Smart casual aprangos kodas

Smart Casual aprangos kodas

Kaip reikėtų rengtis pagal puošnų kasdienį (smart casual) aprangos kodą. Kokie drabužiai ar aksesuarai yra privalomi, o kokių aprangos dalių vilkėti nėra leidžiama.

Puošnus kasdienis aprangos kodas, pagal aprangos oficialumą, yra ketvirtoje vietoje.

Aprangos kodai

Šio aprangos kodo tikslas yra tvarkingai ir profesionaliai, tačiau tuo pačiu ir stilingai bei neoficialiai atrodanti apranga. Puošnaus kasdienio aprangos kombinacijose yra derinamos oficialios (kaklaraištis, oksford batai) ir labiau kasdienės (medvilninės kelnės, džinsai, verstos odos batai) aprangos detalės, kurios padeda sukurti stilingai ir profesionaliai atrodančius ansamblius.

Gerai sukurtas Smart casual aprangos derinys turėtų tikti ir į darbą, ir į pasimatymą – jis turėtų būti profesionalus, tvarkingas ir stilingas. Kitaip tariant – daugiafunkcinis ir universalus ansamblis.

Puošnaus kasdienio aprangos kodo dalys

Pagrindinės privalomos puošnaus kasdienio aprangos kodo sudedamosios dalys yra šios:

  • Švarkas.
  • Marškiniai arba polo marškinėliai.
  • Kelnės arba tamsiai mėlyni džinsai.
  • Klasikiniai batai.

Reikia nepamiršti, kad džinsai, kad ir kokios spalvos jie būtų, yra priskiriami prie kasdienės aprangos, todėl ne visuomet gali būti priimtinas pasirinkimas puošnaus kasdienio kodo aplinkoje. Prieš juos mūvint reikėtų įsitikinti, jog tai tikrai neprieštaraus aprangos kodui.

Papildomai prie aprangos gali būti derinamos ir šios aprangos dalys:

    >Megztinis.
  • Liemenė.
  • Kaklaraištis.
  • Švarko nosinaitė.

Šiuo atveju megztinis turėtų būti dėvimas ne kaip alternatyva marškiniams, o kaip papildomas aprangos sluoksnis ant jų, suteikiantis papildomos šilumos šaltuoju metų laiku. Rekomenduojama vilkėti plonus, vienspalvius, iš medvilnės ar vilnos pagamintus megztinius.

Nors kaklaraištis ir švarko nosinaitė yra neprivalomi, tačiau juos visuomet galima panaudoti, norint savo aprangos deriniui suteikti papildimo akcento ir išskirtinumo. Žinoma, reikia nepamiršti atsižvelgti ir į aplinką, kurioje šie aksesuarai bus naudojami –

Naudojant aukščiau išvardintas aprangos dalis galima sukurti keturis skirtingai atrodančius derinius.

Švarkas, marškiniai, kostiuminės kelnės ir kaklaraištis

Tai – solidžiausiai atrodantis puošnaus kasdienio aprangos kodo derinys, kuriame yra naudojamas maksimalus kiekis oficialių aprangos dalių. Ši kombinacija geriausia tinka darbinėje aplinkoje, ne ypač oficialaus renginio metu ar einant į teatrą.

Viena populiariausių kombinacijų yra tamsiai mėlynas švarkas, balti marškiniai, tamsiai raudonas raštuotas kaklaraištis ir pilkos kostiuminės kelnės. Šis derinys, nors ir nėra išskirtinis ar ypač stilingas, visuomet atrodys gerai ir nepažeis puošnaus kasdienio aprangos kodo taisyklių.

Norint ko nors šiek tiek įdomesnio ir išskirtinesnio, galima kiek paeksperimentuoti su drabužių raštais ar spalvomis, tačiau galutinis rezultatas vistiek turėtų atrodyti solidžiai ir tvarkingai.

Gagliardi tamsiai mėlynas švarkasGagliardi

Vilka balti marškiniaiVilkma

Loake juodi oksford bataiLoake
Suitsupply šviesiai pilkos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt raudonas taškuotas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Suitsupply balta švarko nosinaitėSuitsupply
Gagliardi mėlynas languotas švarasGagliardi

Vilkma šviesiai pilki marškiniaiVilkma

Loake tamsiai rudi oksford bataiLoake
Suitsupply šviesiai rudos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt rudas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Suitsupply mėlyna ruda švarko nosinaitėSuitsupply
Suitsupply mėlynas švarkasSuitsupply

Vilkma šviesiai mėlyni dryžuoti marškiniaiVilkma

Loake rudi oksford bataiLoake
Suitsupply tamsiai pilkos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt žalias kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Gagliardi raudona marga švarko nosinaitėGagliardi
Suitsupply pilkas švarkasSuitsupply

Vilka balti marškiniaiVilkma

Loake rudi derbiaiLoake
Suitsupply mėlynos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt pilkas mėlynas dryžuotas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Gagliardi pilka švarko nosinaitėGagliardi

Švarkas, marškiniai ir čino kelnės

Mažiau įpareigojančiai aplinkai ir veiklai labiau tiks kiek laisvesnis puošnaus kasdienio aprangos kodo derinys, kuriame švarkas derinamas su marškiniais bei medvilninėmis čino kelnėmis, o kaklaraištis nėra ryšimas.

Ši aprangos kombinacija yra kiek mažiau solidesnė ir labiau tinkanti laisvalaikio veiklai – pasimatymams, vakaro praleidimui viskio ar cigarų namuose bei kitai neįpareigojančiai veiklai.

Kuriant tokio tipo derinį rekomenduojama kostiumines, kantą turinčias kelnes, pakeisti į medvilnines, tokiu būdu suteikiant ansambliui kasdieniškumo ir laisvumo.

gagliardi-melynas-svarkas Gagliardi

Vilkma šviesia mėlyni dryžuoti marškiniaiVilkma
A.P.C. pilkos čino kelnėsA.P.C.

Loake tamsiai raudono derbiai bataiLoake
gagliadi-sviesiai-rudas-svarkasGagliardi

Vilka balti marškiniaiVilkma
Polo Ralph Lauren tamsiai mėlynos čino kelnėsPolo Ralph Lauren

Loake rudi monkaiLoake
Suitsupply tamsiai mėlynas švarkasSuitsupply

Vilka balti marškiniaiVilkma
Suitsupply žalios kelnėsSuitsupply

Loake rudi derbiaiLoake
Suitsupply šviesiai rudas švarkasSuitsupply

Vilkma mėlyni marškiniaiVilkma
Suitsupply šviesiai rudos kelnėsSuitsupply

Loake rudi brogaiLoake

Švarkas, polo marškinėliai ir kelnės

Šiltojo sezono metu, ypač karštomis vasaros dienomis, marškinius galima pakeisti į polo marškinėlius. Žinoma, reikia nepamiršti, kad aprangos derinys vis tiek turi atrodyti pakankamai tvarkingai ir solidžiai, todėl polo marškinėlius reikėtų rinktis vienspalvius ir ne ypač ryškius.

Įprastas medvilnines čino kelnes taip pat galima pakeiti kiek lengvesnėmis, vasarai skirtomis lininėmis. Taip pat galima pasirinkti ir lininį švarką be pamušalo, kuris ypač pravers tais atvejais, kuomet jį dėvėti bus privalu, o diena bus labai karšta.

Kadangi toks aprangos derinys yra skirtas šiltajam sezonui, tai kelnių ir švarko spalvas galima pasirinkti kiek šviesesnes, tačiau ne ypač ryškias. Prie šios kombinacijos derės ir įsispiriami batai, kuriuos avėti su pėdutės tipo kojinėmis reikėtų tik pilnai įsitikinus, jog nebus pažeistos aprangos kodo taisyklės. Kitu atveju geriau pasirinkti pilkos ar mėlynos spalvos kojines.

Suitsupply mėlynos lininės kelnės Suitsupply

Polo Ralph Lauren balti polo marškinėliaiPolo Ralph Lauren
Suitsupply šviesiai mėlynos kelnėsSuitsupply

Loake rudi verstos odos įsispiriami bataiLoake
Suitsupply šviesiai rudas lininis švarkasSuitsupply

Mango Man tamsiai mėlyni polo marškinėliaiMango Man
Suitsupply baltos kelnėsSuitsupply

Loake rudi įsispiriami bataiLoake

Švarkas, marškiniai ir džinsai

Mažiausiai oficialus puošnaus kasdienio aprangos kodo variantas yra tuomet, kai švarkas yra dėvimas kartu su džinsais. Šis derinys puikiai tiks laisvalaikio aplinkoje, tačiau visiškai nebus priimtinas labiau oficialioje – teatre, svarbiame renginyje ar prabangiame restorane.

Nusprendus mūvėti džinsus yra svarbu juos tinkamai pasirinkti. Suplėšyti, aptrinti ar sendinti džinsai šiuo atveju visiškai netiks – juos reikėtų palikti kasdieniams deriniams. Teisingas sprendimas būtų lygūs, tamsiai mėlynos spalvos džinsai, kurie neatrodys pernelyg kasdieniškai ir derės kartu su oficialiu aprangos elementu – švarku. Pačių džinsų modelis taip pat svarbu – jie neturėtų būti ypač siauro kirpimo, per ilgi ar per trumpi.

Suitsupply tamsiai raudonas švarkas Suitsupply

Vilkma šviesiai mėlyni languoti marškiniaiVilkma
Nudie tamsiai mėlyni džinsaiNudie

Loake tamsiai rudi verstos odos dykumos bataiLoake
Suitsupply šviesiai rudas švarkasSuitsupply

Vilkma mėlyni lininiai marškiniaiVilkma
Paul Smith tamsiai mėlyni džinsaiPaul Smith

Loake rudi verstos odos bataiLoake

O kokia jūsų nuomonė apie šį aprangos kodą? Ar teko kada nors pabuvoti aplinkoje ar gauti pakvietimą, kuriame būtų nurodytas būtent šis aprangos tipas? Galbūt kaip tik nesenai jį gavote ir dvejojate dėl savo aprangos derinio pasirinkimo ar nežinote, kuris iš aprašytų variantų būtų labiau tinkamas. Šiuos ir kitus panašius klausimus galite drąsiai užduoti komentarų skiltyje – jie tikrai nebus pamiršti ir mes į juos tikrai atsakysime.