Vyriški batai vasarai – pavasaris vasara 2015

Vyriški batai vasarai – pavasaris vasara 2015

Šiltėjantys pavasario orai stumia į spintas rudeniui ir žiemai skirtus batus, todėl pats laikas juos iškeisti į šiltajam metų sezonui pritaikytą avalynę. Tad kokiais gi batais vertėtų papildyti savo arsenalą?

Be abejonės, Derby ar Oxford batai, kurie jums tarnavo rudenį ir žiemą, lygiai taip pat sėkmingai gali būti avimi ir pavasario vasaros sezono metu, tačiau kartais norisi turėti kažką šiek tiek kitokio šiltajam metų periodui, nes nuolatos avimi tie patys batai ne tik nusibosta, tačiau ir kur kas greičiau dėvisi, todėl gerokai trumpiau tarnauja.

Šiltomis vasaros dienomis geriausias pasirinkimas yra įsispiriami batai. Taip, kai kurie iš jų turi raištelius, tačiau jie tarnauja daugiau kaip stiliaus detalė – apsiauti ir nusiauti tokius batus galima jų neatrišus.

Kitas svarbu momentas yra tas, kad beveik visi šie batai (išskyrus Loafer) yra avimi arba be kojinių arba su nematomomis kojinėmis. Dažniausiai jie yra derinami prie labiau kasdienių, atraitotų ar trumpesnių ir siauresnių kelnių, ar šortų. Jeigu nuogomis kulkšnimis vaikščioti nepatinka ar yra nedrąsu, tuomet geriau yra rinktis klasikinius suvarstomus batus.

Kiti straipsniai apie tai, kas madinga šį pavasarį ir vasarą:

Taigi, 5 populiariausi pavasario vasaros sezono vyriškų batų stiliai ir modeliai:

  • Loafer batai.
  • Driving shoes batai.
  • Boat shoes batai.
  • Balti sportiniai bateliai.
  • Espadrilles.

Loafer batai

Iš visų aprašomų batų, šie yra labiausiai formalūs. Juos drąsiai galima avėti ir su kostiumu, ir su medvilninėmis kelnėmis, ir su tamsesnės spalvos džinsais.

Nors šie įsispiriami Loafer batai ir yra puiki alternatyva suvarstomiems, tačiau labiau formalioje aplinkoje (verslo susitikimai, svarbūs renginiai), visgi geriau reikėtų avėti suvarstomus batus.

Loafer batus galite avėti tiek su paprastomis, tiek su nematomomis kojinėmis, sukurdami visiškai skirtingai atrodančias aprangos kombinacijas. Kodėl gi nepabandžius apsivilkti kostiumo, apsimauti nematomas kojines ir apsiauti Loafer batus. Drąsu? Tikrai taip, tačiau dėmesys iš aplinkinių tikrai bus garantuotas.

Vyriški batai vasarai Loafers

Driving shoes batai

Tai įsispiriami batai, kurie yra pagaminti iš paprastos ar verstos odos su specialiu guminiu padu. Batai sukurti taip, kad su jais būtų patogu tiek vaikščioti, tiek vairuoti automobilį. Galinėje batų dalyje esantys guminiai dantukai neleidžia kojai nuslysti, jeigu toli važiuojate, vairuodami automobilį.

Šiuos batus puikiai galima derinti prie labiau kasdienių kelnių, džinsų ar šortų. Be abejo, nereikėtų pamiršti ir jų praktiškumo – jeigu kažkur reikės daug vaikščioti ar vairuoti automobilį, užuot apsiavus gražesnius, tačiau ne tokius patogius batus, galbūt geriau reikėtų pasirinkti būtent tokius Driving shoes batus.

Vyriški batai vasarai driving shoes

Boat shoes batai

Kaip batų pavadinimas ir nusako (dar kitaip jie yra vadinami Deck shoes), prieš maždaug 80 metų jie buvo sukurti avėjimui laivo denyje. Specialus baltas padas su įpjovomis turi puikų sukibimą su šlapiu ir slidžiu paviršiumi, todėl yra puikus pasirinkimas plaukiojant jachta.

Be abejo, jachta ar laivas tikrai nėra reikalingas tam, kad galėtumėm avėti šiuos batus – jie puikiai tiks beveik prie bet kokios kasdienės vasariškos aprangos. Ypač gerai šie batai atrodys avimi su šortais atostogaujant kur nors prie jūros. Nepamirškite, kad šiuos batus reikėtų avėti tik su nematomomis kojinėmis arba, jei iš ties esate laivo denyje, apskritai be kojinių.

Vyriški batai vasarai boat shoes

Balti sportiniai bateliai

Viena iš pačių universaliausių vyriškų avalynių yra balti sportiniai bateliai. Patogūs, lengvi ir stilingi, jie gali būti lengvai priderinti beveik prie bet kokios aprangos.

Pasirinkite šiuos batelius kiek įmanoma paprastesnius – žemu aulu, baltu padu, baltu medžiaginiu ar odiniu batviršiu, su raišteliais. Jeigu patinka, galite įsigyti ir tokius, kurie turi nedidelį, gražų, išsiuvinėtą logotipą.

Jeigu tokius batelius jau turite, tuomet jums tereikia paskaityti, kaip derinti baltus sportinius batelius prie aprangos ir galite keliauti su jais pasitikti pavasario.

Vyriški batai vasarai balti sportiniai bateliai

Espadrilles

Iš Pirėnų pusiasalio atkeliavęs apavas, kuris dažniausiai turi drobinį ar medvilninį bato viršų ir iš juto virvės pagamintą padą, kuris ir yra skiriamasis šio apavo bruožas.

Dabartinės espadrilės būna įvairių stilių ir gaminamos iš skirtingų medžiagų, tačiau jų stilius ir išvaizda, dažniausiai, yra labai panašus.

Espadrilės puikiai tiks tiems, kurie nemėgsta vasarą avėti šlepečių ar basučių. Plonos, be kojinių ar su nematomomis kojinėmis avimos espadrilės puikiai pasitarnaus karštais vasaros orais atostogaujant prie jūros, ar nerūpestingų pasivaikščiojimų metu.

Vyriški batai vasarai espadrilės

Reziumė

Taigi, tiek trumpai apie pavasario vasaros sezonui skirtus vyriškus batus. Visi jie yra pakankamai skirtingi tiek pagal derinimą prie aprangos, tiek pagal savo paskirtį, tad tikrai turėtumėm išsirinkti kažką, kas jums patiks.

Nors šiuo metu parduotuvės Lietuvoje šių modelių gausa dar pasigirti negali, tačiau pamažu lentynos šio modelio batais pildosi. Jeigu labai nekantraujate ir jau dabar norite įsigyti kažkuriuos iš šiame sąraše esančių batų, tuomet pabandykite jų paieškoti internetinėse parduotuvėse – ten naujos kolekcijos atvyksta anksčiau, o ir pasirinkimas platesnis.

O gal kažkuriuos iš šių vasarai skirtų batų modelių jau turite savo batų spintoje? Kurie iš jų yra jūsų mėgstamiausi? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone komentaruose!