Paltai ir žieminės striukės – AW16/17

Vyriški paltai žieminės striukės ruduo žiema 2016
Mango Man AW16

Nors dar tik rudens pabaiga, tačiau sniegas ir šalčiai jau beldžiasi į duris, todėl pats laikas apžvelgti 2016 metų paltų ir žieminių striukių pasiūlą. Kas šį sezoną yra populiaru, kokios vyraujančios tendencijos ir, žinoma, kur patikusius paltus ir žiemines striukes galima įsigyti.

Vienaeilis paltas (single breasted coat)

Vienos sagų eilės paltai jau senai yra tapę nepamainoma klasika, tad atkeliavus šaltajam sezonui beveik visi vyriškų drabužių prekių ženklai jais papildo savo asortimentą.

Nors dominuoja tamsiai mėlyni ir pilki atspalviai, tačiau pasiūloje galima surasti ir nemažai gerokai šviesesnių vienaeilių paltų iš kurių populiariausi yra šviesiai rudos (camel) spalvos.

Modeliai tarpusavyje skiriasi atvartų pločiu, šoninių kišenių forma ir tuo, ar turi papildomą kišenę ties krūtine, į kurią, beje, galima įkišti pirštines, tokiu būdu sukuriant papildomo akcento savo aprangai. Kadangi paltų ilgis svyruoja nuo kiek trumpesnių, iki šlaunų vidurio, iki ilgesnių, siekiančių kelius, tai juos drąsiai galima vilkėti ant švarko, nebijant, kad jis išlys pro palto apačią.

CHarles Tyrwhitt tamsiai mėlynas vienaeilis paltas Charles Tyrwhitt
J.Crew tamsiai mėlynas vienaeilis paltasJ.Crew
T.M.Lewin tamsiai pilkas vienaeilis paltasT.M.Lewin
Tomorrowland tamsiai žalias vienaeilis paltasTomorrowland
Suitsupply tamsiai žalias vienaeilis paltasSuitsupply
Suitsupply šviesiai rudas vienaeilis paltasSuitsupply
Mango Man tamsiai raudonas vienaeilis paltasMango Man
Mango Man mėlynas margas vienaeilis paltasMango Man
Ted Baker šviesiai rudas vienaeilis paltasTed Baker

Dvieilis paltas (double breasted coat)

Dviejų sagų eilių paltų pasiūla šį sezoną yra kaip niekada plati. Be abejo, tai didele dalimi įtakojo ne tik pastaruosius kelis metus vis populiarėjantis būtent toks sagstymo būdas, tačiau ir šiais metais ypač pastebima karinės tematikos tendencija.

Dominuoja tamsiai mėlyna, pilka ir juoda spalvos bei vis labiau populiarėjantys tamsiai žali atspalviai. Iš šviesių atspalvių, kaip ir visuomet, labiausiai populiarūs šviesiai rudi (camel).

Norint išskirtinumo, galima pasirinkti pastaruosius kelis sezonus vis populiarėjantį akcentą – dirbtinio kailio apykakles arba kiek šviesesnės spalvos, raštuota dvieilį paltą.

Charles Tyrwhitt tamsiai mėlynas dvieilis paltas Charles Tyrwhitt
Hardy Amies tamsiai žalias dvieilis paltasHardy Amies
Paul Smith šviesiai rudas dvieilis paltasPaul Smith
Baltman pilkas dvieilis paltasBaltman
Suitsupply mėlynas dvieilis paltasSuitsupply
Suitsupply šviesiai rudas dvieilis paltasSuitsupply
Mango Man juodas dvieilis paltasMango Man
Mango Man tamsiai žalias dvieilis paltasMango Man
Ted Baker pilkas languotas dvieilis paltasTed Baker

Trumpas dvieilis paltas (pea coat)

Tai – trumpesnis klasikinio dvieilio palto modelis, turinti trumpesnius ir platesnius atvartus bei užsagstomas visomis sagomis. Mažiau formalus, nei klasikiniai vienaeiliai ar dvieiliai paltai, jis puikiai tinka prie verslo kasdienio aprangos kodo.

Šio modelio paltai turi patį mažiausią spalvų pasirinkimą – beveik visi jie siūlomi arba tamsiai mėlynos, arba tamsiai pilkos spalvos. Kiek atkakliau paieškojus galima surasti kiek šviesesnių atspalvių modelių, tačiau tuo spalvinė gama ir baigiasi.

Nors įprastai šio modelio paltai būna per trumpi, kad juos būtų galima vilkėti ant švarko, tačiau pastaraisiais metais pasiūloje atsiranda ir kiek ilgesni modeliai, neleidžiantys švarkui išlįsti iš po palto, todėl juos galima dėvėti ir tuomet, kai yra vilkimas švarkas ar kostiumas.

Suitsupply tamsiai mėlynas trumpas dvieilis paltasSuitsupply
Charles Tyrwhitt tamsiai pilkas trumpas dvieilis paltasCharles Tyrwhitt
T.M.Lewin tamsiai mėlynas trumpas dvieilis paltasT.M.Lewin
Baltman tamsiai mėlynas trumpas dvieilis paltasBaltman
Schott tamsiai mėlynas trumpas dvieilis paltasSchott
Ted Baker pilkas trumpas dvieilis paltasTed Baker
Mango Man tamsiai mėlynas trumpas dvieilis paltasMango Man
Mango Man pilkas trumpas dvieilis paltasMango Man
H&M pilkas trumpas dvieilis paltasH&M

Žieminė striukė su gobtuvu (parka)

Kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau 0 ir stilius nukeliauja į antrą vietą, o pagrindiniu tikslu tampa noras nesušalti ir patogiai jaustis net ir spaudžiant šaltukui, į pagalbą atkeliauja žieminė striukė su gobtuvu, dar kitaip žinoma parka vardu.

Kadangi tai kasdienio stiliaus striukės, tai ir jų spalvų gama yra labai plati – pasiūloje galima surasti ne tik populiarių tamsiai mėlynų ar žalių atspalvių, tačiau ir ryškesnių bei šviesesnių spalvų žieminių striukių su gobtuvais.

Dirbtinio ar tikro kailio gobtuvai vis dar madingi, todėl dauguma šių žieminių striukių modelių juos turi būtent tokius.

Nors didžioji dalis modelių yra gana pigūs ir atrodo kasdieniškai, tačiau aukštesnės kokybės prekių ženklai siūlo kokybiškas ir stilingas žiemines striukes, šiltintas anties plunksnomis ir pūkais, kurias galima vilkėti net ir ant kostiumo ar švarko. Be abejo, jos ir kainuoja kur kas brangiau.

Ted Baker tamsiai raudona žieminė striukė su gobtuvu Ted Baker
Massimo Dutti pilka žieminė striukė su gobtuvuMassimo Dutti
H&M tamsiai mėlyna žieminė striukė su gobtuvuH&M
J.Crew tamsiai mėlyna žieminė striukė su gobtuvuJ.Crew
Bershka tamsiai žalia žieminė striukė su gobtuvuBershka
Bershka geltona žieminė striukė su gobtuvuBershka
Zara tamsiai mėlyna žieminė striukė su gobtuvuZara
Zara tamsiai žalia žieminė striukė su gobtuvuZara
Pull & Bear mėlyna žieminė striukė su gobtuvuPull&Bear

O jūs ar jau pasiruošėte žiemai ir įsigijote šiltus viršutinius drabužius? Ar pasirinkote kurį nors iš keturių aprašytų paltų ir žieminių striukų, ar įsigijote kažką kito? Būtinai pasidalinkite savo pastebėjimais ir nuomone komentarų skiltyje.