Vyriška liemenė – kaip ją dėvėti?

Vyriška liemenė kaip ją dėvėti

Ar dėl to, kad yra maža pasiūla, ar, kad nelabai aišku, kaip ją reikia dėvėti ir derinti, tačiau vyriška liemenė yra retai sutinkamas vyriškos aprangos elementas. Pabandykime tai pakeisti.

Vyriška liemenė yra labai universalus drabužis, kuris gali būti dėvimas bet kokiu oru – kai karšta, ją galima vilkėti vietoj švarko, o esant šaltam orui ji puikiai gali pasitarnauti kaip papildomas aprangos sluoksnis, kuris padės išlaikyti šilumą.

Tačiau vyriška liemenė yra ne tik praktiškas, tačiau ir stilingas drabužis. Labai dažnai jas galima rasti tokių raštų ir spalvų, kurie švarkui ar kostiumui galbūt būtų kiek per drąsus sprendimas, tačiau liemenei – pats tas. Derinant šias spalvas ir raštus su kitais aprangos elementais galima sukurti ypač gražiai atrodančių aprangos derinių.

Viskas labai šaunu, jūs pasakysite, tačiau kur galima tokių liemenių surasti – jų beveik niekur nėra. Ir jūs būsite teisūs, kadangi surasti vyrišką liemenę yra tikrai pakankamai sudėtinga. Tad prieš pradedant rašyti, kaip ją derinti su kitomis aprangos dalimis, pateiksiu sąrašą parduotuvių, kuriose galima įsigyti liemenių (paspaudus ant nuorodos, atidarysite žemėlapį su pasirinkta parduotuve):

Šiose parduotuvėse liemenių tikrai yra ir paieškas galima pradėti būtent nuo jų. Be abejo, liemenių gali būti ir kitose parduotuvėse, tačiau šiose jų tikrai būna.

Be abejo, kaip ir su kitais drabužiais, taip ir su liemene, ją perkant reikia įsitikinti, kad ji yra tinkamo dydžio. Jeigu liemenė per didelė, tačiau labai patinka, ją visuomet galima nunešti pas siuvėją, kad ją pataisytų pagal jūsų figūrą. Geriau jokios liemenės, nei netinkamo dydžio.

O jeigu liemenę jau turite, tuomet galite susipažinti su jos derinimo ypatumais.

Vyriška liemenė kaip viršutinis drabužis

Šis liemenės derinimo būdas dažniausiai naudojamas tuomet, kai vilktis megztinį ar švarką yra per daug šilta, o aprangą visgi norisi pagyvinti. Ryškesnės spalvos ar rašto vyriška liemenė puikiai tiks šiam tikslui pasiekti. Jeigu oras šiltas – nepamirškite atsiraitoti marškinių rankovių!

Taip vilkima liemenė taip pat puikiai pasitarnaus kaip daiktų saugykla: vidinėje kišenėje galima laikyti piniginę ar telefoną, o išorinėse mažose – smulkius pinigus, raktus ar bilietus į kiną. Taip apsaugosite savo kelnių kišenes nuo daiktų grūdimo į jas, kas niekuomet neatrodo gražiai. Galite paskaityti atskirą straipsnį apie tai, koks turi būti liemenės dydis.

Dėvint liemenę drąsiai galima pasirišti kaklaraištį, kuris suteiks aprangai solidumo. Renkantis kaklaraištį, be abejo, reikia žinoti, kaip derinti kaklaraiščio ir marškinių raštus, kad jūsų dėvimas ansamblis neatrodytų per daug margas.

Jeigu liemenė turi išorinę kišenę ties krūtine, tuomet į ją galima įdėti fantaziją, kuri suteiks aprangai papildomo akcento.

Beje, jeigu pasiseks, galbūt rasite liemenę su atvartais. Tai stilingas, tačiau pakankamai retai liemenėse sutinkamas elementas, kuris suteikia jai papildomo solidumo ir išskirtinumo.

Vyriška liemenė

Suitsupply liemenės

Liemenė ir skirtingas švarkas

Jeigu oras vėsesnis, tuomet prieš tai buvusį vyriškos liemenės derinį galima papildyti švarku. Toks ansamblis atrodys ne tik stilingiau ir solidžiau, tačiau tuo pačiu ir bus šiltesnis.

Kaip ir prieš tai buvusiame variante, taip ir šiame, kaklaraištis ir fantazija irgi yra labai pageidaujamos aprangos detalės.

Derinant švarką ir liemenę yra svarbu parinkti tinkamas spalvas ir raštus – jų neturėtų būti per daug, kadangi kitaip derinys bus per daug margas ir ryškus ir tikrai neatrodys gražiai.

Jeigu pasirinksite šį derinį, nepamirškite, kad švarką rekomenduojama palikti atsegtą – taip liemenė nepasislėps po švarku ir bus matoma ir jos spalva, ir raštas.

Vyriška liemenė švarkas

Suitsupply liemenės

Liemenė ir vienodas švarkas

Jeigu turite 3 dalių kostiumą, tuomet galite paeksperimentuoti ir sukurti aprangos derinį naudodami tik dvi jo dalis – liemenę ir švarką. Tokiu atveju kelnes reikėtų parinkti kitos derančios spalvos.

Kartais parduotuvėse galima surasti tam pačiam komplektui priklausančius tik švarką ir liemenę, kuriuos irgi taip pat sėkmingai galima derinti su kelnėmis. Tokius dviejų dalių komplektus geriausiai yra rinktis melsvų ar pilkų atspalvių, kadangi juos bus nesunku derinti su kitomis aprangos dalimis.

Be abejo kuriant šį derinį reikėtų atsižvelgti ne tik į spalvas, tačiau ir į medžiagų raštus bei tekstūras. Klasikinį iš vilnos pasiūtą kostiuminį švarką ir liemenę reikėtų derinti prie tokių pačių kelnių. Kitą vertus, jeigu turite storos žieminės vilnos pilką tvido švarką ir liemenę, tai juos galima drąsiai derinti ir prie mėlynų džinsų.

Vyriška liemenė ir švarkas

Zara ir Ted Baker liemenės

Vyriška liemenė ir kostiumas

Šis liemenės derinimas 2 dalių kostiumą padės paversti į 3 dalių, tačiau ne tokį formalų, koks jis būtų, jei visos jo dalys būtų vienodos. Liemenė galite panaudoti kaip aprangos akcentą. Tam geriausiai tiks pilkų ar mėlynų atspalvių kostiumas, kadangi prie jo paprasčiausia priderinti įvairias kontrastuojančias spalvas.

Be abejo, liemenė šiuo atveju bus ir kaip papildomas aprangos sluoksnis, kuris padės sulaikyti šilumą, jeigu oras bus vėsesnis.

Prie šio derinio parinkę tinkamą kaklaraištį ir fantaziją galite sukurti tikrai puikiai atrodantį ir stilingą ansamblį, kuris nebus toks formalus kaip pilnas 3 dalių dalių kostiumas.

Vyriška liemenė kostiumas

Suitsupply liemenės

Vyriška liemenė ir striukė

Ir paskutinis, bet tikrai neprasčiausias vyriškos liemenės derinimo variantas, kuomet ji yra vilkima su trumpa rudeninė ar pavasarinė striuke.

Šis derinys yra puikus sprendimas lietingiems rudens ar pavasario orams, kuomet yra pakankamai vėsu, tačiau švarko nesinori vilktis, nes jis permirks nuo lietaus. Šiuo atveju po striuke apsivilkta liemenė ne tik padės išsaugoti šilumą, bet tuo pačiu ir suteik sukurtam deriniui akcento.

Kuriant šį derinį svarbu atkreipti dėmesį į liemenės ir striukės ilgį – liemenė neturėtų išlįsti iš po striukės. Todėl, renkantis striukę po kurią norėsite vilkėti liemenę, pirkimo metu reikėtų įsitikinti, kad ji nebus per trumpa.

Vyriška liemenė striukė

Suitsupply liemenės

Reziumė

Taigi, 5 pagrindiniai liemenės derinimo su kitomis aprangos dalimis būdai, kuriuos galima pritaikyti bet kuriuo metų laiku. Ir, nors vyrišką liemenę ir yra pakankamai sunku surasti parduotuvėje, tačiau, jeigu pasitaikys galimybė, savo garderobą papildydami šiuo drabužiu tikrai neprašausite pro šalį.

Stilingos, raštuotos ar vienspalvės liemenės bet kokiam aprangos deriniui suteiks papildomo akcento ir leis išsiskirti iš kitų. Tad bent vieną gražią, stilingą, ir tinkamo dydžio liemenę turėti savo spintoje reikėtų kiekvienam vyrui.

O gal savo spintoje vyrišką liemenę jūs jau turite, ir dažnai vilkite ją derindami su kitomis aprangos dalimis? Jeigu taip, tuomet būtinai parašykite komentaruose, kaip tai darote, ir kokie yra jūsų mėgstamiausi deriniai!