Kaip sluoksniuoti drabužius

Kaip stilingai vilkėti kelis drabužių sluoksnius

Drabužių sluoksniavimas ne tik padeda nesušalti ir sulaikyti savo kūno šilumą šaltomis žiemos dienomis, tačiau tuo pačiu leidžia sukurti stilingų bei spalvingų aprangos derinių, leidžiančių išsiskirti iš kitų. Taigi, kaip stilingai vilkėti kelis aprangos sluoksnius?

Prieš pradedant sluoksniuoti drabužius, ne pro šalį būtų susipažinti su keletu paprastų ir lengvai pritaikomų taisyklių ir patarimų:

  • Vieną paprastą ir, ko gero, pagrindinį patarimą, kuris tiks beveik visais drabužių sluoksniavimo atvejais, galima pavadinti “nuo plono iki storo”. Tai reiškia, kad sluoksniuojant drabužius reikėtų pirmiausiai vilktis plonesnius drabužius, o kiekvienas sekantis sluoksnis turėtų būti vis storesnis. Taip sluoksniuojant drabužius labai greitai galima prisitaikyti prie kintančios aplinkos temperatūros: jeigu per karšta, tuomet pirmiausiai nusivelkamas storiausias drabužis, o, jeigu šalta – apsivelkamas vis storesnis.
  • Sluoksniuojant drabužius reikėtų vengti vienodos medžiagos bei tekstūros ir jas parinkti skirtingas. Pavyzdžiui, džinsai ir velvetas yra grubesnės, storesnės, šaltesniems orams skirtos medžiagos ir puikiai dera tarpusavyje. Analogiškas variantas gali būti derinant medvilninius flanelinius marškinius, vilnonį megztinį ir tvido švarką.
  • Nesvarbu, kiek drabužių sluoksnių yra vilkima, tačiau aprangos derinys turi išlikti gražus ir tada, kai yra nusivelkamas bent vienas drabužis. Labai nekaip atrodys, jeigu nusivilkus megztinį, po juos bus vilkimi marškiniai, kurie visiškai nederės prie likusių aprangos dalių.
  • Akivaizdu, kad didesnis vilkimų drabužių kiekis vizualiai platina, todėl stambesnio sudėjimo vyrams tai daryti reikėtų atsargiai. Be abejo, lengviausia drabužius sluoksniuoti yra liekniems vyrams, kadangi
  • Kuo daugiau aprangos sluoksnių, tuo daugiau spalvų, tekstūrų ir raštų, todėl, prieš papildomai velkantis dar vieną drabužį, reikėtų įsitikinti, jog jis gražiai derės prie viso likusio ansamblio.

Marškiniai ir megztinis

Vienas pačių paprasčiausių ir efektyviausių aprangos sluoksniavimo derinių yra marškiniai ir megztinis. Ši kombinacija gali būti naudojama tiek vilkint kasdienius drabužius, tiek Verslo kasdienį aprangos kodą atitinkančius derinius.

Rudenį ir žiemą galima apsivilkti storesnį vilnonį megztinį, o šiltuoju metų laiku jį galima išmainyti į pasiūtą iš medvilnės ar medvilnės ir lino mišinio.

Megztinis gali būti tiek užsagstomas (cardigan), tiek paprastas. Jei su šiuo deriniu bus ryšimas iš kaklaraištis, tuomet megztinį geriau rinktis V formos kaklu.

Beje, dėvint užsagstomą megztinį, reikėtų nepamiršti palikti vienos ar kelių apatinių sagų atsegtų – toks sprendimas šiam aprangos deriniui padės sukurti papildomo akcento.

Suitsupply pilkas megztinisSuitsupply

Vilkma šviesiai mėlyni marškiniaiVilkma
Suitsupply tamsiai mėlynos kelnėsSuitsupply

Loake tamsiai rudi bataiLoake
Barena tamsiai raudonas megztinisBarena

Vilkma balti marškiniaiVilkma
Club Monaco pilkos kelnėsClub Monaco

Loake juodi batai su sagtimiLoake
Jamieson's žalias megztinisJamieson’s

Norse Projects tamsiai mėlyni marškiniaiNorse Projects
Nudie tamsiai mėlyni džinsaiNudie Jeans

Loake tamsiai rudi dykumos bataiLoake
Barbour pilkas margas užsegamas megztinisBarbour

Barbour languoti tamsiai mėlyni marškiniaiBarbour
Suitsupply tamsiai raudonos kelnėsSuitsupply

Loake rudi bataiLoake

Marškiniai, švarkas arba megztinis ir liemenė

Tai vienas įdomesnių drabužių sluoksniavimo būdų, kuomet viršutiniu sluoksniu tampa specialiai tam skirta liemenė, kuri angliškai yra vadinama gilet arba bodywarmer. Ši liemenė dažnai primena trumpą pūkinę striukę be rankovių. Taip pat kartais jų galima surasti ir pasiūtų iš storesnės vilnos.

Tokią liemenę galima vilktis tiek ant megztinio, tiek ant švarko. Nors pastarasis variantas gal ir nevisiems priimtinas, tačiau tai puikus būdas sutekti savo aprangos deriniui papildomos šilumos.

Toks trijų sluoksnių aprangos derinys tiks vėsiems rudens ar pavasario orams, kuomet vien tik su megztinu ar švarku yra per šalta – dėvima liemenė atrodys stilingai, ir neleis sušalti.

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynas cardigan megztinisCharles Tyrwhitt

Suitsupply pilka liemenėSuitsupply

Velasca tamsiai rudi čelsiaiVelasca
Suitsupply pilkos margos kelnėsSuitsupply

Vilkma balti marškiniaiVilkma
Suitsupply mėlynas švarkasSuitsupply

Patagonia šviesiai pilka šilta liemenėPatagonia

Barker tamsiai mėlyni dykumos bataiBarker
Carhartt šviesiai rudos kelnėsCarhartt

Vilkma
Polo Ralph Lauren pilkas megztinisPolo Ralph Lauren

Polo Ralph Lauren mėlyna šilta liemenėPolo Ralph Lauren

Velasca tamsiai rudi auliniai bataiVelasca
A.P.C. tamsiai mėlyni džinsaiA.P.C.

Vilkma tamsiai mėlyni languoti marškiniaiVilkma
AMI šviesiai mėlynas džinsinis švarkasAMI

Portuguese flannel raudoni languoti marškiniaiPortuguese Flannel

Velasca tamsiai rudi dykumos bataiVelasca
Carhartt mėlyni džinsaiCarhartt

Mango Man šviesiai ruda liemenėMango Man

Marškiniai, megztinis arba liemenė ir švarkas

Marškinių ir megztinio ar liemenes deriniams papildomo oficialumo galima sukurti apsivelkant švarką. Pats paprasčiausias iš galimų variantų, žinoma, yra po švarku vilkimas vilnonis ar medvilninis megztinis. Jei švarkas yra kiek siauresnio modelio, tuomet vietoj megztinio galima dėvėti medvilninę ar merino vilnos liemenę.

Kuriant tokio tipo derinius svarbu nepamiršti, kad visi vilkimi aprangos sluoksniai turi derėti tarpusavyje – nusivilkus švarką, likęs marškinių, megztinio ir kelnių derinys turi atrodyti lygiai taip pat gerai kaip ir vilkint švarką.

Raštuotus drabužius derinti tampa gerokai paprasčiau, jeigu vienas iš kitų drabužių bus panašios į raštą spalvos. Pavyzdžiui, jei pilkas švarkas turi tamsiai mėlynos spalvos susikertančias linijas (windowpane raštą), tuomet po juo galima apsivilkti tamsiai mėlynos spalvos megztinį. Svarbiausia – nepersistengti su raštais ir spalvomis. Jei vienas iš drabužių turį aiškiai matomą raštą ar yra ryškesnės spalvos, tuomet kitas aprangos dalis rekomenduojama naudoti vienspalves.

Suitsupply pilkas languotas švarkasSuitsupply

Polo Ralph Lauren tamsiai mėlynas megztinisPolo Ralph Lauren

Velasca tamsiai rudi sportiniai bateliaiVelasca
Carhartt mėlyni trinti džinsaiCarhartt

Vilkma mėlyni marškiniaiVilkma
Suitsupply mėlynas švarkasSuitsupply

Suitsupply mėlyna ruda languota liemenėSuitsupply

Velasca tamsaii rudi derby bataiVelasca
Suitsupply šviesiai pilkos kelnėsSuitsupply

Vilkma šviesiai pilki marškiniaiVilkma
Gagliardi mėlynas languotas švarkasGagliardi

Gagliardi šviesiai ruda liemeneGagliardi

Loake tamsiai rudi oksfordaiLoake
Suitsupply tamsiai pilkos kelnėsSuitsupply

Vilkma balti marškiniaiVilkma
Gagliardi rudas švarkasGagliardi

Suitsupply tamsiai pilkas megztinisSuitsupply

Loake rudi monkaiLoake
Suitsupply tamsiai mėlynos kelnėsSuitsupply

Vilkma šviesiai mėlyni marškiniaiVilkma

Marškiniai, megztinis arba liemenė ir kostiumas

Stilingai sluoksniuoti drabužius galima ir vilkint kostiumą. Vienas iš paprasčiausių būt tai daryti apsivelkant ploną V kaklo formą turintį megztinį. Šaltojo sezono metu tiks megztinis iš vilnos, o šiltojo – iš medvilnės. Jeigu kostiumas yra ypač solidus, tuomet, norint, kad megztinis gražiai derėtų, geriausia jį rinktis irgi prabangesnį – pagamintą iš merino ar kašmyro vilnos.

Megztinį taip pat galima rinktis ir užsagstomą (cardigan modelio), tik tokiu atveju švarką rekomenduojama dėvėti atsegtą – taip, lyg tai būtų trijų dalių kostiumas.

Vietoj megztinio po kostiumu taip pat galima vilkėti ir megztą ar iš austos medžiagos pasiūtą liemenę. Toks sprendimas bus ne tik stilingas tačiau ir patogus, jei švarko rankovės yra kiek siauresnio kirpimo. Beje, liemenės, kai ir cardigan megztinio apatinė saga neturėtų būti segama.

Prie storesnių, žiemai skirtų ir ne taip oficialiai atrodančių kostiumų iš tvido ar flanelinės vilnos tiks kiek storesni, pynes turintys megztiniai, kurie suteiks aprangos deriniui dar daugiau šilumos. Tokioje kombinacijoje prie vienspalvio kostiumo ypač gražiai atrodys raštais margintas megztinis.

Suitsupply tamsiai mėlynas kostiumasSuitsupply

Suitsupply raudona liemenėSuitsupply
Vilkma šviesiai mėlyni languoti marškiniaiVilkma

T.M.Lewin raudonas mėlynas margas kaklaraištisT.M.Lewin
Loake rudi oksford bataiLoake
Suitsupply tamsiai pilkas kostiumasSuitsupply

Suitsupply mėlyna ruda languota liemenėSuitsupply
Vilkma balti marškiniaiVilkma

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynas taškuotas kaklaraištisCharles Tyrwhitt

Loake rudi monkaiLoake
Suitsupply tamsiai mėlynas languotas kostiumasSuitsupply

Jamieson's šviesiai rudas megztinisJamieson’s
Vilkma balti marškiniaiVilkma

T.M.Lewin rudas kaklaraištisT.M.Lewin

Loake rudi auliniai bataiLoake
Suitsupply pilkas kostiumasSuitsupply

Jamieson’s
Vilkma šviesiai mėlyni dryžuoti marškiniaiVilkma

T.M.Lewin tamsiai mėlynas rožinis dryžuotas kaklaraištisT.M.Lewin

Loake tamsiai rudi oksford bataiLoake

Drabužių sluoksniavimas ne tik padės stilingai atrodyti, tačiau ir neleis sušalti šaltomis žiemos dienomis. Derinant tarpusavyje įvairias drabužių medžiagas, tekstūras, raštus ir spalvas, galima sukurti gražių ir šiltų aprangos derinių.

O ką jūs manote apie drabužių sluoksniavimą? Kokie yra jūsų mėgstamiausi aprangos deriniai? Būtinai pasidalinkite savo nuomone komentaruose!