7 stilingos vyriškos rankinės

7 stilingos vyriškos rankinės

Kaip nepaklysti vyriškų rankinių, kuprinių ir krepšių pasiūloje ir išsirinkti tą, kuri ne tik atrodys stilingai, tačiau ir padės kasdienėje ar darbinėje veikloje, keliaujant su kompiuteriu, dokumentais ar sportine apranga.

Beveik visas vyriškas rankines, krepšius ir kuprines galima suskirstyti į 7 grupes, kurios skiriasi savo stiliumi, paskirtimi ir gali būti naudojamos įvairiose situacijose bei aplinkose.

Pirkinių krepšys (tote bag)

Pirkinių krepšį, žinoma, galima naudoti ne tik parduotuvėje įsigytiems maisto produktams susidėti, tačiau ir savo kiekvieną dieną nešiojamiems daiktams – raktams, telefonui, piniginei, paplūdimio šlepetėms, rankšluosčiui ar knygoms. Netgi, nedideliam nešiojamam kompiuteriui ar planšetei.

Iš medvilnės ar dirbtinių medžiagų pagamintas pirkinių krepšys – puiki alternatyva vienkartiniams maišeliams, pardavinėjamiems prekybos centruose. Stilingas ir kasdienis jis puikiai tiks įvairiose situacijose – kelionei į paplūdimį, parduotuvę ar pasivaikščiojimui mieste.

Prabangesnės, iš odos pagamintos pirkinių krepšio versijos taip pat gali būti kaip alternatyva ir klasikinėms kompiuterių rankinėms ar portfeliams.

Albam mėlynas pirkinių krepšys Albam
Want Les Essentiels šviesiai rudas pirkinių krepšysWant Les Essentiels
Asos juodas pirkinių krepšysAsos
Mango Man mėlynas žalias pirkinių krepšysMango Man
J.Crew žalias pirkinių krepšysJ.Crew
Barbour tamsiai žalias pirkinių krepšysBarbour

Kelioninis, sportinis krepšys (holdall, duffel bag)

Kuomet daiktų susikrauti reikia daugiau ir pirkinių krepšio nepakanka (arba, tiesiog, nepatinka jo išvaizda ir stilius), galima pasinaudoti kelioniniu krepšiu, kuris yra gerokai talpesnis ir į jį daiktų sudėti galima gerokai daugiau.

Sportinis krepšys yra nepamainomas keliaujant į sporto salę ar trumpos išvykos metu. Į jį galima įsimesti papildomus drabužius, batus, rankšluostį ar asmens higienos priemones – viską, ko prireikia sporto salėje ar kelias dienas trunkančios kelionės metu.

Be abejo, verslo kelionei sportinis krepšys nelabai tiks, kadangi į jį įsidėti dokumentus ir išlaikyti juos nesuglamžytus visos kelionės metu bus tikrai sudėtinga.

Mango Man šviesiai rudas sportinis kelioninis krepšys Mango Man
Fred Perry mėlynas sportinis kelioninis krepšysFred Perry
Suitsupply rudas sportinis kelioninis krepšysSuitsupply
Barbour tamsiai žalias sportinis kelioninis krepšysBarbour
Zara tamsiai rudas sportinis kelioninis krepšysZara
H&M juodas sportinis kelioninis krepšysH&M

Kuprinė (backpack)

Kuprinė – puiki alternatyva pirkinių ar kelioniniam krepšiui tais atvejais, kai su savimi reikia nešti nemažai daiktų, o rankos turi išlikti laisvos. Pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, riedučiais ar atostogų metu, kuomet rankose, dažniausiai, būna laikomas fotoaparatas ir žemėlapis.

Vienas iš kuprinės privalumų yra tas, jog į ją galima susidėti labai įvairius daiktus – kompiuterį, sportinius batelius, raktus, foto aparatą, rankšluostį ar keletą parduotuvėje tik ką nusipirktų maisto produktų. Dėl šios priežasties ji puikiai tiks tais atvejais, kai kuprinės turinio pasipildymas yra nenuspėjamas.

Kuprinė, be abejo, yra skirta labiau kasdienei aplinkai. Nors stilingas, prabangiai atrodančias, garsių dizainerių kurtas kuprines ir galima nešioti kartu su kostiumu, tačiau reikia nepamiršti, jog kuprinės diržai gali nepataisomai sugadinti švarko pečių konstrukciją, todėl į tai visuomet reikėtų atsižvelgti, prieš sukraunant į ją daug daiktų.

Herschel Supply raudona kuprinė Herschel Supply
Mango Man mėlyna žalia kurprinėMango Man
Filson tamsiai žalia kuprinėFilson
Suitsupply ruda kuprinėSuitsupply
Zara tamsiai ruda kuprinėZara
Massimo Dutti juoda kuprinėMassimo Dutti

Pasiuntinio krepšys (messenger bag)

Stilinga, moderni ir kiek solidžiau atrodanti alternatyva kuprinei – pasiuntinio krepšys. Šios, iš natūralios odos ar jos pakaitalų gaminamos rankinės, puikiai tiks judriam miestui ritmui, kuomet reikia važinėti pas klientus, su savimi visuomet turint šūsnį dokumentų ir nešiojamą kompiuterį ar planšetę.

Žinoma, pasiuntinio krepšys nėra toks talpus kaip kuprinė, tačiau darbo metu didelio kiekio daiktų beveik niekuomet neprireiks, o įsimesti priešpiečiams ar pietums nusipirktą obuolį, sumuštinį, bandelę ar šokolado batonėlį vietos visuomet atsiras.

Pasiuntinio krepšys prieš kuprinę turi vieną svarbų privalumą, kadangi šios rankinės nereikia nusiimti, norint ją atidaryti ir išimti ar įdėti daiktus. Reguliuojamo ilgio diržas taip pat suteikia įvairias nešiojimo galimybes – užsimetus ant peties, užsimetus ant priešingo peties, ar, sutrumpinus diržą ir persukus krepšį ant nugaros, imituojant kuprinę.

Prie kostiumo ar švarko derinti šios rankinės nerekomenduojama dėl tų pačių priežasčių kaip ir kuprinės – permestas per petį pasiuntinio krepšio diržas gali sugadinti švarko pečių konstrukciją. Stilistiškai ši rankinė atrodytų kur kas geriau su verslo kasdieniu ar kasdieniu aprangos kodu.

Brooks England šviesiai rudas pasiuntinio krepšys Brooks England
River Island pasiuntinio krepšysRiver Island
Massimo Dutti rudas pasiuntinio krepšysMassimo Dutti
Next rudas pasiuntinio krepšysNext
Zara juodas pasiuntinio krepšysZara
Ted Baker juodas pasiuntinio krepšysTed Baker

Dokumentų laikiklis (document case)

Dokumentų laikiklis yra sprendimas, kuris, ko gero, labiausiai patinka minimalizmą dizaino ir nešiojamų daiktų prasme mėgstantiems vyrams. Plonas ir lengvas, dažniausiai A4 formato lapo dydžio dokumentų laikiklis leis įsidėti tik ploną ir mažą kompiuterį ar planšetę, keletą popieriaus lapų bei rašiklių – viską, ko reikia pasirašinėjant sutartis su klientais.

Toks dokumentų laikiklis, pagamintas iš juodos ar rudos odos puikiai tiks teisininkams, bankininkams ar kitiems su sutartimis ir dokumentais dirbantiems vyrams. Jis atrodys stilingai, minimaliai ir derės prie kostiumo ar puošnaus kasdienio aprangos kodo.

Kadangi dokumentų laikiklis neturi nei rankenos, nei diržo, tai jį tenka laikyti rankoje. Jei toks jo nešiojimo būdas nėra priimtinas, tuomet rekomenduojama rinktis kiek didesnę alternatyvą – kompiuterio rankinę.

Comme Des Garsons rudas dokumentų laikiklis Comme Des Garsons
Mismo tamsiai žalias dokumentų laikiklisMismo
Zara tamsiai mėlynas dokumentų laikiklisZara
Mango Man juodas dokumentų laikiklisMango Man
Massimo Dutti juodas dokumentų laikiklisMassimo Dutti
Want Les Essentials juodas dokumentų laikiklisWant Les Essentiels

Kompiuterio rankinė (laptop bag)

Kompiuterio rankinė turbūt yra vienas iš populiariausių pasirinkimų jaunesnių vyrų, dirbančių verslo ar teisinėje aplinkoje. Tai nėra labai nuostabu, kadangi čia tarpusavyje persipina, stilius, praktiškumas ir kokybė – savybės, kurias vertina kiekvienas vyras, rinkdamasis savo darbinę rankinę.

Talpesnė nei dokumentų laikiklis, ši rankinė leis susidėti visus darbui reikalingus daiktus – į specialiai tam skirtą skyrių nešiojamą kompiuterį ir jo pakrovėją (verslo susitikimai kartais užtrunka labai ilgai), telefoną, dokumentus. Galbūt net ir kokį sumuštinį.

Dauguma kompiuterio rankinių turi prisegamus diržus, kas leidžia jas greitai paversti į pasiuntinio krepšius ir pritaikyti labiau kasdieniam stiliui. Tačiau, žinoma, kokybiška ir stilinga kompiuterio rankinė geriausiai atrodo kartu su kostiumu ar švarku.

Ralph Lauren šviesiai ruda kompiuterio rankinė Polo Ralph Lauren
Mango Man pilka kompiuterio rankinėMango Man
Suitsupply ruda kompiuterio rankinėSuitsupply
Zara ruda kompiuterio rankinėZara
Ted Baker tamsiai ruda kompiuterio rankinėTed Baker
Paul Smith juoda kompiuterio rankinėPaul Smith

Portfelis (briefcase)

Solidžiausias, oficialiausias ir beveik visuomet brangiausias portfelis užbaigia stilingų vyriškų rankinių skyrių. Aukštas pareigas užimantys verslo, teisiniame ar politiniame sektoriuje dirbantys vyrai irgi nusipelno turėti jų pasiekimus reprezentuojančią rankinę – portfelį.

Žinoma, tai nereiškia, kad tokie vyrai negali nešioti kiek mažiau oficialesnės kompiuterio rankinės, tačiau tais atvejais, kuomet oficialumas ir solidumas yra reikalingas, kokybiškas ir prabangus portfelis bus nepamainomas.

Jei klasikinis portfelio siluetas atrodo kiek per daug nuobodžiai ir oficialiai, tuomet galima rinktis modernesnį variantą, kuris būna kiek siauresnis ir paprastesnis. Nepriklausomai nuo pasirinkto modelio, portfelis vistiek visuomet derės prie vilkimo kostiumo.

Westminster šviesiai rudas portfelis Westminster
Next rudas portfelisNext
Time Resistance rudas portfelisTime Resistance
Zara tamsiai rudas portfelisZara
Suitsupply tamsiai rudas portfelisSuitsupply
Hugo Boss juodas portfelisHugo Boss

O kokias rankines, kuprines ar krepšius turite jūs? Ar naudojate kažkurį vieną iš aprašytų, ar turite atradę kažką, kas šiame įraše nebuvo paminėta? Nepamirškite pasidalinti savo idėjomis, pastabomis ir įžvalgomis komentarų skiltyje.