Kaip derinti kojines prie aprangos

Kaip derinti kojines prie aprangos? Klausimas galbūt nelabai dažnai kylantis vyrų galvose, tačiau dėl to dažnai galima pamatyti, kuomet gerai apsirengęs vyras sugadina savo išvaizdą, mūvėdamas netinkamai parinktas kojines. Laimei, vyriškų kojinių mūvėjimo taisyklės tikrai nėra sudėtingos ir jų nėra daug.

Prieš pradedant analizuoti, kaip derinti kojines, reikėtų susipažinti su keletu universalių taisyklių ir gairių, kurios galioja mūvint bet kokias kojines:

  • Kojinių ilgis. Mūvimų kojinių ilgis turėtų būti toks, kad sėdint užsikėlus koją ant kojos nebūtų matoma nuoga blauzda.
  • Kojinių medžiaga. Kuo oficialesnė apranga, tuo plonesnės ir kokybiškesnės turėtų būti ir mūvimos kojinės. Tuo tarpu su džinsais ar kitomis kasdienėmis kelnėmis, gali būti mūvimos ir paprastesnės, storesnės kojinės.
  • Juodos kojinės. Juodos kojinės tinka tik prie juodų arba tamsiai pilkų kelnių ir neturėtų būti mūvimos prie jokios kitos spalvos kelnių.
  • Baltos kojinės. Baltos kojinės yra skirtos sportui ir neturėtų būti derinamos tik prie sportinių kelnių arba šortų. Prie baltų ar ypač šviesios spalvos kelnių kur kas geriau tiks šviesiai pilkos ar smėlio spalvos kojinės.

Vyriškas kojines derinti prie aprangos galima vienu iš trijų pagrindinių būdų. Nei vienas iš jų nėra geresnis už kitus ir labiau priklauso nuo asmeninio pasirinkimo, charakterio savybių ir aplinkos, kurioje kojinės bus mūvimos.

Kelnių spalvos kojinės

Labiausiai oficialus ir lengviausiai įgyvendinamas kojinių derinimo variantas, kuomet jų spalva yra parenkama tokia pati ar labai panaši į kelnių. Šis sprendimas geriausiai tinka tuomet, kai konservatyvioje ar oficialioje aplinkoje yra vilkimas kostiumas. Tai galėtų būti verslo susitikimas, darbo pokalbis, laidotuvės, oficialios vestuvės ar formalus renginys.

Nebūtina stengtis kojines parinkti lygiai tokios pačios spalvos kaip kelnės, nes to padaryti net nelabai ir bus įmanoma, kadangi kelnių ir kojinių medžiagos bei audiniai visuomet skirsis. Pilnai pakaks, jeigu kojinės bus kiek tamsesnes nei kelnės.

Suitsupply tamsiai mėlynas kostiumasSuitsupply
Suitsupply
Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynos kelnėsCharles Tyrwhitt
Suitsuplly tamsiai pilkas kostiumasSuitsupply
Suitsupply pilkas kostiumasSuitsupply
Charles Tyrwhit tamsiai pilkas kostiumasCharles Tyrwhitt

Kitos spalvos kojinės

Jei kelnių spalvos kojinės atrodo nuobodžiai, tuomet galima jas mūvėti ir tokios spalvos, kuri derėtų su kelnių ir batų spalva. Pavyzdžiui, prieš tai buvusiame variante kojines galima sukeisti vietomis: prie mėlyno kostiumo jas mūvėti pilkas, o prie pilko – mėlynas.

Toks spalvų derinimas galimas su visų spalvų kelnėmis. Nors pilka ir mėlyna kojinių spalva yra populiariausia, tačiau galima drąsiai mūvėti tamsiai raudonas ar žalias kojines, kurios taip pat tiks tiek prie mėlynų, tiek prie pilkų kelnių.

Mūvint tokias kojines rekomenduojama jas rinktis kiek tamsesnių spalvų, kadangi ryškių ar šviesių spalvų kojinės gali per daug kontrastuoti su likusia aprangos dalimi, todėl bendras ansamblis neatrodys gražiai.

Suitsupply tamsiai mėlynos kelnės Suitsupply

Charles Tyrwhitt žalios kojinėsCharles Tyrwhitt
Suitsupply tamsiai pilkos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt tamsiai raudonos kojinėsCharles Tyrwhitt
Suitsupply tamsiai raudonos kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt mėlynos kojinėsCharles Tyrwhitt
Suitsupply žalios kelnėsSuitsupply

Charles Tyrwhitt pilkos kojinėsCharles Tyrwhitt

Raštuotos ir spalvotos kojinės

Dar įdomesnis ir spalvingesnis sprendimas yra tuomet, kai derinamos kojinės nėra vienos spalvos, o turi skirtingų spalvų raštus. Derinant tokias kojines galima vadovautis viena paprasta, tačiau naudinga taisykle – nors viena kojinėse esanti spalva turi derėti prie kelnių ar kitos aprangos dalies. Pavyzdžiui, prie tamsiai mėlynų kelnių galima drąsiai derinti įvairiaspalviais taškais margintas pilkos spalvos kojines.

Nuo rašto subtilumo ar ryškumo priklauso, kokioje aplinkoje šios kojinės gali būti mūvimos – jei raštas vos matomas ir kojinės yra tamsesnės spalvos, tuomet jas galima derinti ir prie kostiumo, o, jeigu raštas yra gerokai margesnis, tuomet šios kojinės kur kas geriau atrodys mūvimos prie džinsų ar kasdienių čino kelnių.

Carhartt mėlynos kelnėsCarhartt

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynos rožinės dryžuotos kojinėsCharles Tyrwhitt
A.P.C. tamsiai pilki džinsaiA.P.C.

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynos taškuotos kojinėsCharles Tyrwhitt
Carhartt šviesiai rudos kelnėsCarhartt

Charles Tyrwhitt pilkos raštuotos kojinėsCharles Tyrwhitt
Carhartt mėlyni džinsaiCarhartt

Charles Tyrwhitt margos dryžuotos kojinėsCharles Tyrwhitt

O kuriuos kojinių ir aprangos derinius labiausiai mėgstate jūs? Ar mūvite tik tamsių spalvų kojines, ar nevengiate kartais paeksperimentuoti ir išbandyti raštuotas kojines? Pasidalinkite savo nuomone su mumis komentarų skiltyje žemiau. Ir, žinoma, jei turi klausimų apie kojinių derinimą juos taip pat galite užduoti – į juos tikrai atsakysime.