigu nugara bus per plati – matysis vertikalios raukšlės ir švarkas bus per laisvas. Jeigu ji bus per siaura – tuomet matysis horizontalios raukšlės, o švarkas bus aptemptas per nugarą, varžys judesius ir bus nepatogus.

Per plačią nugarą pakoreguoti problemų dažniausiai nebus, tačiau, jeigu nugara yra per siaura, ją praplatinti bus galima tik tiek, kiek bus palikta laisvos medžiagos, siuvant abi nugaros dalis kartu – maždaug apie 1 ar 2 centimetrus.

Svarstant, ar verta įsigyti švarką, kurio nugara yra per plati ar per siaura visuomet reikėtų pasikonsultuoti su siuvėju. Idealu, jeigu tai galima padaryti kostiumų parduotuvėje, nes ten dirbantis siuvėjas iš karto galės pasakyti ar pavyks norimas korekcijas atlikti. Jeigu ne, tuomet švarką teks įsigyti ir jų nešti pas siuvėją, kad šis galėtų patikrinti, ar pakaks medžiagos norimoms korekcijoms.

13. Nugara ties liemeniu

Švarko nugara ties liemeniu

Kaip ir viršutinė, taip ir apatinė nugaros dalis turi būti lygi, be raukšlių, įdubimų ar iškilimų bei prigludusi prie juosmens ir išsilenkusi pagal jo formą.

Jei ši švarko vieta bus per siaura, tuomet bus matomos horizontalios raukšlės. O, jeigu ji bus per plati, tuomet švarkas nebus išsilenkęs pagal liemenį ir negražiai kabos ore.

Ši švarko vieta koreguojama taip pat kaip viršutinė nugaros dalis – siaurinama arba platinama. Korekcijos, žinoma, nėra begalinės – jas riboja paliktos medžiagos kiekis švarko viduje, kurio dažniausiai pakanka, norint švarką praplatinti tik apie 1-2 centimetrus.

Tiesa, kartais raukšlės gali atsirasti ir dėl riesto užpakalio ar kitų priežasčių, kurių nustatyti pačiam, ko gero, nepavyks ir reikės kreiptis į siuvėją, kuris galės jas identifikuoti ir pasakyti ar švarką bus galima sutvarkyti, ar geriau grąžinti.

Kelnės

Nors kostiuminės kelnės, žinoma, nėra tokios sudėtingos kaip švarkas, tačiau klaidų jas dėvint galima padaryti tikrai ne ką mažiau. Žinoma, gerai yra tai, kad didelė dalis jų gali būti nesunkiai sutvarkyta, tačiau juk kur kas geriau žinoti, kaip kelnės turi atrodyti jas mūvint ir jas iš karto įsigyti tokias, kad korekcijų reikėtų kuo mažiau.

Kelnių priekis

Kostiuminės kelnės iš priekio

Kelnių nugara

Kostiuminių kelnės iš nugaros

1.  Kelnių liemuo

Kostiuminių kelnių liemuo

Kostiuminių kelnių liemens juosta turėtų būti ten, kur yra liemuo – kiek žemiau bambos ar ties ja. Būtent tokiam aukštyje esanti liemens juosta padės sukurti gražiai atrodančią švarko ir kelnių proporciją bei kur kas geriau prilaikys į kelnes sukištus marškinius.

Kelnių liemuo turi būti tokio pločio, jog mūvimos kelnės nesmuktų, tačiau ir neveržtų. Diržas turėtų tarnauti kaip aksesuaras, o ne priemonė, kuri prilaiko kelnes.

Per platų kelnių liemenį siuvėjas dažniausiai gali nesunkiai pataisyti bent per vieną dydį, todėl parduotuvėje rastas, tačiau per platų liemenį turinčias kelnes, tikrai galima įsigyti ir pasinaudoti siuvėjo paslaugomis. Tuo tarpų per siaurą liemenį galima pakoreguoti tik tiek, kiek vidinėje kelnių pusėje, ties siūlėmis bus palikta papildomos medžiagos. Tiksliau pasakyti galės siuvėjas, nunešus jam kelnes.

2. Kelnių klubai

Kostiuminių kelnių klubai

Ties klubais kostiuminės kelnės turi kristi lygiai, be horizontalių ar vertikalių raukšlių. Jei kelnės bus per siauros, tuomet šioje vietoje bus matomos horizontalios raukšlės ir bus labai nepatogu jas mūvint sėdėti. Jei kelnės ties klubais bus per plačios, tada matysis vertikalios raukšlės ir bus daug perteklinės medžiagos, kuri atrodys labai negražiai ir akivaizdžiai parodys, jog kelnės yra per didelės.

Nors kelnes ties klubais siuvėjas ir gali koreguoti, tačiau galutinis rezultatas ne visuomet bus geras, kadangi pats kelnių modelis gali būti pritaikytas kitokią klubų formą turinčiam vyrui. Be abejo, pačiam to sužinoti nepavyks, todėl geriausia kelnes parodyti kompetetingam siuvėjui.

3. Kelnių tarpukojis

Kostiuminių kelnių tarpukojis

Tinkamo dydžio ir modelio kostiuminių kelnių tarpukojis neturėtų nei spausti, nei būti nukaręs. Mūvint šias kelnes neturėtų būti nepatogumo jausmo stovint, einant ar sėdint. Jei kelnės yra siauresnio modelio, tai šlaunų viršuje, vidinėse jų pusėse neturėtų būti daug perteklinės medžiagos klosčių. Žinoma, šiek tiek jų turėtų būti, kadangi kitu atveju bus sunku judėti.

Per ilgą kelnių tarpukojį dažniausiai galima sutvarkyti, tačiau, jeigu jis bus per trumpas, jo pataisyti nepavyks, nes nebus papildomos medžiagos kaip jį padaryti aukštesniu. Šlaunų viršutinę dalį taip pat galima pasiaurinti, o ar ją pavyks praplatinti priklausys nuo to, kiek bus palikta medžiagos ties vidine šlaunies siūle.

4. Kelnių šlaunys

Kelnių šlaunys

Modernios, kiek siauresnio kirpimo kostiuminės kelnės ties šlaunimis turėtų kristi lygiai ir nesudaryti vertikalių raukšlių. Mūvimos kelnės taip pat turi būti patogios ir neveržti per šlaunis tuomet, kai yra sėdima. Geriausias būdas tai patikrinti – atsisėsti ant kėdės dar parduotuvėje, matuojantis kelnes.

Jei kostiuminės kelnės ties šlaunimis yra kiek per plačios, tai jas pasiaurinti dažniausiai problemų nebus. Tačiau, jeigu kelnės yra per siauros (su tuo neretai susiduria svarmenys kilnojantys vyrai), tuomet jas praplatinti pavyks tiek tiek, kiek bus palikta medžiagos ties siūlėmis. Dažniausiai tai bus tik apie 1-2cm, ko pakaks, jei kelnės bus tik šiek tiek per siauros, tačiau plačias šlaunis turintiems vyrams to neužteks. Geriausias sprendimas jiems – pirkti kostiumą, kurį galima susikomplektuoti iš skirtingų dydžių švarko ir kelnių arba jį siūtis.

5. Kelnių blauzdos

Kostiuminių kelnių blauzdos

Kostiuminės kelnės ties blauzdomis turi būti pakankamai plačios, kad neapsitemptų ir neužsikabintų už blauzdos sėdint. Paprastas testas, kaip tai galima patikrinti – atsisėdus ant kėdės (prieš tai, žinoma, kelnes šiek tiek patraukiant į viršų), atsistojus ir pradėjus eiti kelnių klešnės turi lengvai nuslysti žemyn ir nelikti užsikabinusios už blauzdų.

Kelnių klešnių korekcijos ties blauzdomis yra analogiškos jų korekcijoms ties šlaunimis – pasiaurinti pavyks nesunkiai, tačiau praplatinti pavyks tiek tiek, kiek bus viduje palikta laisvos medžiagos. Beje, reikia nepamiršti, kad mūvint ilgas, iki kelių kojines, kelnės ties blauzdomis turi būti kiek platesnės nei įprastai, kadangi kitu atveju jos labai lengvai prikibs prie kojinių ir vaikštant gali netgi šiek tiek pasikelti į viršų, kas padarys kelnes per trumpas.

6. Kelnių ilgis

Kostiuminių kelnių ilgis

Rekomenduojamas kostiuminių kelnių ilgis yra toks, jog jos lengvai kristų ant batų priekyje, sukurdamos šiek tiek matomą klešnių lūžį. Žiūrint iš nugaros, kelnių klešnės turėtų kristi tiesiai, o kantas taip pat turėtų išlaikyti tiesią liniją ir nelūžti. Jei kelnės kiek siauresnio kirpimo, tuomet jos gali būti ir dar trumpesnės. Kelnės, turinčios atvartus, dažniausiai būna kiek platesnio kirpimo ir gražiausiai atrodo tada, kai jų priekis vos liečia batą ir nesukuria lūžio priekinėje klešnės dalyje.

Beje, žemesnio ūgio vyrams, labiau nei kitiems, reikėtų vengti per ilgų kelnių, kadangi ties batais susidariusios klostės vizualiai juos dar labiau žemins.

Per ilgas kelnes patrumpinti galima visuomet, tačiau per trumpas pailginti pavyks tik tiek, kiek bus palikta medžiagos jų viduje. Dažniausiai tai būna apie 5cm.

7. Kelnių užpakalis

Kostiuminių kelnių užpakalis

Kelnių užpakalis turi apglėbti sėdmenis, nekaroti, tačiau ir nebūti per daug siauras, kad nesulystų į vidų. Sėdėti ar vaikščioti turi būti patogu, kelnės ties užpakaliu neturi veržti.

Jei kelnės ties užpakaliu bus per didelės, tuomet bus matomos vertikalios raukšlės, jeigu per mažos – jos bus aptemptos ir matysis horizontalios raukšlės.

Jeigu ties užpakaliu kelnės veržia ir lenda į vidų, tai jų pataisyti, ko gero, nepavyks, nes neužteks medžiagos joms praplatinti. Jeigu jos bus per plačios, tuomet korekcijos yra negalės būti begalinės, nes, jas siaurinant, mažės atstumas tarp galinių kišenių ir kelnės neatrodys gražiai. Žinoma, apie tai, ką galima padaryti ir – ko ne, geriausiai papasakos geras siuvėjas.