Nematomos kojinės vasarai

Nematomos kojinės vasarai

Karštomis vasaros dienomis, taip vadinamos nematomos kojinės, yra nepamainoma aprangos dalis, kurios dėka galima atrodyti ne tik stilingai, bet ir leisti atsigaivinti savo kulkšnims bei apsaugoti batus nuo prakaito.

Iš tikrųjų, kai labai karšta, kojines norisi pamiršti ir vaikščioti apskritai basomis. Deja, bet taip atėjus į darbą suprastas, ko gero, nebūsi, tad nori nenori esi priverstas avėti batus.

Žinoma, batus galima avėti visai be kojinių, tačiau tai nebus labai higieniška pėdoms, o patys batai irgi nepasakys “ačiū” už tokį elgesį su jais. Tad, norint sukurti plikų kulkšnių efektą galima mūvėti taip vadinamas nematomas kojines.

Kas yra nematomos kojinės

Tai specialiai sukurtos plonos, vos pėdą dengiančios kojinės, kurios yra skirtos mūvėti karštomis dienomis, norint sukurti efektą, kuomet atrodo, kad batai yra avimi be kojinių. Nematomos kojinės, kaip ir bet kurios paprastos kojinės, sugeria pėdų prakaitą, tokiu būdu apsaugodamos tiek jas, tiek batus nuo tiesioginio sąlyčio. Jų dėka galima išvengti nemalonaus kvapo batuose, kuris atsirastų, jeigu jie būtų avimi visai be kojinių, o taip pat tai užtikrina kur kas geresnę pėdų higieną.

Kada reikia mūvėti paprastas kojines

Tam, kad neatrodytum juokingai, prieš mūvint nematomas kojines reikėtų žinoti, kad plikos kulkšnys ne visose situacijose yra pageidaujamos:

  •  Black Tie, ar kito panašaus renginio metu, ko gero, mūvėti nematomas kojines nebūtų pats geriausias sprendimas. Visgi, tai yra formalus renginys ir būtent taip ir reikėtų atrodyti metu.
  • Laidotuvės. Klausimų, kodėl laidotuvių metų negalima šlaistytis plikomis kulkšnimis, turėtų niekam nekilti. Jeigu kažkam kylą, tai siūlyčiau į laidotuves daugiau niekada neiti.
  • Verslo susitikimai. Šiltose klimato zonose nuogos kulkšnys problemų nesukeltų, tačiau Lietuvoje galbūt reikėtų žiūrėti į tai atsargiau, nes niekada nežinai, kada gali sutikti konservatyvius klientus. Kitaip tariant – beveik visada.
  • Netinkamos oro sąlygos. Jei kepina saulė ir karšta, nematomom kojinėm galima rodyti nykščius į viršų, tačiau pliaupiant lietui ir dėvint striukę ar megztinį, kojines reikėtų apsimauti.

Beveik visais kitais atvejais nematomas kojines galima drąsiai mūvėti.

Kur galima įsigyti nematomų kojinių

Kadangi pats ieškojau šio tipo kojinių, tai galiu pasakyti, kad jos tikrai nesimėto kiekvienoje parduotuvėje. Lietuvoje esu suradęs 2 vietas, kur jų galima įsigyti:

Pats pirkau iš kojinių namų ir esu labai patenkintas – puikiai laikosi ant kojos ties kulnu priklijuotų guminių dalių dėka ir yra iškirptos pakankamai daug (šiek tiek matosi tik ant vienų loafer’ių, kas nesunkiai sutaisoma šiek tiek atlenkiant jų priekinę dalį).

Kaip derinti prie aprangos

Geriausias dalykas su nematom kojinėm yra tas, kad jas galima mūvėti su bet kokia apranga. Jeigu yra karšta vasaros diena ir turi dėvėti kostiumą eidamas į darbą – ypač, jei jis lininis ar medvilninis -, o darbe kolegos pakankamai vakarietiški, tai galima drąsiai mautis nematomas kojines ir duoti kvėpuoti savo kulkšnims. Tik prieš tai darant reikėtų įsitikinti, kad kelnės yra šiek tiek trumpesnės ir siauresnės tiek kulkšnimis, nes kitu atveju šitas sprendimas nelabai gražiai atrodys.

Nematomos kojinės ir kostiumas

Ko gero, labiausiai taisykles laužantis sprendimas yra nematomų kojinių mūvėjimas kuomet yra vilkimas kostiumas. Tikėtina, kad šis variantas bus labai daug kam nepriimtinas, bet, jeigu nusprendėte surizikuoti, tuomet tikrai galite tai pabandyti. Tiesa, norint, kad šis derinys gražiai atrodytų reikia nepamiršti, jog kostiuminių kelnių apačia turėtų būti siauresnė ir trumpesnė.

Nematomos kojinės kostiumas

Nematomos kojinės ir chinos kelnės

Savaime suprantama, kad, jei galima nuogomis kulkšnimis vaikščioti su kostiumu, tai su mažiau formalia apranga tą daryti yra dar paprasčiau.
Jeigu kelnių ilgis nėra toks trumpas, kad matytųsi kulkšnys, tai galima jas tiesiog pasiraitoti.

Chinos nematomos kojinės

Nematomos kojinės ir džinsai

Nematomas kojines galima mūvėti ir tuomet, kai batai ar sportiniai bateliai yra avimi su džinsais.

Džinsai nematomos kojinės

Svarbu tik tai, kad raitojamos kelnės ties kulkšnimis nebūtų labai plačios, nes kitaip atrodys nelabai gražiai. Jeigu kelnės visgi plačios, yra sprendimas, kurio pagalba jas galima susiaurinti:

Nematomos kojinės ir šortai

Suprantama, kad nuogų kulkšnių efektas ne visiems gali patikti mūvint ilgas kelnes, tačiau mūvint šortus nematomos kojinės yra pats geriausias sprendimas, kuris išsprendžia išlindusių kojinių problemą. Ar tai bus batai, ar sportiniai bateliai, avimi su nematomis kojinės, jie atrodys kur kas stilingiau ir gražiau.

Šortai nematomos kojinės

Reziumė

Vasarą, ypač tomis dienomis, kai yra labai karšta ir stengiesi dėvėti kuo mažiau drabužių, nematomos kojinės ne tik padės kvėpuoti kulkšnims, tačiau ir suteiks akcento aprangai. Kadangi šias kojines galima mūvėti beveik visose situacijose, tai tuo ir reikėtų pasinaudoti karštomis vasaros dienomis. Ir visai nesvarbu, ką galvoja kiti – jeigu tau pačiam patinka ir tinka, tai drąsiai žygiuok nuogomis kulkšnimis pro murmančius egzpertus!