Vyriškos odinės striukės – ruduo žiema 2014

Vyriškos odinės striukės - ruduo žiema 2014

Vyriška odinė striukė jau beveik visą amžių yra tapusi neatsiejama vyriškos aprangos dalimi. Nors laikai keitėsi, tačiau šio drabužio modeliai išliko beveik nepakitę, o populiarumas ir šį sezoną yra pačiam pakilime.

Taigi, suprantama, kad tikros odos striukę yra pravartu turėti kiekvienam vyrui. Tad šios savaitės straipsnis ir padės išsirinkti labiausiai patinkančią ir šį sezoną madingą vyrišką odinę striukę ar švarką.

Tai ketvirtoji straipsnių ciklo ruduo žiema 2014 dalis:

Aviator jacket – aviatoriaus striukė

Aviatoriaus striukė yra sunki, beveik visuomet rudos spalvos ir turinti atlenkiamą apykaklę. Dažnai šonuose, aukščiau liemens, turi dideles sagomis užsegamas kišenes.

Šio modelio vyrišką odinę striukę vyrai dėvi jau beveik 100 metų. Kaip pavadinimas ir nusako, šią striukę vilkėti pradėjo pilotai dar Pirmojo Pasaulinio Karo metu. Kadangi lakūnai tuo metu skraidė lėktuvais, kurie dažniausiai neturėjo net priekyje esančio stiklo, kuris galėtų sulaikyti vėją, tai jiems teko sukurti drabužį, kuris apsaugotų nuo šalčio, vėjo ir lietaus.

Kad striukė būtų šiltesnė, jos apykaklei dažnai būdavo naudojama nuskustos avies oda (shearling), kuri šį sezoną kaip tik yra labai madinga. Žinoma, dabartiniu metu tikros avies odos beveik niekas nenaudoja – ji sukuriama dirbtiniu būdu.

Nors kariuomenėje pats modelis keitėsi ir nuo Antrojo Pasaulinio Karo tapo Bomber jacket, tačiau kasdienėje madoje aviatoriaus striukė išliko iki pat šių dienų.

Aviator jacket ruduo žiema 2014

Aviator jacket H.E. by Mango Biker jacket H.E. by Mango Aviator jacket Celio Aviator jacket Massimo Dutti Aviator jacket Schott Aviator jacket Mauritius

Biker jacket – motociklininko striukė

Holivudo filmų išpopuliarintas vyriškos odinės striukės modelis, kuris šį sezoną yra ypač madingas. Kaip ir vyriški balti marškinėliai, taip ir ši odinė striukė populiari tapo Marlon Brando ir Jeams Dean aktorių dėka. Būtent tų laikų Holivudo filmų dėka motociklininko striukė tapo laisvės, maišto ir pavojų simboliu.

Pati striukė yra sunki, dažniausiai juoda, su plačiais atvartais. Dažniausiai užsegama užtrauktuku, kuris kitaip nei visuose kituose drabužiuose yra įsiūtas, ne per vidurį, o dešinėje pusėje, kas suteikia šiai striukei išskirtinumo. Kai kurie modeliai būna su diržu.

Juoda, klasikinė motociklininko striukė šį sezoną yra pasirinkimas, su kuriuo tikrai neprašausit. Ir nebūtinai reikia turėti motociklą, kad galėtum ją vilkėti.

Biker jacket ruduo žiema 2014

Biker jacket H.E. by Mango Biker jacket H.E. by Mango Biker jacket Zara Biker jacket Reclaimed Vintage Biker jacket Blend Biker jacket Asos

Race biker jacket – lenktyninis motociklininko švarkas

Tai lengvas odinis švarkas, neturintis apykaklės ir primenantis motociklininkų, dalyvaujančių lenktynėse, kombinezono viršutinę dalį. Ties kaklu ši striukė dažniausiai yra užsegama užspaudžiamomis metalinėmis sagomis, o ant pečių dažnai turi apsaugas imituojančias odines dekoracijas. Iš visų odinių striukių modelių, ši, ko gero, turi didžiausią spalvų pasirinkimą.

Priešingai nei aviatoriaus striukė, ar motociklininko švarkas, ši striukė nėra skirta šaltiems orams, tad geriausiai ją dėvėti ankstyvą rudenį ar pavasarį.

Race biker jacket ruduo žiema 2014

Race biker jacket H.E. by Mango Race biker jacket H.E. by Mango Race biker jacket Asos Race biker jacket Massimo Dutti Race biker jacket Massimo Dutti Race biker jacket Massimo Dutti

Bomber jacket

Antrojo Pasaulinio Karo metu bombonešių pilotų ir kitų įgulos narių vilkėta striukė vadinosi Bomber jacket. Priešingai nei dabar, tuo metu tai buvo šilta, stora odinė striukė, apsauganti nuo ypač šalto oro aukštai skrendančių bombonešių įgulos narius.

Dabartinės striukės yra plonos, lengvos ir neturinčios apykaklės, tačiau su elastinga medžiaga rankovių galuose ir ties liemeniu – aprangos detalės, kurios originaliosioms striukėms padėdavo išlaikyti šilumą ir neleisdavo prasiskverbti šaltam orui.

Bomber Jacket ruduo žiema 2014

Bomber jacket H.E. by Mango Bomber jacket H.E. by Mango Bomber jacket Zara Bomber jacket Asos Bomber jacket River Island Bomber jacket Superdry

Reziumė

Trumpai tiek apie šio sezono populiariausius vyriškų odinių striukių ir švarkų modelius. Visos keturios aprašytos striukės yra skirtingos tiek savo istorija, tiek išvaizda, tiek paskirtimi. Kiekviena iš jų siejasi su kitomis vertybėmis ir savybėmis, todėl odinę striukę galima išsirinkti ir pagal savo gyvenimo būdą ir charakterį.

Vienas labai svarbus dalykas, kurį reikėtų žinot perkant šią striukę – ją reikia pirkti pasiūtą iš tikros odos. Dirbtinės odos modeliai, be abejonės, kainuoja kur kas pigiau, tačiau kiekviena tikros odos striukė ar švarkas turi savyje dalelę istorijos ir vyriškumo, todėl dažniausiai ne tu renkiesi odinę striukę, o ji tave.

O kas jūs manot apie odines striukes? Ar patinka jas vilkėti, kokie modeliai yra mėgstamiausi? Būtinai pasidalinkite savo nuomone komentarų skiltyje.