Kaip derinti kaklaraiščio mazgą su marškinių apykakle

Rišdamiesi kaklaraištį, ko gero, nelabai kreipiate dėmesį į tai, kokio tipo mazgą rišate ir, kokio tipo yra jūsų tuo metu vilkimų marškinių apykaklė. Visgi, į tai atkreipti dėmesį būtų naudinga.

Nepakanka vien tik gražiai užsirišti kaklaraištį ar suderinti marškinių ir kaklaraiščio raštus – reikia dar jį ir priderinti prie pasirinktos marškinių apykaklės, kadangi tik tuomet visa jūsų pasirinkta kombinacija atrodys gražiai ir stilingai.

Tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti – žinodami, kokio tipo yra marškinių apykaklės, kaklaraiščių mazgai ir jų derinimo taisyklės bei gairės, galėsite viską padaryti greitai ir paprastai.

Taigi, pirmiausiai, ko gero, reikėtų pradėti nuo marškinių apykaklių tipų.

Marškinių apykaklės

Panaršius internete ar peržiūrėjus marškinius, kurie guli parduotuvių lentynose, galima surasti jų su labai įvairiomis apykaklėmis. Visgi, dažniausiai sutinkamos keturių tipų marškinių apykaklės, kurias vertėtų apžvelgti.

Smaili marškinių apykaklė

Smaili marškinių apykaklė
Tai mažiausiai iš visų iškirpta marškinių apykaklė. Dažniausiai sutinkami du jos variantai – vienas su nedidelėmis sagomis (kurias reikia nepamiršti užsisegti), o kitas be jų. Pirmasis variantas labiau skirtas dėvėti marškinius be kaklaraiščio ir dažniausiai yra skirtas labiau kasdienei aprangai, tačiau lygiai taip pat gražiai atrodo, jeigu bus pasirištas ir kaklaraištis. Šio tipo marškinių apykaklė geriausiai tinka vyrams, kurie turi trumpesni kaklą ir platesnį veidą. Ji vizualiai ilgina tiek kaklą, tiek veidą ir tokiu būdu padeda sukurti gražesnę proporciją bei puikiai tinka nedideliems kaklaraiščio mazgams.

Klasikinė marškinių apykaklė

Klasikinė marškinių apykaklė
Labiausiai paplitusi marškinių apykaklė, kurią galima rasti bet kurioje marškiniais prekiaujančioje parduotuvėje. Didesnis tarpas tarp apykaklės galų leidžia prie jos derinti didesnius kaklaraiščio mazgus. Klasikinę apykaklę turinčius marškinius gali vilkėti bet kurią veido formą turintys vyrai, kadangi jos forma nei vizualiai ilgins, nei platins, todėl veido ir kaklo proporcijos išliks nepakitusios.

Išskleista marškinių apykaklė

Išskleista marškinių apykaklė
Tai dar platesnė nei klasikinė marškinių apykaklė, kuri leidžia prie jos derinti dar didesnius kaklaraiščio mazgus. Be abejo, tai nereiškia, kad reikia persistengi ir surišti masyvų, negražiai atrodantį mazgą. Šio stiliaus apykaklė gerai atrodys vyrams, kurie turi ilgesnį kaklą ar pailgą veidą, kadangi vizualiai kaklas atrodys trumpesnis, o veidas platesnis.

Nukirpta marškinių apykaklė

Nukirpta marškinių apykaklė
Ypač plati marškinių apykaklė, kuri atrodo lyg nukirpta, todėl taip ir vadinasi – cutaway. Ji leidžia derinti bet kokio dydžio ir storio kaklaraiščio mazgus. Šios apykaklės turėtų vengti vyrai, turintys apvalų veidą ir trumpą kaklą, kadangi ji vizualiai tik dar labiau tai išryškins. Kaip ir išskleista, taip ir nukirpta apykaklė gražiausiai atrodys vyrams, kurie turi ilgesnį kaklą ar pailgą veidą.

Kaklaraiščio mazgai

Kaklaraiščio mazgų irgi yra nemažai, tačiau iš visų yra išskiriami 4 pagrindiniai:
[table width=”100%” th=”0″ colwidth=”120″ colalign=”center|left”] Kaklaraiščio mazgas Four-in-HandFour-in-Hand,Pavadintas pagal XIX amžiaus to paties pavadinimo džentelmenų klubą.  Tai yra paprasčiausiai užrišamas\, universalus ir mažiausiai formalus kaklaraiščio mazgas. Kaip užsirišti four-in-hand kaklaraiščio mazgą.[attr style=”font-size:14px”] Kaklaraiščio mazgas PrattPratt\, Shelby,Pavadintas JAV Prekybos Rūmuose dirbusio Jerry Pratt garbei\, kuris jį ir išrado. Šį mazgą išpopuliarino žinių pranešėjas Don Shelby\, todėl jis kartais vadinamas ir jo vardu. Tai – universalus\, elegantiškas\, vidutinio dydžio kaklaraiščio mazgas. Rišant šį mazgą kaklaraištyje automatiškai susiformuoja duobutė. Kaip užsirišti Pratt Shelby kaklaraiščio mazgą.[attr style=”font-size:14px”] Kaklaraiščio mazgas Half WindsorHalf-Windsor,Vidutinio dydžio\, beveik simetriškas mazgas. Gerai surištas suformuoja ryškią ir gilią duobutę. Kaip užsirišti Half Windsor kaklaraiščio mazgą.[attr style=”font-size:14px”] Kaklaraiščio mazgas WindsorWindsor, Didelis ir simetriškas kaklaraiščio mazgas\, sukurtas bandant atkartoti Vindsoro kunigaikščio nešiojamą kaklaraiščio mazgą. Labiausia formalus ir simetriškas iš visų 4 kaklaraiščio mazgų. Kaip užsirišti Windsor kaklaraiščio mazgą.[attr style=”font-size:14px”] [/table]

Kaklaraiščio mazgai skiriasi savo dydžiu ir simetrija:
[table th=”0″ width=”100%” colalign=”left|center|center|center|center”] ,Kaklaraiščio mazgas Four-in-HandFour-in-Hand,Kaklaraiščio mazgas PrattPratt\, Shelby,Kaklaraiščio mazgas Half WindsorHalf Windsor,Kaklaraiščio mazgas WindsorWindsor
Mazgo dydis,2/5,3/5,3/5,4/5
Simetrija,3/5,4/5,3/5,5/5
[/table]

Reikia nepamiršti, kad skirtingo storio ir pločio kaklaraiščiai surišti tuo pačiu mazgu atrodys skirtingai. Tarkim, rišant Windsor mazgą su plonu ir siauru kaklaraiščiu jis gausis pakankamai nedidelis ir gražiai derės net ir prie klasikinės apykaklės. Tuo tarpu, toks pats mazgas surištas su storesniu ir platesniu kaklaraiščiu gali apskritai būtų toks didelis, kad netiks prie nei vienos marškinių apykaklės.

Nereikia stengtis vienam ar kitam kaklaraiščiui surišti vieną ar kitą mazgą, kad jį būtų galima priderinti prie konkrečios apykaklės, nes, galbūt, jo storis ir plotis tiesiog neleis to padaryti. Dažniausiai, nei Windsor, nei Half Windsor mazgai neatrodys gražiai su storu kaklaraiščiu – jie turi būti rišami naudojant iš plonesnės medžiagos pasiūtus kaklaraiščius.

Geriausias būdas sužinoti, kokie mazgai kokiam kaklaraiščiui tinka, yra eksperimentuoti. Reikia pabandyti surišti visus mazgus ir pažiūrėti, su kuriuo iš jų kaklaraištis atrodo gražiausiai.

Beje, reikia nepamiršti, kad kaklaraiščio mazgas turėtų būti proporcingas ir kūno sudėjimui – liekniem ir aukštiem vyrams tik mažesni mazgai, o atletiškiems ir stambesniems vyrams gražiai atrodys ir šiek tiek storesni mazgai.

Marškinių apykaklių ir kaklaraiščio mazgų kombinacijos

Iš esmės, kaklaraištį derinti prie apykaklės galime vadovaujantis šia taisykle: kuo siauresnė apykaklė, tuo siauresnis mazgas, ir atvirkščiai. Visgi, siauri ir nedideli mazgai gali labai puikiai atrodyti net ir su nukirpta apykakle, tačiau to paties tikrai negalima pasakyti apie didelius mazgus – derinami prie mažai iškirptos apykaklės jie atrodys masyviai ir negražiai.

Taigi, visas galimas kaklaraiščio mazgų ir marškinių apykaklių derinimo kombinacijas galima sudėti į štai tokią lentelę:
[table th=”0″ width=”100%” colwidth=”100″ colalign=”center|center|center|center|center|center”] ,marskiniai_smaili_apykakle_Smaili,marskiniai_klasikine_apykakle_Klasikinė,marskiniai_isskleista_apykakle_Išskleista,marskiniai_nukirpta_apykakle_Nukirpta

Kaklaraiščio mazgas Four-in-HandFour-in-Hand,x,x,x,x

Kaklaraiščio mazgas PrattPratt\, Shelby,,x,x,x

Kaklaraiščio mazgas Half WindsorHalf Windsor,,x,x,x

Kaklaraiščio mazgas WindsorWindsor,,,x,x
[/table]

Reziumė

Štai tiek trumpų patarimų ir pavyzdžių, kaip reikėtų tarpusavyje derinti marškinių apykaklės formą ir kaklaraiščio mazgus. Išbandykite įvairias kombinacijas ir, manau, tikrai atrasite tas, kurios jums ypač patiks ir puikiai derės tiek prie jūsų pasirinktos marškinių apykaklės, tiek prie veido formos.

Be abejo, dauguma iš jūsų, ko gero, jau turi savo mėgstamiausias marškinių apykaklės ir kaklaraiščio kombinacijas. Gal kai kurios iš jų nebuvo aprašytos šiame straipsnyje? Jei taip, tuomet būtinai pasidalinkite jomis komentarų sekcijoje.