Tamsiai mėlynas švarkas – kaip jį vilkėti?

Tamsiai mėlynas švarkas

Tamsiai mėlynas švarkas yra vienas iš pačių universaliausių vyriškų drabužių, kurį galima derinti beveik prie bet kokios aprangos, todėl jį privalu turėti kiekvienam vyrui, net jeigu jis ir nemėgsta švarkų.

Jeigu nusprendėte įsigyti pirmąjį švarką, tai, be jokios abejonės, jis turėtų būti tamsiai mėlynas. Savo universalumu jis prilygsta baltiems marškinėliams – sunku surasti aprangos derinius ar spalvas prie kurių jo nebūtų galima derinti.

Šortai, kostiuminės kelnės, džinsai, marškiniai, megztiniai ar liemenės – su visais šiais drabužiais tamsiai mėlynas švarkas puikiai dera. Jį apsivilkus, savo aprangai iš karto suteiksite stiliaus ir solidumo.

Derinant spalvas, situacija yra tokia pati – vienintelė spalva, prie kurios šį švarką bus sunkiau priderinti, tai juoda spalva. Su visomis kitomis spalvomis tamsiai mėlyną švarką derinti yra labai paprasta.

Geriausiai šiems deriniams tiks vienos sagų eilės švarkas, tačiau, jeigu jaučiatės pasitikintys savimi, galite pabandyti eksperimentuoti ir su dvieiliu švarku – galima sukurti tikrai įspūdingai atrodančių derinių.

Kad ir kurį derinį kursite, svarbu nepamiršti, kad ir nusivilkus švarką, likęs ansamblis turi atrodyti irgi gerai. Švarkas nėra skirtas prastai atrodančio derinio paslėpimui, jis yra skirtas jo patobulinimui.

Tamsiai mėlynas švarkas ir džinsai

Kasdienio ir formalaus aprangos stiliaus derinys, kuris suteikia aprangai ir solidumo, ir laisvumo. Derinant tamsiai mėlyną švarką ir džinsus reikėtų juos parinkti skirtingų atspalvių: kažkuris vienas iš šių elementų turėtų būti šviesesnis, o kitas tamsesnis. Dažniausiai, tamsesnis bus švarkas, tačiau ypač tamsiai mėlynos spalvos džinsai ir šviesesnio atspalvio švarkas atrodys irgi labai gražiai.

Po švarku galima vilktis marškinius, marškinėlius ar, esant vėsesniam orui, megztinį. Svarbiausia, kad viršutinė aprangos dalis neatrodytų labai formaliai, todėl akinančio baltumo marškinius su sąsagomis ir dryžuotą kaklaraištį geriau yra palikti spintoje. Puikiai tiks prasegta marškinių apykaklė ir fantazija švarko kišenėje.

Patys džinsai turėtų būtų klasikinio stiliaus. Galima mūvėti šiek tiek slim variantą, tačiau skinny ar ypač platūs džinsai su švarku neatrodys labai gražiai. Taip pat reikėtų vengti džinsų su suplėšymais – juos geriau palikti labiau kasdienės aprangos deriniams.

Be abejonės, prie tokio derinio gražiausiai atrodys rudi batai. Įsispiriami, su raišteliais ar auliniai – visi jie atrodys puikiai. Batai taip pat neturėtų būti per daug formalūs, tad geriausiai yra rinktis Derby, Monk strap ar Loafer batus, o Oxford batus palikti spintoje.

Tamsiai mėlynas švarkas džinsai

Tamsiai mėlynas švarkas ir kelnės

Chinos ar khaki kelnės ir tamsiai mėlynas švarkas taip pat yra labai puiki kombinacija. Šiam deriniui galima naudoti beveik bet kokios, išskyrus juodos, spalvos kelnes.

Po švarku rekomenduojama vilkėti marškinius. Jeigu mūvite formalesnio modelio kelnes ir savo deriniui norite suteikti daugiau solidumo, tuomet drąsiai galima pasirišti ir kaklaraištį. Be abejonės, fantazija (pocket square) taip pat yra puikiai tinkantis elementas. Vasarą prie šio derinio puikiai tiks šviesios spalvos marškiniai su prasegta marškinių apykakle.

Mūvimų kelnių modeliams galioja tos pačios taisyklės kaip ir džinsams – „Ne“ skinny ir platiems jų variantams. Taip pat, mūvint šias kelnes, svarbu tampa tai kaip atrodo jų užpakalis – jeigu džinsų atveju jis gali būti kiek laisvesnis ir pakritęs, tai šiuo atveju jis turi būti gražiai aptemptas. Chinos ar Khaki kelnės su nukarusiu užpakaliu atrodo tikrai ne kaip.

Batų pasirinkimas šiame derinyje yra ypač platus – nuo boat ar driving shoes vasaros metu, kuomet karšta, iki formalių Oxford batų, kuomet ansamblis turėti atrodyti formaliau ir solidžiau.

Tamsiai mėlynas švarkas kelnės

Tamsiai mėlynas švarkas ir kostiuminės kelnės

Šiam deriniui geriausiai tiks mėlyno kostiumo švarkas ir pilko kostiumo kelnės. Šis atskirų kostiumo dalių derinys gali atrodyti labai šauniai – mažiau formalus, nei pilnas kostiumas, tačiau solidesnis, nei švarkas su paprastomis kelnėmis.

Kadangi pilkos kelnės bus mūvimos ir su pilnu pilku kostiumu ir atskirai su tamsiai mėlynu švarku, tai natūralu, kad jos greičiau dils. Todėl geriausias sprendimas šiuo atveju yra turėti papildomas pilkas kostiumines kelnes. Be abejo, jeigu yra galimybė, galima nusipirkti pilkas kelnes atskirai, be kostiuminio švarko, ir jas naudoti šiam ar kitiems deriniams.

Be abejo, pilka spalva nereikia apsiriboti – galima pabandyti tamsiai mėlyną švarką priderinti ir prie kitos spalvos kostiuminių kelnių, kurių kartais galima rasti parduotuvėse atskirai, be švarkų: raudonų, melsvų ar rudų atspalvių.

Kadangi šis ansamblis yra formaliausias iš visų derinių, tai po švarku rekomenduojama vilkėti marškinius su kaklaraiščiu. Jeigu pasitikite savimi, jums tinka ir patinka, tuomet kaklaraištį galite palikti spintoje ir keliauti su prasegta marškinių apykakle. Jeigu turite prie šio ansamblio derančią liemenę, ja drąsiai irgi galima apsivilkti.

Kostiuminių kelnių dydis bei švarko dydis turi būti idealūs, kitaip šis ansamblis neatrodys gražiai.

Prie šio deriniai geriausiai tiks rudų atspalvių batai. Ypač gražiai atrodys rudos spalvos Oxford stiliaus batai, kurie suteiks šiam ansambliui solidumo.

Tamsiai mėlynas švarkas kostiuminės kelnės

Tamsiai mėlynas švarkas ir šortai

Paskutinis, 4-tasis derinys yra tamsiai mėlyno švarko derinimas su šortais. Be abejonės, šis ansamblis yra skirtas vasarai, tačiau žinoti, kaip ką derinti, niekada nebūna per anksti.

Kadangi šis derinys mažiausiai formalus iš visų kitų ir yra dėvimas pakankamai šiltu oru, tai iš švarką reikėtų parinkti atitinkamą – lininį arba medvilninį, kadangi su pasiūtu iš vilnos gali būti per karšta. Taipogi pats švarko modelius turėtų būti mažiau formalus: minkštesni, su mažiau pakietintais pečiai, šiek tiek trumpesnis, kontrastuojančių spalvų sagomis.

Šortams, kaip ir kelnėms galioja tos pačios taisyklės: tinkamo dydžio, maksimalus ilgis iki kelių. Šortų spalvų ir tamsiai mėlyno švarko spalvų derinimas analogiškas deriniui su kelnėmis – tinka beveik viskas, išskyrus juodą spalvą.

Šiame derinyje geriausiai tiks labiau kasdieniai batai: Boat shoes, Loafers, ar verstos odos Derby batai. Su spalvomis taip pat galima drąsiai eksperimentuoti: rudi, mėlyni ar pilki batai puikiai tiks.

Tamsiai mėlynas švarkas šortai

Reziumė

Tad štai – keturi skirtingi tamsiai mėlyno švarko derinimo pavyzdžiai, kurių bent jau vienas tikrai turėtų patikti ir jums. Dveji pavasario/vasaros ir rudens/žiemos sezonui skirti tamsiai mėlyni švarkai pagyvins bet kokį jūsų aprangos derinį ir suteiks jam stiliaus bei solidumo.

Todėl, jei vis dar neturite tamsiai mėlyno švarko, pats laikas pradėti jo ieškoti ir papildyti savo spintą šiuo klasikiniu, puikiai prie visko derančiu drabužiu.

O galbūt jau turite ir švarką ir savo mėgstamus aprangos derinius, kuriuose jį naudojate? Būtinai parašykite apie tai komentaruose!