Kaip rengtis einant vakare į barą

Kaip rengtis einant vakare į barą

Nors klausimas, ką ir kaip apsirengti einant į barą vakare po darbo, vyrams kyla gerokai rečiau nei moterims, tai visiškai nereiškia, kad jis nėra aktualus ir jo neverta aptarinėti.

Skirtingi barų tipai reiškia ir skirtingus aprangos stilius. Žinoma, jie tikrai nėra oficialūs, tačiau, norint įsilieti į baro šurmulį ir neišsiskirti blogąja prasme iš visų baro lankytojų, ne pro šalį būtų pagalvoti kaip rengtis, kad atitiktum ten esančią atmosferą.

Be abejo, barų, kavinių ir naktinių klubų yra įvairiausių rūšių, o juose nusistovėjusių aprangos kodų gali būti ir dar daugiau, todėl, bandant juos visus per vieną kartą išnagrinėti, gautųsi tikrai ilgas straipsnis.

Visgi, yra keletas patarimų, kurie galioja bet kokiam barui, kuriame nuspręsite praleisti vakarą:

 • Renkitės aprangą pagal tai, kur einate. Ką tai reiškia? Jeigu tai vieta, kur yra didelė tikimybė būti aplaistytam alumi, tai gal reikėtų savo geriausius drabužius palikti namie ir apsivilkti kažką paprastesnio. Priešingai, jeigu tai baras, kuriame visi susirenka pasipuošę, tuomet gal irgi nereikėtų mūvėti savo nutrintų, nors ir labai mėgstamų džinsų.
 • Atsargiai, su drabužių sluoksniavimu. Renkitės taip, kad galėtumėm prisitaikyti prie kintančios baro temperatūros nusirengdami vieną ar kelis vilkimus drabužius. Be abejo, šaltą žiemos vakarą labai smagu eiti per lauką su vilnoniu megztiniu, švarku ir paltu, tačiau ką darysite, kai bare bus +25, o jūs po vilnoniu megztiniu vilkite tik apatinio trikotažo marškinėlius?
 • Nesirenkite drabužių, kurie varžytų judesius. Taip, švarkas judesius varžo, tačiau jį galima nusivilkti ir problema bus išspręsta. Tačiau to nelabai galima pasakyti apie slim fit modelio marškinius. Jeigu staiga panorėsite šokti, tai net ir ištraukti iš kelnių jie nelabai pataisys situaciją.

Taigi, šiame straipsnyje pabandysime aptarti kaip rengtis, nusprendus praleisti vakarą viename iš trijų barų tipų, kur ir besirenkanti auditorija ir aprangos stilius yra pakankamai skirtingi:

 1. City baras.
 2. Pub’as, alaus baras.
 3. Vyninė, vyno baras.

City baras

Tai vieta, kuri dažniausiai būna įsikūrusi finansų, teisės ir IT kompanijų kvartaluose. Didesnės kainos ir prabangesnė aplinka reiškia, kad ir aprangos kodas turėtų būti aukštesnio lygio.

Nemaža dalis šiuose verslo kvartaluose dirbančių žmonių (teisininkai, vadovai, nekilnojamo turto agentai) dėvi kostiumus. Kai kurie iš jų po darbų ne iš karto keliauja namo, bet užsuka į šalia esantį city barą atsipalaiduoti, pakalbėti apie praėjusios dienos įvykius ir pagurkšnoti savo mėgstamo gėrimo.

Be abejo, turėti darbe būtent barui skirtus drabužius būtų gal kiek keistoka, tad logiška, kad į barą yra keliaujama su tuo pačiu kostiumu, kuris buvo vilkėtas visą darbo dieną. Tačiau nereikia pamiršti, kad su tuo pačiu kostiumu skirtingose vietose galima ir visiškai skirtingai atrodyti – viskas priklauso nuo keleto detalių. Būtent šios aprangos detalės leis suformuoti savo išvaizdą ir atrodyti ne kaip tik ką baigusiam darbą, pavargusiam kostiumą vilkinčiam tarnautojui, o stilingu, žvaliu ir šauniai atrodančiu vyru.

Be abejo, dėvint kostiumą ir neturint galimybės pakeisti vienos ar kitos jo dalies, labai daug nesugalvosi, tačiau keletų paprastų sprendimų prieš einant į city barą tikrai galima atlikti. Taigi, kaip rengtis, einant vakare į city barą:

 • Nusivilkite švarką. Jeigu jūsų darbas toks, kad daug laiko praleidžiate vilkėdami švarką (jei beveik visą darbo dieną praleidžiate kėdėje, tai labai tikiuosi, kad švarką laikote kažkur pakabintą), tai bare leiskite ir jam, ir sau pailsėti. Toks sprendimas ne tik leis jums geriau atsipalaiduoti ir pamiršti įtemptą darbo dieną, tačiau ir apsaugos švarką nuo tyčia ar netyčia ant jo išlietos viskio stiklinės ar alaus bokalo.
 • Nusiriškite kaklaraištį ir prasisekite marškinius. Prasegta marškinių apykaklė ir atpalaiduotas kaklaraiščio mazgas yra puikus nuvargusio darbuotojo įvaizdis. Juk jūs nenorite taip atrodyti bare, ar ne? Todėl nusiriškite kaklaraištį, gražiai jį sulankstykite ar suvyniokite ir įdėkite į švarko kišenę. Prasisekite vieną ar dvi marškinių sagas ir mėgaukitės vakaru. Gali būti, kad po marškiniais matysis jūsų vilkimi balti apatinio trikotažo marškinėliai, tačiau tai nėra problema, nes visi puikiai supranta, kad darbo metu jūs būnate su kaklaraiščiu.
 • Atsiraitokite marškinių rankoves. Kadangi jūs švarko jau nedėvite, tai kodėl gi to nepadarius. Atraitotos rankovės parodys, kad jūs savo darbo dieną jau baigėte ir atėjote į barą su kolegomis šauniai praleisti laiką.
 • Išsijuoskite diržą. Puikus stiliaus akcentas, kuris suteiks aprangai minimalizmo – kelnės, batai ir marškiniai. Be abejo, kelnių liemuo turi būti tinkamo dydžio, kadangi kitu atveju šio akcento bandyti nevertėtų, nes smunkančios kelnės dar niekada neatrodė stilingai.

kaip rengtis einant į city barą

Pub’as, alaus baras

Dažniausiai čia karaliauja alus, stalo futbolas ir gera muzika. Pati vieta nebūtinai turi vadintis būtent taip, tačiau pagrindinis pub’o skirtumas nuo kitų vietų yra tas, kad čia pagrindinis akcentas yra skiriamas alkoholiniams gėrimams, dažniausiai alui. Alaus bare galima tiek sėdėti prie staliukų, tiek stovėti prie baro ar kur kitur, kur yra vietos. Be abejo, galima žaisti ir stalo futbolą.

Klegesys, pokalbiai ir nedidelis chaosas yra ta atmosfera, kuri yra būdinga alus barui. Dažnai tokio tipo baruose, per ant sienų pakabintus televizorius,  yra rodomos futbolo rungtynės, todėl užsukus į jų tuo metu galima papildomai išgirsti, keiksmų, nusivylimo atodūsių arba džiaugsmo perpildytų šūksnių, priklausomai nuo to, kas kam įmušė ar neįmušė įvarčio.

Dėl šios priežasties, pub’e yra pati didžiausia tikimybė būti apipiltam alumi, apdrabstytam traškučiais ar aptaškytam pomidorų padažu. Taigi, į šias aplinkybes tikrai reikėtų atsižvelgti prieš renkantis drabužius ir pasirinkti juos ir batus tokius, kuriems susitepus nereikės kelti dramos – pasirinkite tas aprangos dalis, kurias mažiausiai bus gaila ištepti ar aplaistyti ir nebus sudėtinga išskalbti.

Renkantis spalvas, geriausiai yra rinktis tamsesnius atspalvius. Ne todėl, kad neišsiskirtumėt iš minios, o tam, kad, jei išsitepsite kažkurią savo aprangos dalį, tai nebus taip akivaizdžiai matoma.

Taigi, kokius drabužius ir batus reikėtų rinktis einant į pub’ą:

 • Švarkas. Jeigu yra noro, eidami į pub’ą galite drąsiai apsivilkti švarką. Žiemą galima pasirinkti šiltą, pilką tvido švarką, kurį galite vilktis ant marškinių, o vasarą lengvesnius iš medvilnės pasiūtus švarkus ir dėvėti juos ant marškinėlių. Kaklaraištį ir fantaziją palikite namie – pakaks vienos, ar kelių prasegtų marškinių sagų, jeigu švarką vilksitės ant marškinių. Beje, jeigu rasite jums patinkantį ir tinkantį džinsinį švarką, tai jis irgi puikiai tiks.
 • Megztinis. Vėlgi, priklausomai nuo metų laiko, tiek ant marškinių, tiek tiesiai ant apatinio trikotažo marškinėlių, galima apsivilkti paprastą, klasikinį megztinį. Žiemą galima vilkėti storesnį, vilnonį, turintį pynių raštą, o vasarą – iš medvilnės pasiūtą, plonesnį megztinį. Prabangesnius kašmyro vilnos ar šilkinius megztinius geriau palikite namie, jei nenorite jų aptaškyti ar išpurvinti.
 • Marškiniai. Žiemą ar rudenį puikiai tiks storesni, languoti, flaneliniai marškiniai ar netgi džinsiniai marškiniai. Šiltuoju metų laiku, žinoma, galima vilktis plonesnius, languotus, medvilninius marškinius. Jeigu pub’e sušilsite, atsiraitokite rankoves. Beje, nepamirškite paprastų taisyklių, kada marškinius reikia susikišti, o kada ne.
 • Marškinėliai. Balti, mėlyni, ar pilki marškinėliai trumpomis rankovėmis vasaros metu yra puikus pasirinkimas, kadangi jie tiks prie beveik bet kokios aprangos. Kaklo formą, ar raštus galite pasirinkti pagal savo kūno formą, o savo ansamblį paįvairinkite dar ir apsivilkdami švarką. Spalvas galite pasirinkti ir šviesesnes, nes marškinėliai yra ta aprangos dalis, kurią ištepus galima greitai ir pigiai pakeisti kita.
 • Kelnės. Vasarą šviesesnių, o žiemą tamsesnių spalvų džinsai puikiai tiks vakaro praleidimui pub’e, o juos aplaisčius alumi irgi nebus labai didelės problemos. Rudenį ar žiema taip pat galima mūvėti ir tamsesnių spalvų velvetines kelnes. Jos atrodys stilingai ir neleis sušalti kelionės iki pub’o metu. Vasarai puikiausiai tiks paprastos medvilninės chinos kelnės.
 • Batai. Nesiaukite pačių geriausių ir naujausių, nes bus tikrai apmaudu, jeigu juos sugadinsite. Verčiau pasirinkite tuos, kuriuos jau avite kelis sezonus, arba tuos, kuriuos už juokingai mažą kainą nusipirkote per išpardavimą. Rudenį galite apsiauti aulinius batus, o visais metų laikais tiks rudos spalvos suvarstomi Derby batai. Oxford batus verčiau palikite prabangesnei aplinkai ar darbui. Atsargiai su verstos odos batais – juos ištepus, po to gali būti sunku pašalinti dėmes.

kaip rengtis einant į alaus barą

Vyninė, vyno baras

Kaip ir alaus bare, taip ir vyninėje, pagrindinis akcentas yra skiriamas alkoholiui, tačiau šį kartą – vynui. Tačiau šioje vietoje panašumai tarp šių dviejų barų ir baigiasi.

Vyninėje stovimų vietų nėra, todėl, jei užėję nerasite laisvo staliuko, teks arba palaukti, kol kažkur atsilaisvins, arba keliauti kitur. Atmosfera vyno bare yra kur kas ramesnė, nei pub’e – žmonės, gurkšnodami vyną, šnekučiuojasi sėdėdami prie stalų, groja rami muzika. Neretai vyno bare galima išgirsti ir gyvai atliekamus kūrinius.

Aplinka ir interjeras vyninėje yra gerokai jaukesni, nei alaus bare. Vakarais ant stalų dega žvakės, galima pamatyti įvairių dekoracijų iš vyno statinių, butelių ar kitų, su vynu susijusių, daiktų.

Taigi, tokioje vietoje galima nebijoti, kad kažkas numindžios batus ar apipils alumi. Vienintelis pavojus kyla tuomet, jei kažkas netyčia alkūne užkliudys vyno taurę ar butelį. Visgi, dažniausiai nelaimės net ir tokiu atveju galima išvengti.

Kitaip tariant, einant į vyninę galima ir pasipuošti. Kostiumas su kaklaraiščiu gal būtų kiek per daug, tačiau stilingas švarkas su fantazija atrodytų tikrai šauniai. Taigi, galima trumpai apžvelgti, ką galima rengtis, kuomet vakarą nusprendžiate praleisti vyninėje:

 • Kostiumas. Kodėl gi ne? Tik nesirenkite jo taip, lyg eitumėt į verslo susitikimą (kostiumą su vertikaliomis linijomis palikite darbo reikalams). Nesiriškite kaklaraiščio, bet įsidėkite fantaziją. Jeigu tai vasara, tuomet įsispirkite Loafer batus su nematomomis kojinėmis bei prasekite dvi marškinių sagas. Juk tai vakaras vyno bare – atrodykite stilingai, o ne rimtai.
 • Švarkas. Vienos sagų eilės švarkas, ar dvibortis švarkas visuomet atrodys stilingai ir gražiai. Į išorinę kišenę ties krūtine nepamirškite įsidėti fantazijos norėdami savo ansambliui suteikti dar šiek tiek papildomo akcento. Šiltais vasaros vakarais galite apsivilkti lininį švarką, o žiemą dėvėkite pasiūtą iš vilnos.
 • Megztinis. Šaltuoju metų laiku galite po švarku apsivilkti ploną vilnonį ar medvilninį V kaklo formos megztinį. Priderinkite jo spalvą prie likusių aprangos dalių, kad nusivilkus švarką jūsų ansamblis atrodyti vis dar taip pat šauniai.
 • Marškiniai. Klasikiniai, balti, melsvi ar rožiniai marškiniai puikiai tiks vakaro praleidimui vyninėje. Netingėkite marškinius nunešti siuvėjai, kad ji juos pasiaurintų, jeigu jie jums yra per platūs per liemenį (kas dažniausiai ir būna, jeigu neturite pilvo). Jei to nepadarysite, nusivilkus švarką jie negražiai pūpsos išlindę ties liemeniu ir sugadins visą iki tol šauniai atrodžiusi jūsų ansamblį.
 • Marškinėliai. Vasaros metu švarką galima apsivilkti tiesiai ant marškinėlių. Tinkamo dydžio (ne per platūs ir ne per siauri) balti, melsvi ar pilki marškinėliai bus puikus pasirinkimas.
 • Kelnės. Gali būti tiek kostiuminio siuvimo, tiek medvilninės chinos ar khakis kelnės. Džinsai irgi galima variantas, tačiau tuomet reikėtų juos pasirinkti tamsiai mėlynos spalvos ir ne per plačius.
 • Batai. Rudi Derby arba Oxford batai tiks visais sezonais, o vasara galite įsispirti į Loafer tipo batus. Jeigu nebijote eksperimentuoti, tuomet vasaros metu, apsimaukite nematomas kojines ir pasiraitokite kelnes (arba apsimaukite trumpesnes), kad matytųsi jūsų kulkšnys!

kaip rengts einant į vyninę

Reziumė

Be abejo, griežtai laikytis visų nurodymų, kurie yra pateikti šiame straipsnyje tikrai nereikia, kadangi tikrai bus tokių barų, kuriuose nei vienas iš aukščiau aprašytų aprangos stilių netiks. Kaip rengtis tada? Paprasčiausiai vadovaukitės logika ir sveiku protu – pažiūrėkite (arba paprašykite, kad pažiūrėtų jūsų mergina ar žmona), kaip atrodo stilingai apsirengę vyrai toje vietoje, ir kitą kartą ten eidami jau žinosite kaip rengtis.

O į kokius barus jūs mėgstate eiti vakarais? Kaip tuose vietose rengiasi kiti ir ką rengiatės jūs? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose!