5 batų poros, kurias reikia turėti

Juodi vyriški oksford batai

Penkios universalios ir lengvai prie įvairių aprangos kombinacijų priderinamos batų poros, kurias kiekvienam vyrui rekomenduojama turėtų savo batų lentynoje. Kokios gi jos turėtų būti?

Šiais laikais, kai vyriškų batų pasirinkimas yra ypač didelis, o internetinės parduotuvės leidžia juos užsisakyti ir atsisiųsti beveik iš bet kurios pasaulio vietos, atrasti ir įsigyti tas poras, kurios yra universalios ir dera prie įvairios aprangos, gali tapti nemažu iššūkiu.

Kadangi Lietuva turi visus keturis metų laikus, tai užduotis tampa dar sudėtingesne, nes tenka atsižvelgti ir į oro sąlygas, kuriomis batai bus avimi. Dėl šios priežasties, renkantis batus, reikia atsižvelgti ir į jų padą.

Taigi, turint omenyje šiuos du pagrindinius kriterijus – dera prie įvairios aprangos ir tinka visiems metų laikams – galima pradėti formuoti rekomenduojamų batų porų sąrašą.

Juodi oksford batai su nosies apsiuviu

Šie vyriški batai yra labiausiai formalūs iš visų aprašomų porų, tad ir avimi bus, ko gero, rečiausiai, tačiau tai nei kiek nesumenkina jų svarbos. Jie geriausiai tiks oficialių ir svarbių renginių  ar susitikimų metu, vestuvėse ar laidotuvėse.

Šiuos batus reikėtų derinti prie kostiumo arba solidžiai atrodančios kelnių ir švarko kombinacijos. Prie visų kitų aprangos derinių jie atrodys per daug oficialiai.

Jei su batais lauke daug vaikštoma nebus, tuomet geriausia juos rinktis odiniu padu – toks modelis atrodys ypač solidžiai ir elegantiškai. Priešingu atveju, reikėtų juos įsigyti guminiu, tačiau ne per daug storu padu, kas leis juos avėti ir tuomet, kai su jais bus daug laiko praleidžiama lauke.

Loake juodi oksford bataiLoake
Carmina juodi oksford bataiCarmina
Carlos Santos juodi oksford bataiCarlos Santos
Velsaca juodi oksford bataiVelasca

Rudi derbiai

Pagrindinis batų lentynos darbinis arkliukas – rudos spalvos derbiai. Šio modelio batus galima priderinti beveik prie bet kokios aprangos – kostiumo, švarko ir kelnių ar klasikinių džinsų.

Perkant šiuos batus geriausiai yra pasirinkti vidutinį ar tamsesnė rudą atspalvį, kadangi tuomet juos bus galima nesunkiai priderinti ir prie šviesesnių, ir prie tamsesnių kelnių.

Norint papildomo akcento, šiuos batus galima įsigyti su broginėmis dekoracijomis. Tik reikia nepamiršti, jog šie ornamentai batams suteikia kasdieniškumo, todėl oficialesnių progų metų prie kostiumo jie netiks.

Kadangi su šiais batais, ko gero, bus vaikštoma daugiausiai, tai juos rekomenduojama įsigyti guminiu padu. Jo dėka šie batai ilgiau tarnaus ir bus labiau atsparūs lietui bei sniegui.

Bexley tamsiai rudi derbiaiBexley
Carmina rudi derbiaiCarmina
Velasca tamsiai rudi derbiaiVelasca
Loake rudi derbiaiLoake

Rudi monkai

Nors daugelis ir nežino, tačiau batai su sagtimis yra tiek pat universalūs ir lengvai derinami prie aprangos, kaip ir klasikiniai derbiai. Žinoma, savo išvaizda jie gerokai skiriasi nuo derbių, tačiau būtent ji ir suteikia jiems papildomo stiliaus ir išskirtinumo.

Kaip ir rudus derbius, taip iš šiuos batus galima avėti su įvairiais aprangos deriniais – nuo kostiumo iki klasikinių džinsų. Jie puikiai pavaduos rudus suvarstomus batus daugelyje situacijų ir pagyvins bet kokį aprangos derinį.

Šiuos batus taip pat rekomenduojama įsigyti su guminiu padu taip prailginant jų ilgaamžiškumą ir pritaikomumą skirtingiems sezonams.

Bexley rudi monkai Bexley
Carlos Santos rudi monkaiCarlos Santos
Loake tamsiai rudi monkaiLoake
Meermin tamsiai rudi monkaiMeermin

Rudi auliniai batai

Rudens žiemos sezono metu, kuomet oro sąlygos yra ypač prastos, prie aukščiau išvardintų kriterijų avalynei papildomai pradedamas taikyti ir dar vienas – patvarumas ir apsauga nuo aplinkos poveikio. Visiems šiems kriterijams patenkinti rekomenduojama įsigyti rudus aulinius batus.

Tvirtu guminiu padu, ne per daug grubūs, kad galėtų būti avimi vietoj rudų derbių ir monkų ypač atšiauriomis oro sąlygomis. Parinkus tinkamo stiliaus aulinius batus, ant jų užkritus kelnėms jie atrodys beveik taip pat, kaip klasikiniai rudi derbiai, todėl juos bus galima avėti prie daugelio aprangos derinių.

Prie kostiumo šie batai gal bus kiek per grubūs, tačiau prie storesnių medvilninių kelnių ar džinsai jie atrodys tikrai labai stilingai.

Loake rudi auliniai batai Loake
Meermin rudi auliniai bataiMeermin
Carlos Santos rudi auliniai bataiCarlos Santos
Bexley tamsiai rudi auliniai bataiBexley

Rudi loaferiai

Ir paskutinė, tačiau tikrai ne mažiausiai svarbi batų pora, kuri patenka į penketuką yra rudi loaferiai. Universalūs, stilingi ir puikiai tinkantys vasarą jie gali būti alternatyva tiek rudiems suvarstomiems derbiams, tiek monkams.

Kadangi loaferiai, dažniausiai, yra avimi sausu oru, tai juos galima įsigyti ir verstos odos. Toks modelis tikrai papildys batų lentyną ir derės tiek prie šortų, tiek prie lininio ar kito mažiau oficialaus kostiumo.

Bexley rudi loaferiai Bexley
Loake rudi loaferiaiLoake
Meermin tamsiai rudi loaferiaiMeermin
Velasca rudi loaferiaiVelasca

O kokie jūsų mėgstamiausiai batai, ar turite savo batų lentynose nors vieną iš aprašytų penkių porų? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais komentaruose.