Rūbai iš flanelės – stilingas ir šiltas sprendimas žiemai

Flanelė kostiumas

Nors ir retai randami parduotuvių lentynose, tačiau šilti, stilingai atrodantys iš medvilnės ar vilnos flanelės pasiūti drabužiai gali tapti puikiu pirkiniu, kuris jums tikrai pasitarnaus šio ir kito šaltojo sezono metu.

Flanelinė medžiaga gali būti pagaminta tiek iš medvilnės, tiek iš vilnos. Pagrindinis jos skiriamasis bruožas yra taip vadinamas pūkelis, kuris atsiranda dėl audinio pašiaušimo. Būtent dėl šio pašiaušimo flanelė yra minkšta ir švelni, todėl iš šios medžiagos pasiūtus drabužius yra malonu dėvėti. Kadangi flaneliniai audiniai dažniausiai yra gaminami iš storesnės medvilnės ar vilnos, tai jie taip pat puikiai apsaugo nuo šalčio.

Iš šios flanelės dažniausiai yra gaminami kelių tipų drabužiai: marškiniai, kurie būna siuvami iš medvilnės, bei rečiau randamos flanelinės kelnės, kurios, dažniausiai, yra gaminamos iš vilnos, tačiau galima rasti ir medvilninių. O dar rečiau parduotuvėse seksis surasti iš flanelės pasiūtus švarkus ar kostiumus.

Flaneliniai marškiniai

Ko gero, populiariausias ir labiausiai žinomas vyriškas drabužis, kuris yra siuvamas iš flanelės, yra marškiniai. Parduotuvėse šiuos marškinius surasti yra labai paprasta – jums tereikia keliauti ten, kur matote daug languotų marškinių.

Juos apžiūrėję turėtumėte pastebėti, kad šie marškiniai yra pasiūti iš storesnės medvilnės, minkšti ir su nedideliu pūkeliu. Jeigu taip ir yra, tuomet savo misiją jūs sėkmingai įvykdėte – suradote flanelinius marškinius.

Marškiniai medvilnė flanelė

Flaneliniai marškiniai, priklausomai nuo to kaip šalta, gali būti dėvimi tiek kaip viršutinis, tiek kaip vidurinis aprangos sluoksnis. Esant šaltesniam orui ant jų galima papildomai apsivilkti vilnonį megztinį ar storesnį švarką.

Kadangi šie marškiniai dažniausiai būna raudonais ar mėlynais langeliais, tai juos geriausia derinti prie pilkų, juodų bei mėlynų kelnių ar džinsų. Papildykite šią kombinaciją auliniais batais ir turėsite puikiai atrodantį aprangos derinį. Beje, nepamirškite atsiraitoti kelnių – taip ne tik suteiksite savo aprangos deriniui papildomo akcento, tačiau ir parodysite savo stilingus aulinius batus.

Beje, flaneliniai marškiniai, dažniausiai, yra gaminami kiek platesni ir trumpesni, kad juos būtų patogiau vilkėti nesukištus į kelnes. Taigi, jei nuspręsite, jog juos, visgi, norite vilkėti sukištus į kelnes, tuomet teks nunešti juos siuvėjui, kad šis marškinius kiek pasiaurintų ties liemeniu.

Flaneliniai marškiniai aprangos deriniai

Flanelinės kelnės

Gerokai rečiau parduotuvėse randamas drabužis yra flanelinės kelnės. Dažniausiai jos yra siuvamos ir storesnės flanelinės vilnos, ir tiesą sakant būtent tokios jos ir atrodo gražiausiai, kadangi išlaiko savo formą ir kantą. Be to, jos bus šiltesnės, nei medvilninės jų versija.

Flanelinių kelnių savybės yra tos pačios kaip ir marškinių: šiltos, pasiūtos iš storesnės vilnos ar medvilnės, su pūkeliu, minkštos ir švelnios.

Kelnės vilna flanelė

Flanelinės kelnės gražiausiai atrodys tuomet, kai bus derinamos su kitais tekstūrą turinčiais žieminiais drabužiais. Pavyzdžiui, puiki kombinacija galėtų būti iš vilnos pasiūtas megztinis ir pilkos ar mėlynos spalvos flanelinės kelnės.

Beveik visuomet šios kelnės būna siuvamos klasikinio modelio (atrodo labai panašiai į kostiumines kelnes), todėl jas drąsiai galima mūvėti darbe. Kadangi flanelinės kelnės dažniausiai būna pilkų ar mėlynų atspalvių, tai prie jų puikiai derės tamsiai rudos spalvos suvarstomi batai.

Flanelinės kelnės aprangos deriniai

Flanelinis švarkas

Šiltą, iš flanelinės vilnos pasiūtą švarką rasti parduotuvėse Lietuvoje, ko gero, bus dar sunkiau nei kelnes. Tai pilnai suprantama, kadangi jis, kaip ir kelnės yra skirtas šaltajam metų laikui, todėl aukštą prioritetą gauna tik iš tų vyrų, kurių drabužių spintoje jau kabo ne vienas švarkas.

Šie švarkai beveik visuomet yra siuvami iš vilnos, o jį atskirti pavyks pagal tuos pačius požymius kaip ir flanelines kelnes. Tiesa, flanelinė vilna yra labai panaši į paprastos ir kašmyro vilnos mišinį, tačiau iš pastarosios medžiagos pasiūti švarkai yra brangesni, bei turi nedidelį žvilgesį, kurio flanelinėje vilnoje nėra.

Švarkas vilna flanelė

Flanelinį švarką priderinti prie savo aprangos yra labai nesudėtinga. Jis puikiai tiks tiek solidžiau ir formaliau atrodančiuose aprangos deriniuose dėvimas kartu su iš paprastos ar flanelinės vilnos pasiūtomis kelnėmis, tiek labiau kasdienėse kombinacijose, vilkimas su džinsais ar velvetinėmis kelnėmis.

Jei įsigysite tamsiai mėlyną flanelinį švarką, tai ji spalviškai priderinti bus dar paprasčiau, kadangi jis tiks prie beveik bet kokios spalvos kelnių ar džinsų.

Jeigu šalta, tuomet po švarku papildomai galima apsirengti iš vilnos pasiūtą megztinį ar liemenę. Prie šio švarko taip pat labai gražiai atrodys iš vilnos pasiūti kaklaraiščiai ar fantazijos.

Flanelinis švarkas aprangos deriniai

Kostiumas iš flanelės

Na, o sujungus flanelines kelnes ir švarką bus gautas stilingas ir šiltas flanelinis kostiumas – puikus formaliai atrodantis drabužis, kurį drąsiai galima vilkėti tiek darbe, tiek ir už jo ribų.

Kostiumas vilna flanelė

Prie flanelinio kostiumo puikiai atrodo ir kitos rudens žiemos sezonui skirtos aprangos dalys: auliniai batai, flaneliniai marškiniai, iš vilnos pasiūti kaklaraiščiai ir fantazijos.

Kostiumo, marškinių ir kaklaraiščio raštus ir spalvas derinkite naudodami tas pačias taisykles ir gaires kaip ir su paprastu kostiumu. Be abejo, lengviausia viską suderinti bus tuomet, jei kostiumas bus tamsiai mėlynos ar pilkos spalvos.

Flanelinis kostiumas aprangos deriniai

Reziumė

Kaip matote, iš flanelės pasiūti drabužiai atrodo tikrai stilingai ir gražiai. Žinant, kad jie taip pat dar ir apsaugos nuo šalčio vertėtų tikrai pagalvoti, ar nereikėtų jais papildyti savo garderobo.

Jeigu mėgstate labiau kasdienį stilių, tuomet puikiu pasirinkimu taps stori, flaneliniai, languoti marškiniai. O solidesnio stiliaus mėgėjai gali pasirinkti flanelinį kostiumą darbinei aplinkai ar vakarui teatre.

O ką apie iš flanelės pasiūtus drabužius manote jūs? Ar turite jų savo drabužių spintoje? Pasidalinkite savo nuomone ir pastebėjimais komentarų sekcijoje.