6 populiariausios vyriškos kelnės

Vyras mūvi tamsiai pilkas kelnes iš vilnos

Dažniausiai vyrai žino trejus kelnių tipus: kostiuminės, medvilninės ir džinsai. Ir į parduotuves keliauja (arba juos priverčia nukeliauti) apsiginklavę būtent tokiomis žiniomis. Tačiau, iš tiesų, kelnių modelių ir stilių yra kur kas daugiau, o juos žinant, parduotuvėje galima kur kas greičiau surasti tai, kas patinka ir tinka.

Vyriškos kelnės gali būti skirstomos pagal įvairius parametrus: pasiuvimą, medžiagą, jos audimą ar papildomas detales. Aiškios skirstymo hierarchijos nėra, o kai kurios kelnės tarpusavyje skiriasi tik tuo, jog yra pagamintos iš kitaip austos medžiagos, kuri skirtingai krenta kelnes mūvint.

Kostiuminės kelnės (dress trousers/pants, suit trousers/pants, slacks)

Šios kelnės taip vadinamos todėl, kad įprastai jos būna sudedamoji kostiumo dalis, tačiau nebūtinai. Parduotuvėse šių kelnių galima įsigyti atskirai ir neretai jos būna parduodamos vienos, be švarko. Tai leidžia jas derinti kartu su kitų spalvų ir raštų švarkais ir sukurti stilingai atrodančios puošnaus kasdienio aprangos kodo derinius.

Pagrindinis skiriamasis kostiuminių kelnių bruožas yra kantas, einantis nuo kišenių iki pat klešnių pabaigos, kuris šioms kelnėms suteikia ne tik akimi matomo išskirtinumo, tačiau ir pakeičia jų kritimą, todėl iš priekio žiūrint jos atrodo siauresnės ir elegantiškesnės.
Šio modelio kelnės dažniausiai yra siuvamos iš šukuotinės vilnos, kiek rečiau – iš plonesnės medvilnės, kuri savo kritimu ir išvaizda taip pat būna labai panaši į šukuotinę vilną.
Šviesiai pilkos kostiuminės kelnės

Suitsupply

Medvilninės chino kelnės (chinos)

Šias kelnes savo namuose turi turbūt kiekvienas vyras ir savo populiarumu jos konkuruoja tik su džinsais. Nors šios kelnės būna įvairių spalvų ir storių, tačiau jas vienija pagrindinė savybė – visos jos yra pasiūtos iš medvilnės. Anksčiau tam būdavo naudojama 100% sudėties medvilnė, tačiau, kadangi dabar nemaža dalis čino kelnių yra gaminama siauresnio modelio, papildomai yra naudojamas ir elastanas, kurio dėka su jomis nebūna taip ankšta.

Medvilninės čino kelnės įprastai būna dviejų modelių – kasdienio ir oficialaus. Pirmasis modelis būna pasiūtas ir grubesnės medvilnės ir dažnai vidinėje bei išorinėje klešnių pusėje matomas siūles. Antrasis modelis yra elegantiškesnis yra pasiūtas iš švelnesnės ir geresnės kokybės medvilnės, neturi matomų siūlių klešnių šonuose ir neretai yra mūvimos su kantu.

Šviesiai rudos čino kelnės

Suitsupply

Velvetinės kelnės (corduroys, cords)

Tai vyriškos kelnės, kurios yra gaminamos iš velveto – medvilninio ar vilnonio rumbuoto audinio. Audinys atrodo taip, lyg jis būtų sudarytas iš lygiagrečiai sudėtų ir susiūtų virvučių (cords). XX amžiaus pradžioje ši medžiaga buvo naudojamas siuvant drabužius vaikams, tačiau pamažu išpopuliarėjo ir savo populiarumo viršūnę pasiekė prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, kuomet buvo naudojamas ne tik darbiniams, tačiau ir madingiems vyriškiems drabužiams – kostiumams ir švarkams.

Nors dabartiniais laikais velvetinės kelnės dažniausiai yra siejamos su vyresnio amžiaus žmonėmis ar akademine bendruomene, tačiau modernūs jų modeliai tikrai puikiai tinka šaltojo sezono metu, norint išsiskirti iš kitų vyrų, mūvinčių medvilnines čino kelnes ar džinsus.

Tamsiai žalios velvetinės kelnės

Tamsiai žalios velvetinės kelnės iš arti

Suitsupply

Kargo kelnės (cargo pants/trousers)

Kargo kelnės yra kasdienio stiliaus kelnės, kurias galima atskirti nuo kitų pagal tai, jog jos turi šonuose papildomas kišenes. Tvirtos, greitai džiūstančios ir laisvesnio kirpimo kargo kelnės buvo pradėtos naudoti Didžiosios Britanijos kariuomenėje 1938 metais. Didelės papildomos kišenės šonuose buvo sukurtos desantininkams, kad jie galėtų į jas įsidėti radiją ir daugiau amunicijos.

Bet kurios aukščiau išvardintų tipų kelnės gali būti kargo kelnėmis, jeigu jos turės šonuose kišenes. Priklausomai nuo modelio, šios kelnės gali būti tiek formalios ir tinkančios mūvėti su odiniais batais ir marškiniais, tiek kasdienės, kurios derinamos su sportiniais bateliais ir marškinėliais ar džinsiniu švarku.

Bet kuriuo atveju, reikia nepamiršti, kad kišenės šiose kelnėse yra skirtos ne tam, kad į jas būtų kraunami masyvus daiktai, o daugiau kaip dizaino elementas, suteikiantis joms militaristinės išvaizdos.

Tamsiai žalios kargo kelnės

Džinsai (jeans)

Tai kelnės, kurios yra pasiūtos iš džinsinio audinio – denimo (denim). Išskirtinis jų akcentas – penkios kišenės, sutvirtintos mažomis metalinėmis kniedėmis, metalinė saga, kuria jie yra užsegami ir aiškiai matomos gelsvos spalvos siūlės.

Džinsai, ko gero, yra geriausias kasdienės aprangos pavyzdys. Sukurti dar 1873 metais Jacob Davis ir Levi Strauss, džinsai tapo populiarūs visame pasaulyje. Nors jų sukūrimo pradžioje jie buvo dėvimi kaip tvirtos darbinės kelnės, tačiau laikui einant džinsai pasidarė kasdienis drabužis, kurį visame pasaulyje pamėgo daugybė žmonių.

Džinsai yra gaminami įvairiausių spalvų, modelių ir kiekvienas vyras savo drabužių spintoje jų turi tikrai ne vieną porą. Nors džinsai yra laisvalaikio stiliaus kelnės, tačiau neretai yra mūvimi net ir tais atvejais, kuomet yra nurodytas aprangos kodas. Todėl reikėtų nepamiršti, kad, nors džinsai yra labai universalūs, tačiau tinkami yra tikrai ne visais atvejais.

Tamsiai mėlyni džinsai

Sportinės kelnės (sweatpants)

Tai vyriškos kelnės, pagamintos iš kiek storesnės medvilnės ar sintetinės medžiagos, turinčios ties kulkšnimis elastines juostas ir surišamos raišteliais.

Nors anksčiau jos būdavo mūvimos tik sporto metu, tačiau pastaruoju metu šios kelnės taip pat tapo neatskiriama laisvalaikio aprangos dalimi ir kartais būna derinamos net su švarku ar marškiniais.

Pilkos sportinės kelnės

Suitsupply

O kokios yra jūsų mėgstamiausios kelnės? Galbūt savo drabužių spintoje turite tokias, apie kurias nebuvo parašyta? Būtinai pasidalinkite savo nuomone ir pastebėjimais komentaruose.