Kaip derinti marškinių ir kaklaraiščio raštus

Kaip derinti marškinių ir kaklaraiščio raštus

Tikrai niekas nesiginčys, kad vienspalvių marškinių ir kaklaraiščio derinys yra nesudėtingas ir atrodo paprastai, stilingai ir gražiai. Tačiau ką daryti, jei šis paprastumas pabodo ir norisi išbandyti kažką naujo ir įdomaus? Šis straipsnis kaip tik ir bus apie tai – kaip stilingai ir įdomiai derinti įvairius marškinių ir kaklaraiščio raštus.

Tai yra trečioji straipsnių ciklo apie kaklaraiščius dalis:

Taip pat galima paskaityti ir apie marškinius:

Prieš pradedant detaliau nagrinėti galimus marškinių ir kaklaraiščių raštų derinius, reikėtų trumpai pristatyti pagrindines raštų derinimo aprangoje taisykles ir gaires.

  1. Tų pačių raštų derinimas.  Galima derint tuos pačius raštus, tačiau jie turėtų būti skirtingo dydžio. Pavyzdžiui, marškiniai mažais langeliais ir kaklaraištis dideliais.
  2. Skirtingų raštų derinimas. Pavyzdžiui, languoti marškiniai ir dryžuotas kaklaraištis.
  3. Skirtingų krypčių raštų derinimas. Pavyzdžiui, marškiniai su vertikaliomis linijomis ir kaklaraištis su įstrižais ar horizontaliais dryžiais.
  4. Skirtingo ryškumo to pačio rašto derinimas. Pavyzdžiui, marškiniai vertikaliomis linijomis ir kostiumas vos matomomis vertikaliomis linijomis.
  5. Jeigu ir kaklaraištis, ir marškiniai yra su raštu, tai švarką ar kostiumą geriausiai yra rinktis be rašto.

Štai tokios būtų pagrindinės raštų derinimo taisyklės ir gairės.

Visos derinių nuotraukos yra iš SuitSupply, kadangi jie ne tik puikiai išmano kaip siūti kostiumus ar marškinius, tačiau ir kaip juos suderinti. Jeigu kažkas patiks, tai SuitSupply parduotuvę rasite Vilniuje, PC “Europa”.

Vienspalviai marškiniai

Suprantama, kad vienspalviai marškiniai neturi jokio rašto, todėl prie jų galima derinti bet kokius kaklaraiščius: vienspalvius, taškuotus, dryžuotus ar languotus. Kadangi patys marškiniai yra be rašto, tai su jais galima taip pat vilkėti ir raštuotą švarką ar kostiumą.

Vienspalvis kaklaraištis

Vienspalviai marškiniai ir vienspalvis kaklaraištis yra pats saugiausias ir paprasčiausias variantas, kuris tiesą sakant yra gana nuobodokas. Visgi, jeigu tokią kombinaciją pasirinkote, tai rekomenduojama prie jos apsivilkti kostiumą su vertikaliomis linijomis ar langeliais – tokiu būdu apranga neatrodys tokia nuobodi.

Taip pat papildomą akcentą galima sukurti parenkant kaklaraištį su tekstūra. Tai galėtų būti pavyzdžiui nertas ar vilnonis kaklaraištis.

Vienspalviai marškiniai vienspalvis kaklaraištis

Taškuotas kaklaraištis

Derinant taškuotą kaklaraištį su vienspalviais marškiniais galvos sukti per daug irgi nereikia. Šis pasirinkimas gerai atrodys tiek su vienspalviu švarku ar kostiumu, tiek su pamargintu langeliais ar vertikaliomis linijomis.

Vienspalviai marškiniai taškuotas kaklaraištis

Dryžuotas kaklaraištis

Dryžuotas kaklaraištis suteiks dar didesnį akcentą nei taškuotas, todėl parenkant švarką su raštu, jis turėtų būti mažiau ryškus, kad nenustelbtų kaklaraiščio.

Vienspalviai marškiniai

Languotas kaklaraištis

Tai yra labiausiai raštuotas kaklaraiščio variantas, kuris suteiks maksimalų akcentą aprangai. Renkantis raštuotą švarką jis turėtų būti arba vertikaliomis linijomis, arba blankiais langeliais, kadangi kitu atveju gali būti per daug akcento.

Vienspalviai marškiniai languotas kaklaraištis

Dryžuoti marškiniai

Dvispalviai, dažniausiai verslo aplinkoje vilkimi marškiniai, priklausomai nuo dryžių storio ir spalvos ryškumo, savaime sukuria akcentą, todėl derinant kaklaraištį į tai labai svarbu atsižvelgti.

Taip pat svarbu pastebėti, kad vilkint tokius marškinius reikėtų vengti kostiumo su vertikaliomis linijomis, nes jis kartu su tokio pačio rašto marškiniais sukurs per daug akcento. Toks derinys gražiai atrodys tik tuomet, jei kostiumo linijos bus vos matomos arba atvirkščiai – marškinių raštas vos matysis, o kostiumo bus ryškesnis.

Vienspalvis kaklaraištis

Saugi ir per daug pastangų nereikalaujanti marškinių ir kaklaraiščio kombinacija. Tam, kad ji nebūtų labai nuobodi, kaip ir su vienspalviais marškiniais, galima apsivilkti languotą švarką ar liemenę. Taip pat, tai puiki proga panaudoti nertą kaklaraištį.

Dryžuoti marškiniai vienspalvis kaklaraištis

Taškuotas kaklaraištis

Dryžuoti marškiniai ir taškuotas kaklaraištis yra puikiai atrodantis derinys. Norint sukurti maksimalų akcentą, galima papildomai apsivilkti languotą švarką. Visgi tai daryti reikėtų atsargiai, kadangi trys skirtingi raštai turi taip pat labai gerai derėti ir spalviškai.

Dryžuoti marškiniai taškuotas kaklaraištis

Dryžuotas kaklaraištis

Sudėtinga, tačiau, jeigu gerai suderinta, labai gerai atrodanti kombinacija. Svarbiausia – naudoti skirtingo dydžio marškinių ir kaklaraiščio raštus.

Populiariausia yra derinti smulkaus ir plono rašto marškinius su kaklaraiščiu, turinčiu stambias ir storas linijas. Galimas ir atvirkštinis variantas, tačiau surasti marškinių su stambiu raštu, o kaklaraiščių su smulkiais dryžiais yra pakankamai sunku.

Esant šiai marškinių ir kaklaraiščio kombinacijai, saugiausia yra pasirinkti vienspalvį švarką ar kostiumą.

Dryžuoti marškiniai dryžuotas kaklaraištis

Languotas kaklaraištis

Su dryžuotais marškiniais galima nesunkiai derinti ir languotą kaklaraištį. Tik svarbu yra nepasirinkti per daug spalvoto ir ryškaus kaklaraiščio. Švarką ar kostiumą taip pat yra rekomenduojama vilkėti vienspalvį.

Dryžuoti marškiniai languotas kaklaraištis

Languoti marškiniai

Ryškiausiai, daugiausiai akcento turintys ir mažiausiai formalūs marškiniai. Su mažesnio ryškumo marškiniais problemų, derinant kaklaraištį, kils mažiau, tačiau ryškesni, dažnai turintys daugiau nei dvi spalvas marškiniai pareikalaus atidumo.

Vienspalvis kaklaraištis

Be abejonės, vienos spalvos kaklaraištis tinka ir su languotais marškiniais. Akcento stoka skųstis tikrai nereikės, kadangi languoti marškiniai jį ir taip sukuria. Švarkas ar kostiumas turėtų būti vienos spalvos arba gerokai už marškinius didesniais langeliais.


languoti_marskiniai_vienspalvis_kaklaraistis

Taškuotas kaklaraištis

Pakankamai sudėtinga kombinacija. Labai svarbu atkreipti dėmesį į marškinių langelių ir kaklaraiščio taškų ryškumą – kažkurie iš jų turėtų būti mažiau ryškūs. Taip pat svarbu kaklaraiščio taškų dydis bei tankis – jie turėtų būti didesni ir retesni už marškinių langelius.

Švarkas ar kostiumas turėtų būti vienspalvis, kadangi kitu atveju bus per didelė raštų gausa.

Languoti marškiniai taškuotas kaklaraištis

Dryžuotas kaklaraištis

Dryžuotą kaklaraištį su languotais marškiniais bus nesunku suderinti, jeigu bus skirtingi raštų dydžiai. Kadangi dažniausiai marškinių langeliai būna maži ir tankūs, o kaklaraiščių dryžiai stori ir reti, tai raštų sutapimo problema išsisprendžia savaime. Vėlgi, dėl raštų gausos, rekomenduojamas vienspalvis švarkas, ar megztinis.

Languoti marškiniai dryžuotas kaklaraištis

Languotas kaklaraištis

Dar viena sudėtinga kombinacija. Pagrindinė ir svarbiausia taisyklė yra ta, kad kaklaraiščio langeliai visuomet turi būti didesni už marškinių langelius. Netgi, jei marškiniai bus dideliais langeliais, o kaklaraištis mažais, vistiek kaklaraištis bus nustelbtas marškinių rašto.

Dėl didelės raštų gausos, prie šios kombinacijos geriausiai derės vienspalvis švarkas arba kostiumas.

Languoti marškiniai languotas kaklaraištis

Reziumė

Taigi, tiek trumpai, o gal kai kam ir nelabai trumpai, apie kaklaraiščių ir marškinių raštų derinimą. Kažkam, iš pirmo žvilgsnio, visos aprašytos kombinacijos gal gali pasirodyti per daug sudėtingos ir reikalaujančios per daug pastangų, tačiau tikrai nebūtina pradėti nuo sudėtingiausių kombinacijų – reikia pradžiai pabandyti tas, kurios yra aiškios ir patinkančios, o vėliau palaipsniui pereiti prie įdomesnių ir sudėtingesnių. Juk svarbiausia yra pačiam jaustis smagiai ir patogiai.

O kokios jūsų mėgstamiausios kaklaraiščio ir marškinių kombinacijos? Ar esat kažką išbandę netradicinio ir įdomaus? O gal turite klausimų dėl aprašytų kombinacijų? Nedvejokite ir drąsiai klauskite ir siūlykite savo idėjas komentaruose.