Kaip derinti juodus ir rudus batus prie aprangos

Vyriški batai – neatskiriama kiekvieno vyro aprangos dalis, kuri gali puikiai papildyti arba visiškai sugadinti kruopščiai kurtą ansamblį. Norint, kad neatsitiktų pastarasis variantas, reikia atsižvelgti ne tik į derinamų batų modelį, tačiau ir į jų spalvą, kadangi, neteisingai ją parinkus, išvengti stiliaus nelaimės bus beveik neįmanoma.

Batų spalva, nepriklausomai nuo to, kokia ji yra, įprastai yra derinama prie kelnių ar šortų spalvos. Jeigu batų ir kelnių spalvos gražiai dera tarpusavyje, tuomet, tikėtina, kad batai derės ir prie likusių aprangos dalių. Būtent todėl, norint supaprastinti batų spalvos pasirinkimo procesą, reikėtų žinoti pagrindinių batų spalvų derinimo gaires ir ypatumus.

Juodi batai

Loake juodi batai

Loake Aldwych batai

Nenuostabu, kad juoda batų spalva yra pati populiariausia Lietuvoje, kadangi beveik visose Lietuvoje esančiose parduotuvėse didžioji asortimento dalis yra sudaryta būtent iš šios spalvos batų.

Juoda, pati oficialiausia iš visų spalvų, todėl šios spalvos batai puikiai tinka formalioje ir solidžioje aplinkoje: verslo, teisės, politikos srityse bei svarbių renginių metu, kur juodi batai dažniausiai yra derinami su juodais, pilkais bei mėlynais kostiumais.

Juodos spalvos batai ypač gerai dera prie ryškių, neoninių ar fluorescencinių spalvų kelnių. Taip pat, ryškesnių mėlynos spalvos kostiumų, turinčių šiek tiek violetinės spalvos. Kitaip tariant – prie visų išskirtinai atrodančių kelnių, į kurias nukrypsta dėmesys, todėl batus ir likusias aprangos dalis bei aksesuarus reikėtų parinkti neutralesnius.

Juoda išties yra universali spalva, tačiau dėl savo oficialumo ne visuomet tinka prie labiau kasdienės aprangos – džinsų. Čia stiliaus ekspertai yra pasiskirstę į dvi stovyklas – pirmieji teigia, kad juodos spalvos batai yra per daug formalūs ir nėra tinkami džinsams, o kiti sako, jog viskas priklauso ir nuo batų modelio, todėl labiau kasdienius juodus batus galima derinti ir prie džinsų. Taigi, vieno teisingo atsakymo nėra, todėl kiekvienas gali pasirinkti pagal save.

Juodų batų ir rudų kelnių derinimas, taip pat labai yra pakankamai slidi tema. JAV ypač mėgstamas šviesiai rudų (beige, khaki) kelnių ir juodų batų derinimas Europoje sutinkamas gerokai rečiau. Na, o prie rudų ar tamsiai rudų kelnių spalvos juodus batus sėkmingai galima derinti tik ypač gerai išmanant stiliaus subtilybes ir mokant parinkti tinkamus atspalvius.

Rudi batai

Loake rudi batai

Loake Aldwych batai

Rudi batai savo universalumu tikrai nenusileidžia juodiems ir neretai juos netgi lenkia. Juos galima derinti su įvairių spalvų kelnėmis ir jie kur kas labiau nei juodi batai yra tinkamai kasdienėje aplinkoje, todėl gali būti avimi prie bet kokios spalvos džinsų.

Rudus batus, pagal jų atspalvius, galima suskirstyti į šviesiai rudus, rudus ir tamsiai rudus. Kuo batai tamsesni, tuo jie labiau formalūs, todėl tamsiai rudos spalvos batai ypač gerai dera prie kostiumų. Šviesėjant spalvai batai darosi ne tik labiau kasdieniai, tačiau ir ryškesni, tokiu būdu automatiškai sukurdami akcentą. To reikia nepamiršti, derinant prie aprangos kitus aksesuarus – per daug akcentų aprangos derinį pavers vaivorykšte.

Rudus batus reikėtų atsargiai derinti su anglies pilkumo (charcoal) spalvos kelnėmis ar kostiumu – parinkus per šviesią jų spalvą gali susidaryti kiek per didelis kontrastas, kuris ne visuomet atrodys gražiai. Tokiu atveju geriausia rinktis arba juodus arba tamsiai rudus batus.

Pagrindiniai debatai kyla tuomet, kai kalba pasisuka apie juodas kelnes ir rudus batus. Oficialioje aplinkoje, dėvint juodą kostiumą, rudi batai niekada neturėtų būti avimi. Tuo tarpu, vilkint labiau kasdienę aprangą, pavyzdžiui, juodus džinsus, toks derinys tikrai gali atrodyti stilingai ir išskirtinai.

Kalbant apie rudus batus taip pat reikėtų nepamiršti, jog jie nebus tinkami ir labai formalioje aplinkoje. Taip pat, po 18 valandos vakaro, dalyvaujant oficialiame renginyje, kuomet pagal protokolą turėtų būti avimi tik juodi batai.

Derinant rudas kelnes ir rudus batus reikėtų juos parinkti skirtingų atspalvių. Tamsesnes kelnės ir šviesesni batai arba, atvirkščiai, šviesesnės kelnės ir tamsesni batai. Panašių atspalvių kombinacija dažniausiai labai susilies tarpusavyje ir neatrodys stilingai.

Tamsiai raudoni batai

Loake tamsiai raudoni batai

Loake 771 batai

Nepelnytai nuvertinta ir ypač retai randama vyriškų batų spalva Lietuvoje, kuri savo universalumu lengvai gali varžytis su rudais ir juodais batais. Tamsiai raudoni batai puikiai dera su mėlynais bei pilkais atspalviais ir gali būti drąsiai avimi kartu su kostiumu. Tiesą, sakant, tai vienintelė batų spalva, kuri gali būti derinama tiek prie juodų, tiek prie rudų kelnių.

Žinoma, tamsiai raudonos spalvos batai tikrai nėra tie batai, kurių niekas nepastebės, todėl juos avinti reikėtų pradėti pratintis prie žvilgsnių ir klausimų. Ypač konservatyvioje aplinkoje toks sprendimas gali būti ir nesuprastas, todėl tokiu atveju geriau reikėtų pasirinkti juodus arba rudus batus.

Dėl savo išskirtinumo tamsiai raudoni batai yra ypač tinkami kasdienėje aplinkoje, derinant juos, pavyzdžiui, kartu su mėlynais ar pilkais džinsais. Toks ansamblis tikrai atrodys išskirtinai ir nenuobodžiai vien dėl tos priežasties, kad tokios spalvos batų Lietuvoje surasti yra ypač sunku.

Beje, tamsiai raudoni batai būtent tokie ir turėtų būti – tamsiai raudoni. Ryški, raudona spalva, kuri yra tinkama kasdieniams sportiniams bateliams, retai kada atrodys gražiai jei ja bus nudažyti klasikiniai batai. Be to, avint tokius batus, ir likusias aprangos dalis bus pakankamai sunku parinkti, kadangi didžiausias akcentas bus batai ir į jį bus nukreiptas visas dėmesys. Turbūt geriausias tinkamos spalvos pavyzdys būtų tamsiai raudona prisirpusi vyšnia.

Kitų spalvų batai

Renkantis kitų spalvų batus aprangos pasirinkimas dar labiau susiaurėja ir reikalauja gero spalvų derinimo išmanymo. Tokiu atveju reikėtų nepamiršti keleto pagrindinių patarimų ir gairių:

  • Balti džinsai ar medvilninės čino kelnės puikiai derės kartu su spalvotais batais. Puikiai tinkančios šiltuoju metų laiku jos leis batams tapti pagrindiniu aprangos akcentu.
  • Apatinės ir viršutinės aprangos sujungimas. Ryškią batų spalvą prie aprangos priderinti pavyks lengviau, jeigu panaši į ją spalva atsikartos ir viršutinėje aprangos dalyje. Pavyzdžiui, žali batai ir žaliais bei mėlynais langeliais marginti marškiniai.
  • Jeigu batai yra ypač ryškios spalvos, tuomet likusios aprangos dalys dalys turėtų būti pakankamai neutralios, kad nesukurtų dar daugiau akcentų ir nepadarytų aprangos derinio panašaus į Kalėdinę eglutę.
  • Susikertančios kelnių ir batų spalvos. Norint, jog avimų batų spalva tikrai išsiskirtų, galima pasirinkti priešingų spalvų kombinaciją tarp kelnių ir batų. Pavyzdžiui, geltonos kelnės ir žali batai arba raudonos kelnės ir ryškios mėlynos spalvos batai. Vasaros metu tokia kombinacija atrodys dar geriau, jeigu kelnės bus kiek trumpesnės ar atraitotos – tuomet matysis šiek tiek nuogos kulkšnies, kuri tarpusavyje apjungs ryškias kelnių ir batų spalvas. Žinoma, taip derinant batus viršutinė aprangos dalis turėtų būti neutralių spalvų.
  • Toniniai atspalviai. Tai, vienas lengviausių ryškesnių batų spalvų derinimo būdas, kuomet jie yra parenkami panašaus į kelnes atspalvio. Pavyzdžiui, prie tamsiai mėlynų džinsų galima avėti ryškesnius mėlynos batus, o prie šviesiai rudų kelnių smėlio spalvos.

Na, o kaip jūs derinate savo batus prie aprangos? Ar atsižvelgiate į kelnių ir batų spalvas, ar, tiesiog, rotuojate tarp juodu ir rudų, nes jie tinka prie beveik bet kokios spalvos kelnių? Nepamirškite pasidalinti savo klausimais, pastebėjimais ar įžvalgomis komentarų sekcijoje žemiau.