Kaip atsiraitoti kelnes

Kaip atsiraitoti kelnes

Atraitotos kelnės yra ne tik puikus sprendimas karštomis vasaros dienomis, kuomet jas norisi atsiraitoti, kad nebūtų karštą, bet ir tuomet, kai oras vėsesnis, tačiau mūvi šaunias kojines, kurias nori pademonstruoti.

Atraitotos kelnės yra stiliaus detalė, kuri gyvuoja jau gerus 5 metus, tik, kaip ir visos stiliaus tendencijos, kurios nėra pakankamai konservatyvios, Lietuvoje prigija sunkiai. Su tinkamom kelnėm ir tinkamu atraitojimo būdu galima tikrai stilingai atrodyti, o vasarą ir su karščiu tokiu būdu pakovoti. Nors, ko gero, reikėtų gal pradėti pradžiai nuo kelnių atraitojimo, kuomet yra mūvimos kojinės, nes, išeiti su plikomis kulkšnimis gali būti ne taip lengva, kai aplink pradės visi šnekėti, kad šitas kaimietis pamiršo kojines apsimauti.

Prieš pradedant raitoti kelnes, keletas momentų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

 • Taip vadinamų boot-cut kirpimo – kur kelnės ar džinsai pradeda platėti į apačia nuo kelių – geriau apskritai neraitoti, nes atrodys tikrai labai negražiai.
 • Kuo siauresnės kelnės ties blauzdomis, tuo siauresnius atraitojimus galima daryti. Siauri atraitojimai geriausiai tiks skinny džinsams, platesni – slim-fit ar straight-fit.
 • Kuo aukštesni batai, tuo mažesnis tarpas turėtų būti tarp kelnių ir batų viršaus, kadangi bato aulas šiuo atveju dengs kulkšnį, todėl raitojimas dar labiau trumpins kelnes ir atrodys negražiai.
 • Kuo plonesnė kelnių medžiaga, tuo daugiau kartų galima ją atraitoti. Chinos dažniausiai galima raitoti net iki 3-4 kartų, kai džinsams užteks 2.

Taigi, 5 populiariausi kelnių atraitojimo būdai.

Skinny roll atraitojimas

Šis kelnių atraitojimo būdas geriausiai atrodo su siauromis, plonos medžiagos kelnėmis. Tai gali būti tiek džinsai, tiek chinos. Kadangi atraitojimas yra labai plonas, tai ir avalynė turėtų būti lengva – pavyzdžiui medžiaginiai kedai.

Kaip atraitoti:

 1. Lenkiama 2-3 kartus. Atlenkimo plotis – apie 1,5cm.

skinny_roll

Single roll atraitojimas

Šis būdas dažniausiai naudojamas tuomet, kai džinsai yra šiek tiek per ilgi ir juos norisi patrumpinti, tačiau ne tiek, kad matytųsi kulkšnys ar kojinės. Tinka faktiškai su bet kokiomis kelnėmis ir bet kokiais batais.

Kaip atraitoti:

 1. Lenkiama 1 kartą. Atlenkimo plotis maždaug 2 kartus platesnis nei skinny roll – 3cm.

single_roll

Long roll atraitojimas

Beveik 2 kartus platesnis nei single roll, šis atraitojimo būdas gražiausiai atrodo su sunkesniais batais – chukkas, desert boots ar masyvesni derby batai.

Kaip atraitoti:

 1. Lenkiama 1 kartą. Atlenkimo plotis apie 1,5 kartu platesnis, nei single roll – 5cm.

long_roll

Double roll atraitojimas

Universaliausias kelnių atraitojimo būdas. 2 atraitojimai užtikrins, kad kalnių ilgis bus pakankamai trumpas, kad matytųsi plikos kulkšnys arba spalvotos kojinės.

Kaip atraitoti:

 1. Pirmas atlenkimas toks pats kaip single roll – apie 3cm pločio.
 2. Antras atlenkimas daromas 3cm pločio.

double_roll

Pinroll atraitojimas

Tai labiausiai kelnes siaurinantis atraitojimo būdas. Dažniausiai naudojamas tuomet, kai nėra mūvimos kojinės (arba yra mūvimos nematomos kojinės) arba blauzdos yra labai plonos. Jeigu atraitojus kelnes double roll būdu jos atrodo per plačios ties kulkšnimis ir negražiai žiūrisi, tai galima pabandytu panaudoti šį būdą.

Kaip atraitoti:

 1. Suimti pirštais kelnių apačią ir šiek tiek užlenkti į šoną.
 2. Prilaikant užlenkimą kelnes atraitoti.
 3. Atraitojimą pakartoti dar kartą.

pinroll

Šis atraitojimo būdas labai gerai iliustruojamas žemiau esančiame video.

Reziumė

Taigi, būdų kaip atsiraitoti kelnes tikrai yra ne vienas ir ne du. Ko gero ir ne 5, nes būdų joms atraitoti galima surasti ar sugalvoti ir kitokių – kūrybai ribų nėra. Visgi, šie pagrindiniai 5 kelnių atraitojimo būdai turėtų tikti bet kuriai situacijai – tiek kelnėms patrumpinti, kad jos nesivilktų žeme, tiek plikoms kulkšnims karštomis vasaros dienomis apnuoginti, tiek naujai įsigytas spalvotas kojines parodyti. Tegul atraitotos kelnės tampa ir tavo stiliaus dalimi.