5 stiliaus patarimai karštiems orams

5 stiliaus patarimai karštiems orams

Kokius drabužius rinktis, kai termometro stulpelis sparčiai artėja link skaičiaus 30, tačiau norisi ne tik jaustis kuo vėsiau, tačiau ir atrodyti stilingai. Pliažo šlepetės bei maudymosi šortai šiuo atveju netinka, tad ką gi rinktis?

Ar įmanoma atrodyti stilingai, kai labai karšta?

Tai, ko gero, yra pagrindinis klausimas, kuris tokiu oru kyla daugumai vyrų. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tokiu oru, apskritai, nelabai yra įmanoma atrodyti stilingai, kadangi minimalus dėvimų drabužių kiekis stipriai apriboja stilingų aprangos kombinacijų galimybes.

Visgi, tai nėra visiškai tiesa, kadangi puikiai atrodančių derinių galima sukurti net ir tuomet, kai yra dėvimi tik dveji drabužiai. O tinkamai parinkus medžiagas, spalvas ir konstrukcijas drabužių galima apsivilkti ir daugiau, tokiu būdu praplečiant kombinacijų įvairovę.

O tai padaryti padės penki paprasti patarimai, kurių dėka ištverti karštus orus bus gerokai lengviau.

Plonos ir lengvos medžiagos

Kai oras labai karštas, pagrindinį vaidmenį atlieka ne tai, ar drabužis trumpomis ar ilgomis rankovėmis, o iš kokio storio medžiagos jis pasiūtas. Būtent todėl dėvint ploną lininį, reto audimo megztinį bus gerokai vėsiau, nei vilkint storus medvilninius marškinius trumpomis rankovėmis.

Paprastai kalbant, kuo drabužis yra lengvesnis ir retesnio audimo, tuo jis geriau tiks karštiems vasaros orams. Būtent todėl verta įsigyti tų pačių ar labai panašių spalvų marškinius ar megztinius, pasiūtus iš skirtingo storio medžiagų, kadangi vieni bus nepakeičiami vasarą, o su kitais bus gerokai šilčiau rudenį ir žiemą.

Natūralios, kvėpuojančios medžiagos

Tai, kad audinys yra lengvas, dar nereiškia, jog, dėvint iš jo pasiūtus drabužius karštu oru, bus vėsiau. Geriausias to pavyzdys – sintetiniai audiniai (išimtis – sportiniai drabužiai), kurie neleidžia odai kvėpuoti ir sulaiko šilumą, todėl karštomis vasaros dienomis jų dėvėti tikrai nerekomenduojama.

Drabužiai, pasiūti iš šių medžiagų beveik visuomet kainuoja mažiau, nei tie, kurie yra gaminami iš natūralių medžiagų – lino, medvilnės ar vilnos ir leidžia karštam orui ir drėgmei cirkuliuoti ir greičiau pasišalinti. Būtent todėl, prieš perkant drabužius visuomet reikėtų patikrinti gaminio sudėties etiketę ir įsitikinti, kad jis pagamintas iš natūralių medžiagų.

Šviesios spalvos

Čia galioja elementari fizika – tamsios spalvos sugeria daugiau šilumos, todėl vilkint šių atspalvių drabužius bus gerokai karščiau. Tuo tarpu šviesios spalvos daugiau šilumą atspindi nei ją sugeria, todėl yra kus kas geresnis pasirinkimas karštomis vasaros dienomis.

Taigi, pilkas ar mėlynas kelnių spalvas galima drąsiai iškeisti į šviesiai pilkus ar smėlio atspalvius ir juos lengvai priderinti prie šviesiai mėlynų ar baltų marškinių bei marškinėlių. Tokios aprangos kombinacijos ne tik leis jaustis vėsiau, tačiau tuo pačiu ir atrodys labiau vasariškai.

Švarkai be pamušalo

Pasinaudojant šiuo bei prieš tai buvusiais patarimais galima nesunkiai įsigyti švarką ar kostiumą, kurį bus galima vilkėti net ir karštomis vasaros dienomis. Plonas, reto audimo, lininis, šviesesnės spalvos ir be pamušalo – idealus švarkas kovai su plieskiančia saule.

Tokio tipo švarkai paprastai būna ne tik be pamušalo, tačiau ir kitų papildomų vidinių elementų – kietintų pečių ar bortuotės. Būtent todėl jie nevaržo judesių, yra labai patogūs, leidžia cirkuliuoti orui, greičiau išgarinti drėgmę ir leidžia jaustis gerokai vėsiau nei vilkint klasikinės konstrukcijos švarką.

Plonos čino kelnės bei šortai

Karštomis vasaros dienomis iš storesnio audinio pasiūtus džinsus ar džinsinius šortus (kad ir kokie jie šiuo metu būtų populiarūs ir madingi) reikėtų iškeisti į plonas medvilnines čino kelnes arba šortus. Toks sprendimas ne tik leis jaustis vėsiau, tačiau ir duos papildomų stiliaus taškų.

Tiesa, džinsų galima ir neatsisakyti, tačiau tuomet reikėtų rinktis tokius, kurie būtų pasiūti iš specialiai šiltiems vasaros orams skirtos ypač plonos medvilnės. Beje, tiek džinsų, tiek kelnių nereikėtų rinktis ypač siauro kirpimo, kadangi tuomet jos nuo prakaito lips prie kojų, todėl jas mūvėti bus labai nemalonu.

O kokius triukus jūs naudojate šiomis vasaros dienomis? Galbūt turite mėgstamų drabužių ar metodų, kurie padeda lengviau įveikti karščius? Nepamirškite pasidalinti savo patarimais, pastebėjimais bei užduoti jums aktualius klausimus.