Vienspalviai aprangos deriniai

Tamsiai mėlynas aprangos derinys

Nors vienspalviai aprangos deriniai vyrų madoje tikrai nėra naujiena, tačiau pamatyti vyrus, dėvinčius tokias aprangos kombinacijas, galima tik labai retais atvejais.

Pagrindinė to priežastis, ko gero, yra ta, jog sukurti stilingai atrodančius aprangos derinius, kuriuose būtų naudojami tiek vienos spalvos drabužiai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Tačiau gera naujiena yra ta, jog pradėti eksperimentuoti ir pabandyti atrasti naujų, kitaip atrodančių vienspalvių aprangos derinių galima labai greitai ir nesudėtingai. Pakanka žinoti keletą pagrindinių taisyklių ir gairių:

  • Skirtingi atspalviai. Kuriant aprangos kombinacijas, kuriose yra naudojami vienos spalvos drabužiai, svarbu juos parinkti tokius, kad jie bent šiek tiek skirtųsi savo spalvomis. Tai nėra labai sunku padaryti, kadangi skirtingų gamintojų drabužiai visuomet skirsis spalvomis, nes naudojamų dažų sudėtys nėra identiškos.
    Spalvų skirtumas taip pat automatiškai atsiras tuomet, kai drabužiai bus skirtingų tipų. Pavyzdžiui, identiškai nudažyti medvilniniai marškiniai ar kelnės vistiek skirsis savo spalvomis, kadangi jiems pagaminti yra naudojama skirtingai apdorota ir išausta medvilnė.
  • Tekstūra. Tekstūrą galima sukurti dviem būdais – naudojant iš skirtingų medžiagų pagamintus drabužius arba naudojant raštus.
    Iš įvairių medžiagų pagaminti drabužiai, net jeigu jie yra vienodos spalvos, vistiek spalviškai skirsis ir padės sukurti stilingai ir harmoningi atrodantį ansamblį. Tokio derinio pavyzdžiu galėtų būti tamsiai mėlyni džinsai, storas pintas megztinis ir tamsiai mėlynas vilnonis paltas.
    Antrasis būdas, suteikiantis aprangos kombinacijai tekstūros, yra subtilūs beveik vienos spalvos raštai. Pavyzdžiui, tamsiai mėlynos ir mėlynos spalvos langelius turintis paltas ar iš tamsesnio ir šviesesnio ir pilkos spalvos siūlo išaustos vilnos švarkas.

Nors vienspalvių aprangos derinių, teoriškai, galima sukurti naudojant bet kokią spalvą, tačiau populiariausios ir labiausiai tinkančios vyrams yra keturios: juoda, tamsiai mėlyna, pilka ir balta.

Juodos spalvos aprangos deriniai

Juoda – labiausiai oficiali spalva (nors, techniškai kalbant, tai juoda net ne spalva) iš visų. Su šia spalva galima sukurti labai įvairių derinių – nuo oficialių, tinkančių vakare vykstantiems renginiams, iki kasdienių, skirtų miesto aplinkai.

Oficialios, vakaro renginiui skirtos aprangos pusėje galėtų būti juodas kostiumas, marškiniai, kaklaraištis ir batai, o laisvalaikiui skirtos – juodi džinsai, megztinis, odinė striukė ir čelsiai.

O tarpusavyje derinant skirtingas aprangos dalis – švarkus, megztinius, marškinius ir kelnes – galima sukurti puošnaus kasdienio ir verslo kasdienio aprangos derinius.

Taip pat reikia nepamiršti, jog spalva vizualiai siaurina, todėl ypač tiks vyrams, turintiems antsvorį ir norintiems atrodyti ne tik stilingiems, bet ir liekniems.

Kostiumas

Švarkas ir kelnės

Hugo Boss juodas kostiumasHugo Boss

Loake juodi oksford bataiLoake
Vilkma juodi marškiniaiVilkma

Charles Tyrwhitt juodas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Gagliardi juoda švarko nosinaitėGagliardi
Hugo Boss juodas švarkas Hugo Boss

Vilkma juodi marškiniaiVilkma
Reiss juodos kelnės iš vilnosReiss

Loake juodi batai su sagtimiLoake

Megztinis ir kelnės

Striukė ir džinsai

H&M juodas megztinis H&M

Mango Man juodi marškiniaiMango Man
Mango Man juodos kelnėsMango Man

Loake juodi derby bataiLoake
H&M juoda odinė striukė H&M

MKI juodas megztinisMKI
Nudie Jjeans juodi džinsaiNudie Jeans

Loake juodi čelsiai
Loake

Tamsiai mėlynos spalvos aprangos deriniai

Tai – ypač populiari spalva, turinti daug įvairių atspalvių, ir, ko gero, kiekvieno vyro spintoje galima surasti bent jau kelis šios spalvos drabužius.

Kaip ir iš juodos, taip ir iš tamsiai mėlynos spalvos drabužių, galima sukurti įvairaus stiliaus aprangos derinių. Pagrindinis šios spalvos privalumas prieš juodą – daug įvairių atspalvių, kurių dėka aprangos kombinacijos tampa gyvesnės ir spalvingesnės. Be to, šios spalvos drabužių ir aksesuarų pasirinkimas yra gerokai platesnis, todėl surasti patinkantį ir tinkantį bus gerokai lengviau.

Tekstūra, skirtingos medžiagos ir kiek besiskiriančios spalvos yra pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, eksperimentuojant su tamsiai mėlynos spalvos aprangos deriniais.

Beje, kartais tamsiai mėlynos spalvos drabužiai ir aksesuarai būna tokio tamsumo, kad nėra aišku, ar tai tamsiai mėlyna, ar juoda spalva. Tokiu atveju, norint išsiaiškinti tikrąją spalvą, geriausia pasirinktą drabužį ar aksesuarą pridėti prie kokio nors daikto, kuris tikrai yra juodos spalvos. Pavyzdžiui, odinių batų.

Kostiumas

Švarkas ir kelnės

Suitsupply tamsiai mėlynas kostiumas Suitsupply

Carmina tamsiai mėlyni bataiCarmina
Suitsupply tamsiai mėlyni marškiniaiSuitsupply

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlyna nosinaitėGagliardi
Suitsupply tamsiai mėlynas švarkasSuitsupply

Suitsupply tamsiai mėlyni marškiniaiSuitsupply
COS tamsiai mėlynos čino kelnėsNN07

Loake tamsiai raudoni bataiLoake

Megztinis ir kelnės

Striukė ir džinsai

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynas megztinis Charles Tyrwhitt

Suitsupply tamsiai mėlyni marškiniaiSuitsupply
Suitsupply tamsiai mėlynos kelnėsSuitsuply

Loake rudi monkaiVelasca
MKI tamsiai mėlyna bomber striukė MKI

Norse Projects tamsiai mėlyni marškiniaiNorse Projects
A.P.C. tamsiai mėlyni džinsaiA.P.C.

Barker tamsiai mėlyni dykumos batai
Barker

Pilkos spalvos aprangos deriniai

Trečioji spalva, kurią naudojant galima sukurti vienspalvius aprangos derinius yra pilka. Universali ir lengvai derinama, pilka spalva tinka beveik visiems odos atspalviams.

Nors pilkos spalvos drabužius galima dėvėti visais metų laikais, tačiau labiausiai ji atsiskleidžia rudens žiemos sezono metu, kuomet pasiūloje atsiranda storesnės vilnos švarkai, kelnės ir paltai, turintys skirtingus audimus, suteikiančius aprangos deriniams tekstūros.

Šviesesnės pilkos spalvos drabužiai gali atrodyti kiek per daug kasdieniškai, todėl, norint sukurti solidesnius derinius, reikėtų rinktis formalesnius drabužius: merino vilnos megztinius, kostiumus, švarkus ir vilnones kelnes.

Derinant tarpusavyje šviesesnius ir tamsesnius pilkus atspalvius, skirtingas medžiagas ir tekstūras galima sukurti įdomių ir stilingų derinių. Pavyzdžiui, pilkos medvilninės kelnės, šviesiai pilkas megztinis atlenkiamu kaklu iš vilnos ir tamsiai pilkas švarkas. Būtent toks žaidimas su atspalviais suteiks aprangos kombinacijai gyvumo ir išskirtinumo.

Kostiumas

Švarkas ir kelnės

Suitsupply pilkas kostiumas Suitsupply

Loake juodi oksford bataiLoake
Charles Tyrwhitt pilki marškiniaiCharles Tyrwhitt

Charles Tyrwhitt pilkas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Elite pilka švarko nosinaitėElite
Hugo Boss tamsiai pilkas švarkasHugo Boss

Charles Tyrwhitt šviesiai pilki marškiniaiCharles Tyrwhitt
Club Monaco pilkos kelnėsClub Monaco

Loake juodi derby bataiLoake

Megztinis ir kelnės

Megztinis ir džinsai

Suitsupply tamsiai pilkas megztinisSuitsupply

Charles Tyrwhitt šviesiai pilki marškiniaiCharles Tyrwhitt
Oliver Spencer pilkos kelnėsOliver Spencer

Loake juodi brogaiLoake
Paul Smith šviesiai pilka bomber striukė Paul Smith

Norse Projects tamsiai pilkas megztinisNorse Projects
A.P.C. pilki džinsaiA.P.C.

Puma pilki sportiniai bateliai
Puma

Baltos spalvos aprangos deriniai

Nors stilingai ir gražiai atrodančius derinius, naudojant tik baltų atspalvių drabužius, sukurti yra sunkiau, nei prieš tai aprašytus, tačiau tai nei kiek nestabdo jaunikių noro vestuvių metu pasipuošti baltu kostiumu, marškiniais ir kaklaraiščiu.

Tai, kas atrodo gražiai katalogo nuotraukose ar ant podiumo, nebūtinai taip pat atrodys ir realybėje. Bet koks purvas ar nešvarumas iš karto bus matomas ant baltos spalvos drabužių, todėl, prieš renkantis šios spalvos aprangą, reikėtų įsitikinti, jog tikimybė išsitepti bus minimali.

Priešingai nei juoda spalva, balta spalva vizualiai platina, todėl puikiai tiks liekniems vyrams, norintiems sukurti platesnių pečių ir krūtinės įspūdį ir visiškai netiks stambesniems, norintiems kaip tik priešingo efekto – atrodyti lieknesniems.

Pradedant eksperimentuoti su baltos spalvos deriniais nereikėtų to pradėti daryti vestuvių dieną, išsinuomojant ar perkant baltą kostiumą. Kur kas geresnis sprendimas bus baltų džinsų ir marškinėlių trumpomis rankovėmis ar marškinių kombinacija.

Sukurti stilingai atrodantį vien tik iš baltos spalvos drabužių, aksesuarų ir batų sudarytą aprangos derinį nėra paprasta, todėl, norint užduotį padaryti lengvesne, rekomenduojama papildomai naudoti labai šviesios pilkos ar dramblio kaulo spalvos drabužius bei kontrastuojančių spalvų aksesuarus ar batus (pavyzdžiui, rudus įsispiriamus batus, taškuotą kaklaraištį ar švarko nosinaitę su kontrastuojančiu raštu).

Kostiumas

Švarkas ir kelnės

Suitsupplu baltas kostiumas Suitsupply

Suitsupply balti įsispiriami bataiLoake
Charles Tyrwhitt balti marškiniaiCharles Tyrwhitt

Drake's baltas kaklaraištisDrake’s

Suitsupply balta švarko nosinaitėSuitsupply
Reiss baltas švarkasReiss

Charles Tyrwhitt balti marškiniaiCharles Tyrwhitt
Suitsupply baltos kelnėsSuitsupply

Loake rudi loaferiaiLoake

Polo marškinėliai ir kelnės

Marškinėliai ir džinsai

Polo Ralph Lauren balti polo marškinėliai Polo Ralph Lauren

Loake rudi įsispiriami bataiLoake
Suitsupply baltos kelnėsSuitsupply
MKI balti marškinėliai MKI

Superga balti sportiniai bateliaiSuperga
Maison Kitsune balti džinsaiMaison Kitsune

Vienspalviai aprangos deriniai tikrai patiks ir tiks ne visiems vyrams, tačiau vienintelis būdas tai sužinoti – eksperimentuoti. Pabandžius vieną ar kitą spalvą gali netikėtai paaiškėti, kad kažkuri kombinacija iš ties yra ta, kurią norėsis vilkėti dar kartą. Svarbiausia – nebijoti ir eksperimentuoti.

Ar jūs ar esate bandę vilkėti vienspalvius aprangos derinius? Jei taip, kokios spalvos kombinacijos jums labiausiai patiko? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone, pastebėjimais ir įžvalgomis komentarų sekcijoje žemiau.