5 stilingos aprangos detalės rudeniui

5 stilingos aprangos detalės rudeniui

Šąlantys rudeniniai orai verčia rengtis daugiau drabužių ir todėl tai yra pats tinkamiausias metų laikas, kuomet galima paeksperimentuoti su įvairiomis aprangos detalėmis, norint suteikti savo stiliui išskirtinumo ir akcento.

Visuomet smagu atrodyti beveik taip pat, kaip ir kiti, tačiau šiek tiek kitaip, šiek tiek stilingiau. Iš tikrųjų tai padaryti nėra labai sudėtinga – paprastos ir įvairios aprangos detalės suteiks to nedidelio, tačiau pastebimo ir subtilaus išskirtinumo.

Šias aprangos detales galima panaudoti ir viršutinei, ir apatinei aprangos daliai ir netgi batams. Galima naudoti po vieną, o galima maišyti kelias – svarbiausias nepersistengti.

Tad trumpai apie 5 rudenines aprangos detales, pradedant nuo švarko ir baigiant batais.

Švarko atlapo segtukas

Mažas segtukas, kuris yra segamas į švarko atvarte esančia butonierei skirtą skylutę, gali būti puikus stiliaus akcentas. Pačių segtukų galima įsigyti atskirai arba jie būna jau iš karto įsegti švarkuose kai kurių drabužių gamintojų (pavyzdžiui Zara) švarkuose.

Jeigu segtuką nuspręsite pirkti, tai tam, kad be reikalo nereikėtų daryti skylių švarko atlape, jį geriausiai pirkti ne žiogelio, o smeigtuko tipo. Toks segtukas susideda iš 2 dalių: pagrindinė dalis, kuri yra panaši į smeigtuką, kuriuo yra prisegamas popieriaus lapai prie kamštinių ar medinių lentų, ir ant jo adatos iš kitos pusės užsimaunantis dangtelis. Tokiu būdu būsite tikri, kad adata netyčia nesubadys ne tik pačio švarko, bet ir krūtinės.

Tokio tipo segtukas yra segamas jo adata perkišant per švarko atvarte esančia skylę ir iš kitos pusės ją užspaudžiant dangteliu. Jeigu švarke butonierei skirtos skylutės nėra, tuomet pasirinktą švarko atlapo vietą teks pradurti su smeigtuko adata. Kadangi beveik visi švarkai butonierei skirtą skylutę turi, tai šis sprendimas bus dažniausiai reikalingas, jeigu smeigtuku norėsite papuošti savo palto atvartą.

Segtukas neturėtų būti didelis ir užgožti fantazijos ar kaklaraiščio. Jis gražiausiai atrodys tuomet, kai bus kompaktiškas ir subtiliai priderintas. Segtuką segėti galima tiek vieną, tiek su kitais papildomais švarko elementais – fantazija, kaklaraiščiu ar peteliške.

Švarko atlapo segtukas

Fantazija

Galbūt dauguma įsivaizduoja fantaziją kaip labai formalų ir oficialių dalyką, tačiau iš tikrųjų, tai viena iš pačių universaliausių stiliaus detalių, kuri gali būti nešiojama visiškai kasdienėje aplinkoje – be kaklaraiščio ir prasegta marškinių apykakle.

Visiškai nesvarbu, kokį švarką vilkite – kostiuminį, tvido, medvilnės ar lino – fantaziją puikiai galima derinti su visais jais. Prasegus marškinių apykaklę ir atsisakius kaklaraiščio ją priderinti bus dar paprasčiau, o įvairiausi fantazijos lankstymo būdai kiekvienam leis sukurti nedidelį unikalų meno kūrinį.

Jeigu nuspręsite pradėti eksperimentuoti su fantazija, geriausiai pradžioje jas pasirinkti neutralių spalvų, kadangi perdaug spalvotas ir margas fantazijas gali būti pakankamai sunku priderinti prie švarko ir marškinių. Labai gražiai ir subtiliai atrodo vienspalvės fantazijos, kurios turi skirtingą kraštų spalvą.

Fantazija švarkas

Fantazija nebūtinai turi būti kišama tik į švarko kišenę – jeigu mėgstate dėvėti liemenes ir jos ties krūtine turi kišenę, tai fantaziją galima drąsiai į ją kišti. Svarbu paminėti, kad, jei nusprendėte taip padaryti, tuomet ant liemenės vilktis švarko nereikėtų – nėra tikslo fantaziją kišti į kišenę, jei vistiek nesimatys.

Fantazija liemenė

Rudenį, kuomet yra pradedami dėvėti paltai ir striukės, fantaziją galima kišti ir į juos, jeigu jie turi kišenę ties krūtine. Tai galima daryti tiek su formaliu paltu, tiek su field jacket striuke.

Fantazija paltas

Atraitotos kelnės

Atraitotos kelnės taip pat gali būti puikus stiliaus akcentas. Kelnės gali būti tiek džinsai, tiek medvilninės chinos ar khaki kelnės – visiškai nesvarbu.

Paprasčiausia šį akcentą sukurti yra su tamsiai mėlynais džinsais, kadangi vidinė jų pusė yra šviesesnės mėlynos spalvos, todėl atraitojus kelnes iš karto yra sukuriamas kontrastas. Taip pat, kokybiškesni džinsai vidinėje savo pusėje, virš siūlės, dažnai turi prisiūtą papildomą medžiagos juostelę, kuri apsaugo ją nuo trinties. Ši juostelė būna arba tokios pačios kaip džinsų išorė, arba šiek tiek kitokios spalvos, tokiu būdu sukurdama papildomą subtilų akcentą.

Atraitojant kelnes taip pat galima parodyti savo naujai įsigytus aulinius batus ar spalvotas kojines. Be abejonės, kelnes galima atraitoti ir tuomet, kai jos yra per ilgos.

Pačių kelnių atraitojimo būdų taip ir yra keletas, todėl žinant, kaip atsiraitoti kelnes galima keisti tiek atraito plotį, tiek išvaizdą pagal savo poreikius.

Atraitotos kelnės

Spalvotos kojinės

Kas sakė, kad kojinės turi būti tik juodos, pilkos arba tamsiai mėlynos? Tikrai ne. Tad, kodėl gi nesuteikus savo aprangai akcento mūvint spalvotas kojines.

Derinti spalvotas kojines prie kelnių ir batų nėra labai sudėtinga. Reikėtų vadovautis ta pačia logika, kaip ir derinant kaklaraištį prie marškinių ir švarko – tai akcentas, todėl spalviškai turi derėti tiek su kelnėmis, tiek su batais.

Jeigu kelnės yra ilgesnės, tuomet spalvotos kojinės pasimatys tik tuomet, kai bus sėdima. Norint, kad jos matytųsi visuomet, galima pasinaudoti prieš tai pateiktu patarimu ir atsiraitoti kelnes, nes tuomet jos bus matomas ir stovint ar einant – viskas priklauso nuo to, kiek daug bus atraitotos kelnės.

Spalvotos kojinės

Spalvoti batų raišteliai

Žemiausiai esanti, tačiau tikrai ne prasčiausia stiliaus detalė, yra spalvoti batų raišteliai. Skirtingai nuo kitų minėtų stiliaus akcentų, batų raištelių pervarstymas iš vienos spalvos raištelių į kitos, gali užimti nemažai laiko, todėl išsirinkus batus ir priderinus jiems spalvotus raištelius juos reikėtų suvarstyti ir palikti ramybėje.

Nors, spalvotus raištelius galima verti ir į prie kostiumo avimus batus, geriausiai juos būtų pritaikyti labiau kasdieniams batams, kad staiga prireikus eiti į verslo susitikimą nereikėtų traukti iš kuprinės batų spalvos raištelių ir pervarstyti batų.

Spalviškai raištelius reikia suderinti su kelnių, batų ir kojinių spalvomis, todėl, nenorint atrodyti juokingai, bent jau 2 iš šių dalių turėtų būti neutralių spalvų.

Spalvoti batų raišteliai

Reziumė

Taigi, 5 stiliaus detalės, kurios rudeninei aprangai suteiks akcento. Pasirinkimo tikrai yra, ir kiekvienas turėtų rasti tą detalę, kuri jam labiausiai patinka.

Panaudoti galima nebūtinai tik vieną detalę – puikus derinys gali būti spalvoti batų raišteliai, spalvotos kojinės ir atraitotos kelnės. Kitą vertus, išbarsčius per daug detalių po įvairias aprangos dalis galima atrodyti juokingai ir keistai. Akcentus dėlioti reikėtų saikingai. Jeigu kyla abejonių, tuomet geriau tegul jo būna mažiau, negu daugiau. Net ir nedidelė teisingai parinkta aprangos detalė suteiks stiliui išskirtinumo.

O kokias stilingas aprangos detales šį rudenį naudojate jūs? Būtinai parašykite apie tai komentaruose.