Stilingi, kokybiški ir nebrangūs vyriški batai

stilingi kokybiški nebrangūs vyriški batai

Tai, kas yra gražu ir kokybiška, dažniausiai kainuoja tikrai nemažą pinigų sumą. Ne išimtis yra ir kokybiški bei stilingi vyriški batai, kurie net per išpardavimus kainuoja bent jau 200 EUR.

Taigi, pagrindinis klausimas yra tas, ar verta tokius batus pirkti vyrams? Galbūt šį malonumą palikti moterims ir tegul jos džiaugiasi savo stilingais, gražiais, kokybiškais (nors ir ne visada) bei brangiais batais? Gal tiesiog pasitenkinti tuo, kas yra daugumoje Lietuviškų parduotuvių ir nesukti dėl to per daug galvos?

Tikrai verta. Kodėl? Na, tam yra kelios pagrindinės priežastys:

  1. Finansinė. Ilgame laikotarpyje kokybiški, tačiau brangesni vyriški batai jums kainuos pigiau. Kodėl? Todėl, kad tokius batus galima avėti penkis, dešimt ar net dvidešimt metų, jeigu juos prižiūrėsite ir neavėsite jų kiekvieną dieną. Taigi, galbūt geriau įsigyti batus, kainuojančius 200 EUR ir juos avėti 5 metus, nei pirkti kas metus po 50 EUR kainuojančius?
  2. Dizainas. Be abejo, nebūtinai taip būna visuomet, tačiau dažniausiai brangesni ir kokybiškesni batai atrodo gerokai stilingiau ir gražiau nei pigesni. Kadangi batai yra ta aprangos dalis į kurią beveik visuomet yra atkreipiamas dėmesys, tai yra tikrai svarbu.
  3. Kokybė. Rankų darbo, angliški ar itališki batai pasižymi išties fantastiška kokybe. Tiek naudojamos medžiagos, tiek pačių batų gamybos technologijos yra aukščiausio lygio. Ilgametės tradicijos ir subtilybės, kurias darbuotojai perduoda vieni kitiems, užtikrina, kad pagaminti batai bus tikrai kokybiški.

Tačiau yra viena pagrindinė problema – daugumos kokybiškų ir puikiai atrodančių batų Lietuvoje net nerasite pirkti, kadangi jie kainuoja tikrai nemažai, todėl į mūsų šalį jie nėra atvežami, nes jų tiesiog beveik niekas neperka. Žinoma, Lietuvoje galite rasti žinomų prekinių ženklų batų, kurie kainuoja didelius pinigus ir yra kokybiški, tačiau, didelę jų kainos dalį sudaro tai, kad ant jų puikuojasi logotipas. Taigi, kainos ir kokybės santykis tikrai nėra labai viliojantis.

Ką daryti, jeigu nusprendėte investuoti į savo avalynę ir įsigyti kokybiškus ir gražius batus, kurie nekainuos didžiulės pinigų sumos? Na, yra du pasirinkimai: keliauti į užsienį (Anglija, Italija) ir pirkti ten arba užsisakinėti internetu. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra puikūs sprendimai, tačiau tuomet reikėtų žinoti, kokie prekiniai ženklai gamina batus, turinčius aukščiausią kainos ir kokybės santykį.

Pradžioje, ko gero, reikėtų apsibrėžti, kiek maksimaliai daug turėtų kainuoti vyriški batai, kad patektų į puikų kainos ir kokybės santykio rėžį. Taigi, ta suma yra 200 EUR. Už tokia pinigų sumą tikrai galima nusipirkti gražius ir kokybiškus vyriškus batus.

Taigi, penki prekiniai ženklai, kurie gamina vyriškus batus, turinčius puikų kainos ir kokybės santykį.

Loake

Loake vyriškus batus gamina jau nuo 1880 – ųjų metų. Taigi, jau daugiau nei 130 metų, todėl suprantama, kad jų kokybė ir išvaizda atitinka visus aukščiausius standartus.

Žinoma pati kokybiškiausia linija (kuri taip ir vadinasi „Loake 1880“) kainuoja tikrai gerokai daugiau nei 200 EUR, tačiau Loake siūlo ir kitas, paprastesnes ir pigesnes batų linijas – „Loake L1“ ir „Loake Lifestyle“.

Šiose linijose esantys vyriški batai kainuoja gerokai pigiau, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jie yra negražūs ar nekokybiški. Šiuos batus pasiūlyti mažesne kaina Loake gali todėl, kad jų gamyba yra perkelta į Indiją, kur darbo jėga yra pigesnė, tačiau visos medžiagos, technologijos ir įrenginiai yra naudojami lygiai tokie patys kaip ir Anglijoje.

Loake vyriški batai

Loake vyriški batai 202 Loake vyriški batai 200 Loake vyriški batai 256 Loake vyriški batai 524

Herring

Nors Herring kompanija neturi tokių gilių batų gamybos tradicijų kaip Loake (Herring pradėjo gaminti batus 1966 metais), tačiau tai visiškai netrukdo jiems gaminti gražius, stilingus ir kokybiškus vyriškus batus.

Herring taip pat turi keletą batų linijų, kurios yra gaminamos ne Anglijoje, todėl jų kaina taip pat yra gerokai mažesnė.

Labiau formali linija „Herring Continental“ siūlo klasikinius Derby ar Oxford tipo batus, o „Herring Casuals“ linijoje rasite labiau kasdienius batų modelius.

Herring vyriški batai

Herring vyriški batai Hull Herring vyriški batai Surrey Herring vyriški batai Lucca Herring vyriški batai Padstow

Velasca

Italijoje įsikūrę batų gamintojai savo verslu užsiiminėti pradėjo labai nesenai – 2013 metais. Taigi, jie šiuo metu skaičiuoja dar tik antrus savo gyvavimo metus.

Tačiau dėl šios priežasties jų tikrai nereikia nuvertinti, kadangi visų batų dizainas yra kuriamas Milane, o ir patys batai yra rankų darbo bei pagaminti pačioje Italijoje.

Kodėl jie tuomet tiek mažai kainuoja, jeigu lygintumėm su kitais rankų darbo batais? O todėl, kad visą procesą – nuo gamybos iki išsiuntimo pirkėjui – jie valdo patys, tokiu būdu ženkliai sumažindami savo kaštus, kas leidžia jiems pasiūlyti savo batus ypač konkurencingomis kainomis.

Velasca vyriški batai

Velasca vyriški batai Giacalustra Velasca vyriški batai Cicialardon Velasca vyriški batai Maester Velasca vyriški batai Comod

Meermin

Kompanija Meermin įsikūrė 2001 metais Ispanijoje, tad, palyginus su gilias tradicijas turinčiomis kitomis batų gamybos kompanijomis, ji dar pakankamai jauna.

Visgi, kaip ir prieš tai paminėta Italų Velasca kompanija, Meermin taip pat nuo visą procesą valdo patys, todėl irgi gali pasiūlyti, kokybiškus, rankų darbo vyriškus batus už labai prieinamas kainas.

Kaip jie ir patys sako, jų tikslas yra nustebinti pirkėją jų siūlomu batų kainos ir kokybės santykių. Na, pagal tai kaip atrodo ir kiek kainuoja jų gaminami batai, manau, kad tai padaryti jiems tikrai nėra labai sudėtinga.

Meermin vyriški batai

Meermin vyriški batai Black Calf Oxfords Meermin vyriški batai Dark Brown Grain Oxfords Meermin vyriški batai Dark Brown Rapello Suede Loafers Meermin vyriški batai Chestnut Calf Buckles

Loding

Tiesiai iš pačios Prancūzijos širdies ir sostinės Paryžiaus pas jus gali atkeliauti Loding vyriški batai. 1998 metais įsikūrusi kompanija gamina ne tik batus, tačiau ir kokybiškus vyriškus drabužius.

Loding gaminamos produkcijos kokybė bei konkurencinga jų kaina yra tai, kas išskiria Loding iš kitų panašių kompanijų. Žinoma, visos šios savybės galioja ir šios kompanijos gaminamiems vyriškiems batams, kurie taip pat yra kokybiški ir atrodo ypač stilingai.

Loding vyriški batai

Loding vyriški batai Trophée polido black Loding vyriški batai Memphis brown suede box Loding vyriški batai Penny dark brown box Loding vyriški batai Taylor dark brown patina box

Reziumė

Taigi, penki vyriškų batų gamintojai, kurie gali pasiūlyti puikų kokybės ir kainos santykį. Galbūt mokėti po 160-180 EUR už vyriškus batus jums atrodo nelabai suprantama, tačiau čia galima pritaikyti labai gerai žinomą posakį „šykštus moka du kartus“. Geriau nusipirkti kelias gerai atrodančias ir kokybiškas batų poras, kurios jums tarnaus ne vienerius metus, nei pirkti prastos kokybės, neišvaizdžius bei pigius batus, kuriuos, greičiausiai, teks išmesti vos po vieno sezono.

O kokius gražius ir kokybiškus vyriškus batus gaminančius prekinius ženklus žinote jūs? Galbūt turite savo batų spintoje keletą porų, kurias avite jau ne vienerius metus? Jeigu taip, tuomet būtinai pasidalinkite savo patirtimi komentaruose.