Kaip išsirinkti kostiumo spalvą

Kaip išsirinkti kostiumą - spalva

Kostiumo spalvos klausimas yra ypač aktualus, jeigu tai yra pirmasis kostiumas – dažniausiai jį norima įsigyti pakankamai universalios spalvos, kad būtų galima dėvėti įvairiomis progomis ir skirtingais metų laikais.

Šis įrašas yra trečioji ir paskutinė straipsnių ciklo apie vyriško kostiumo pasirinkimą dalis:

Nesvarbu, į kurią kostiumų parduotuvė eitumėte, ko gero, pastebėjote, kad didžioji dalis jų būna mėlynos, pilkos arba juodos spalvos. Logiška manyti, kad kažkurios iš šių spalvų ir turėtų būti jūsų pirmasis kostiumas. Tačiau, tiesą sakant, tai nėra visiška tiesa, ką šiame straipsnyje ir pabandysiu parodyti.

Taigi, kaip ir buvo minėta, pačios populiariausios kostiumų spalvos yra 3:

  1. Tamsiai mėlyna.
  2. Tamsiai pilka.
  3. Juoda.

Pabandykite trumpai aptarti kiekvienos iš šių spalvų privalumus ir trūkumus ir nuspręsti, kuri gi spalva yra tinkamiausia įsigyjant pirmąjį kostiumą.

Tamsiai mėlynas vyriškas kostiumas

Panaršius daugumą forumų, kuriuose diskutuojama kokia turėtų būti pirmojo kostiumo spalva, ar paskaičius stilisto patarimus, tamsiai mėlyna bus viena iš dažniausiai minimų spalvų.

Tamsiai mėlynas kostiumas yra labai lengvai derinamas spalviškai. Prie jo tinka beveik bet kurios spalvos batai: rudi – stilinga, juodi – formalu, tamsiai raudoni – drąsu. Marškinių pasirinkimo paletė taip pat yra labai plati: melsvi, balti, rausvi, žalsvi, violetiniai. Taigi, tamsiai mėlynas kostiumas, priklausomai nuo to, kokios bus parinktos batų, marškinių ir kaklaraiščio kombinacijos gali atrodyti visiškai skirtingai.

Tamsiai mėlyno kostiumo privalumas dar yra tas, kad jo švarką galima dėvėti atskirai beveik su bet kokios kitos spalvos kelnėmis ar džinsais, tokiu būdu suteikiant savo aprangai kasdieniškumo ir laisvumo. Žinoma, tuo nereikėtų labai piktnaudžiauti, nes kitaip švarkas susidėvės greičiau nei kelnės ir juos vilikint kartu bus matomas tiek spalvinis, tiek nusidėvėjimo skirtumas.

Tamsiai mėlynas kostiumas taip pat yra puikus pasirinkimas verslo aplinkoje. Ypač finansiniame ar teisiniame sektoriuje.

Tamsiai mėlyna yra populiari spalva, tad ir kostiumų modelių bei atspalvių spektras yra labai platus, kas leis lengviau ir greičiau surasti labiausiai patinkantį kostiumą.

tamsiai mėlynas kostiumas

Tamsiai pilkas kostiumas

Lygiai taip pat dažnai kaip tamsiai mėlynas kostiumas, tamsiai pilkas vyriškas kostiumas irgi yra minimas forumuose ir stiliaus patarimuose.

Tamsiai pilkas kostiumas, lygiai taip pat kai ir tamsiai mėlynas, puikiai dera su įvairiomis batų ir marškinių spalvomis. Lygiai taip pat kaip su tamsiai mėlynu kostiumu, su tamsiai pilku irgi galima atrodyti kiekvieną kartą skirtingai, pasirinkus vis kitokias batų, marškinių ir kaklaraiščių kombinacijas.

Tamsiai pilkas kostiumas, palyginus su tamsiai mėlynu kostiumu, galbūt yra šiek tiek universalesnis: vestuvėms puikiai tiks juodų batų ir baltų marškinių su raštuotu kaklaraiščiu kombinacija; po darbo pakeitus marškinius ir kaklaraištį į polo marškinėlius galima drąsiai eiti su draugais į barą atsigerti alaus.

Nors tamsiai pilko kostiuminio švarko taip lengvai priderinti prie kitų drabužių nesigaus, tačiau, ko negali švarkas, gali kelnės – pilkas kostiumines kelnes galima laisvai mūvėti atskirai nuo švarko.

Jeigu kalbėti apie atspalvius, tai tamsiai pilka spalva niekuo nenusileidžia tamsiai mėlynai – yra begalės įvairių spalvų ir atspalvių, todėl išsirinkti norimos spalvos kostiumą problemos irgi nebus.

tamsiai pilkas kostiumas

Juodas vyriškas kostiumas

Labai dažnai pirmasis įsigyjamas vyriškas kostiumas būna juodos spalvos. Sunku pasakyti, kokiu būdu šis sprendimas yra priimamas, tačiau jis tikrai nėra teisingas.

Juodą kostiumą pirkti reikėtų tuomet, jei jau turite pilką ir mėlyną. Kitaip tariant, geriausiu atveju, tai turėtų būti trečiasis jūsų kostiumas. Jokiu būdu ne pirmasis.

Juodas kostiumas (ne smokingas) geriausiai tinka laidotuvėms. Visais kitais atvejais, pilkas arba mėlynas kostiumas tiks kur kas geriau.

Visgi, jei labai norisi juodo kostiumo, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų:

  • Juodas kostiumas kur kas labiau tinka tamsesnio gymio vyrams. Rausvų plaukų ir baltesnės odos vyrams juodas kostiumas vargu ar atrodys gražiai.
  • Juoda spalva lieknina, todėl šios spalvos kostiumas tiks stambesnio sudėjimo vyrams.

Taigi, prieš renkantis juodos spalvos vyrišką kostiumą, reikėtų pasverti visus “už” ir “prieš”.

juodas kostiumas

Reziumė

Taigi, jūsų drabužių spintoje pirmiausiai turėtų atsidurti arba tamsiai mėlynas, arba tamsiai pilkas kostiumas. Pasistenkite susilaikyti nuo juodos spalvos, kad ir kokia ji bebūtų populiari Lietuvos vyrų tarpe, kadangi su mėlynu ar pilku kostiumu atrodysite tikrai kur kas geriau.

Žinoma, skirtingi kostiumų gamintojai naudoja skirtingus atspalvius, todėl, jeigu esate išrankus ir tiksliai žinote, kokios spalvos kostiumo norite, gali tekti praleisti šiek tiek laiko, kol surasite būtent to atspalvio kostiumą. Tačiau nenuleiskite rankų ir jūs vistiek jį surasite.

O kokios spalvos pirmąjį kostiumą pirkote jūs? Mėlyną, pilką ar juodą? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!