5 stilingos aprangos detalės žiemai

5 stilingos aprangos detalės žiemai

Paltai, šalikai, kepurės, pirštinės ir šilti auliniai batai – šaltiems žiemos orams skirta vyriška apranga ir avalynė, kuri ne tik sušildys, bet ir padės sukurti aprangos akcentus, su kuriais atrodysite stilingai.

Nesvarbu, ar jums žiema patinka, ar nepatinka, bet šiltus drabužius ir batus vistiek tenka vilkėti ir avėti, kadangi šalti, ko gero, jums tikrai nepatinka. Galbūt dėl to, kad šiuos drabužius ir aksesuarus vyrai dažniausiai supranta kaip tuos, kurių pagrindinė paskirtis yra neleisti sušalti, į juos nėra kreipiamas labai didelis dėmesys ir dažniausiai jie yra perkami tamsių atspalvių ir klasikinio stiliaus.

Tačiau į kepures, šalikus ar kitus žiemai skirtus aprangos elementus galima pažvelgti ir kitu kampu – kaip į drabužius ar aksesuarus, kurie gali tapti stilingais vyriškos aprangos akcentais.

Tad šios savaitės straipsnis būtent apie tai – kaip naudojant žiemai skirtus drabužius ir batus galima savo aprangą paįvairinti stilingomis detalėmis.

Kepurė

Vyriška žieminė kepurė žiemą gali tapti labai šauniu stiliaus akcentu. Kadangi pačių kepurių yra labai daug įvairiausių rūšių, tai tikrai kiekvienas galės susirasti pagal save.

Ko gero, labiausiai neįprasta akiai šiais laikais yra taip vadinama Fedora Hat kepurė. Geriausiai žinoma iš sausojo įstatymo laikų arba Indiana Jones filmų. Nors šiais laikais ji atrodo labai neįprastai, tačiau būtent dėl šios priežasties ji gali tapti labai originaliu ir išskirtiniu vyro stiliaus akcentu, kuomet bus derinama su labiau formalia apranga – paltu ar kostiumu.

Kita kepurė, kuri yra mažiau formali ir pastaruoju metu įgauna vis didesnį populiarumą yra Flat Cap. Šios, dažniausiai iš vilnos siuvamos kepurės, buvo labai populiarios XXa. pradžioje vaikų ir jaunimo tarpe. Dabartiniu metu, kuomet ją dėvint galima pamatyti ir tokias žvaigždes kaip David Beckham ar Brad Pitt, jos populiarumas tik auga. Visgi, ji šiais laikais labiau tinkama dėvėti ne vaikams, o vyresnio amžiaus vyrams.

Na, ir paskutinis, labiausiai paplitęs vyriškos kepurės variantas, yra Beanie. Iš vilnos, medvilnės ar sintetinių medžiagų siuvamos kepurės, kurios būna įvairiausių spalvų ir raštų ir yra populiarios jaunesnių vyrų tarpe. Dėvint šią kepurę akcentą galima sukurti ne tik pasirenkant ryškesnę spalvą, tačiau ir įdomesnius raštus ar tekstūras.

Vyriškos kepurės žiemai

Šalikas

Jeigu kepurę žiemą dėvėti patinka ne visiems vyrams, tai šaliką, ko gero, ryši beveik visi, kadangi pavaikščiojus nuogu kaklu šaltomis žiemos dienomis labai greitai galima pradėti kalbėti Vin Diesel balsu.

Visgi, šalikas žiemą gali ne tik šildyti, tačiau ir suteikti aprangai akcento. Stori, ploni, platūs, raštuoti, spalvoti, pagaminti iš įvairiausių medžiagų šalikai gali suteikti žiemos metu dėvimai tamsiai aprangai ryškumo ir spalvingumo.

Šaliko visiškai nebūtina slėpti po žiemine striuke ar paltu – jį puikiausiai galima apvynioti iš išorės aplink apykaklę, tokiu būdu maksimaliai parodant savo turimo šaliko spalvas ar raštus.

Suprantama, kad tamsių spalvų šalikais akcento sukurti tikrai nepavyks, nes jie tiesiog paskęs likusioje tamsios spalvos aprangoje, todėl juos reikėtų rinktis ryškesnių spalvų: mėlynų, raudonų, žalių atspalvių. Šį sezoną yra madingas stačiakampių ir kvadratų raštas, tad galima pabandyti paieškoti ir tokio šaliko.

Vyriškas šalikas

Pirštinės

Šąlančios rankos ir pirštai ne tik kenkia jų odai, tačiau ir suteikia nelabai malonų jausmą bet kam, kam tenka spausti tokią sušalusią ranką. Todėl pirštinių mūvėjimas žiemos metu turėtų būti privalomas kiekvienam savo rankas saugančiam ir kitus gerbiančiam vyrui.

Tai kas yra privaloma nebūtinai turi būti nuobodu ir negražu. Vyriškų pirštinių pagalba taip pat galima sukurti labai šaunų aprangos akcentą. Ir visiškai nesvarbu, ar vilkima labiau formali ar kasdienė apranga – pirštines galima priderinti prie bet kurios iš jų.

Prie labiau formalios aprangos puikiai tiks odinės pirštinės, kai tuo tarpu prie labiau kasdienės – raštuotos vilnonės ar medvilninės pirštinės. Norint atrodyti visiškai kasdieniškai ir nerūpestingai pastarąsias pirštines galima įsigyti be pirštų galų.

Kadangi pirštinių tikslas tampa ne tik šildyti rankas, tačiau ir suteikti aprangai akcento, tai suprantama, kad juodomis pirštinėmis šio tikslo pasiekti nelabai pavyks. Tad pirštines geriausia yra rinktis ryškesnių spalvų ir raštų: rudų, mėlynų ar raudonų atspalvių.

Vilnones ar medvilnines pirštines papildomai dar galima įsigyti ir su raštais. Odinių pirštinių galima paieškoti su skirtingos spalvos oda vienoje ir kitoje pirštinių pusėje, ar kitokios, nei pačios pirštinės, spalvos siūlais.

Stilingos pirštinės

Pirštinės palto kišenėje

Jeigu oras atšilo, ar tiesiog pamiršote išimti pirštines iš vidinių palto kišenių, jomis galima pasinaudoti sukuriant pakankamai originalų ir įdomų stiliaus akcentą – įdėti jas į palto ar žieminės striukės išorėje, ties krūtine esančią kišenę.

Be abejonės, kad tai galėtumėm padaryti yra reikalingas vyriškas paltas ar žieminė striukė su būtent tokia kišene. Formalaus stiliaus vyriškuose paltuose tokia kišenė būna beveik visuomet, tačiau žieminėse striukėse ji yra pakankamai retai pasitaikanti. Jeigu tokio palto ar striukės neturite, tai storas vilnonis švarkas juos puikiai atstos.

Svarbu paminėti, kad kišant pirštines į kišenę reikia tai daryti ne su chirurginiu tikslumu, o pakankamai atsainiai ir lengvabūdiškai. Nereikia sukurti įspūdžio, kad pirštines į kišenę dėjot pusvalandį stovėdami prieš veidrodį.

Be abejo daug kas priklauso nuo pirštinių ir kišenės dydžio. Mažos ir pakankamai standžios pirštinės gražiai sukris į kišenę ir matysis tik jų statmeni pirštų galai, o didesnių grūsti iš jėgos tikrai nereikia – tegul jos būna perlinkusios į priekį, nes taip irgi atrodys labai šauniai.

Piršintės palto kišenėje

Rudi auliniai batai

Ir paskutinis stiliaus akcentas, kuriuo galima pasinaudoti žiemą, yra rudi auliniai batai. Tai galbūt labiau kasdienės aprangos akcentas, tačiau jį galima pritaikyti mūvint net ir kostiumines kelnes.

Šio akcento idėja yra pilnai parodyti savo avimus aulinius batus. O tai galima padaryti vienu iš trijų būdų (surikiuota pagal formalumą):

  1. Mūvint trumpesnes kelnes.
  2. Atraitojant kelnes.
  3. Dalinai sukišant kelnes į aulinius batus.

Visi būdai geri ir yra naudojami dėvint skirtingą aprangą. Visgi yra keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

Jeigu norėsite atraitoti kelnes, žiūrėkite, kad jos nebūtų labai plačios ties blauzdomis, nes tuomet jos neatrodys gražiai, kadangi kontrastuos su siauresniu bato aulu.

Jeigu pasirinksite sprendimą sukišti kelnes į batus, tai nedarykite to, kaip tai yra daroma kariuomenėje, kuomet kelnės yra pilnai sukišamos į batus. Toks būdas yra skirtas kariams ir tik jų ir turėtų būti naudojamas. Kasdienėje aplinkoje viskas kur kas gražiau atrodys tuomet, jei kelnės bus tiesiog užleistos į bato vidų, šiek tiek jas užkišant už liežuvio. Rekomenduojama tuomet raištelių į paskutines skylutes net neverti ir palikti didesnį tarpą, kad kelnės kristų ne aplink batą, o tiesiog į bato aulo vidų.

Rudi auliniai brogue batai

Reziumė

Šios 5 stilingos vyriškos aprangos detalės, gražiai suderintos su likusia apranga, niekada neatrodys nuobodžiai ir leis išsiskirti iš kitų. Be abejo, kaip ir su visais kitais aprangos akcentais, taip ir su šiais, nereikia persistengti – per didelė spalvų ir raštų gausa gali sukurti akcentų chaosą aprangoje, kas tikrai neatrodys nei stilingai, nei gražiai.

O kokius aprangos akcentus žiemą naudojat jūs? Ką darote, kad tamsiomis žiemos dienomis neatrodytumėt taip pat tamsiai ir gūdžiai? Būtinai pasidalinkite savo nuomonė komentaruose!