Vyriški auliniai batai – AW16/17

Auliniai batai ruduo žiema 2016
Velsaca AW16

Žiema jau atkeliavo, tad sniegas, šlapdriba ir šalčiai pamažu tampa kasdienybe, todėl pats laikas apžvelgti 2016 metų rudens žiemos sezono vyriškų aulinių batų pasiūlą. Kokie modeliai šį sezoną  yra populiariausi ir kur juos galima įsigyti.

Suvarstomi batai aukštu aulu

Šio modelio batus, pagal jų išvaizdą ir paskirtį galima suskirstyti į dvi grupes – oficialią ir kasdienę.

Pirmoje grupėje esantys batai savo išvaizda beveik niekuo nesiskiria nuo klasikinių suvarstomų batų išskyrus tai, jog jie turi aulą, kuris, ant jo užkrentant kelnėmis, yra beveik nematomas. Būtent todėl jie yra puiki alternatyva pastariesiems šaltomis žiemos dienomis, vilkint kostiumą ar švarką. Šio modelio batai beveik visuomet turi skersai bato nosies einantį apsiuvą, suteikianti jiems papildomo oficialumo ir solidumo.

Antroje grupėje esantys batai pasižymi broginėmis perforacijomis, storesniu padu ir kiek grubesne išvaizda, todėl puikiai tinka prie labiau kasdienės aprangos – džinsų, megztinių ir storų ilgų striukių.

Loake tamsiai raudoni suvarstomi batai aukštu aulu Loake
Loake rudi suvarstomi batai aukštu auluLoake
Trickers sviesiai rudi suvarstomi batai aukštu auluTricker’s
Velasca tamsiai rudi suvarstomi batai aukštu auluVelasca
Meermin rudi suvarstomi batai aukštu auluMeermin
Suitsupply tamsiai rudi suvarstomi batai aukštu auluSuitsupply

Čaka (chukka) auliniai batai

Šie, žemesnį aulą turintys batai, yra gaminami su dvejomis arba trejomis poromis batraiščiams skirtų skylučių, kas leidžia juos greičiau apsiauti ir nusiauti, palyginus su aukštą aulą turinčiais batais.

Taip pat, priešingai nuo batų, turinčių ilgą aulą, čaka batai beveik visuomet būna gaminami be papildomų apsiuvimų ar broginių perforacijų, todėl yra puiki alternatyva vyrams, mėgstantiems, kad ant jų batų nebūtų jokių papildomų siūlų ar ornamentų.

Priklausomai nuo išvaizdos, čaka batai gali būti avimi tiek su puošnia kasdiene, tiek su kasdiene apranga.

Loake juodi čaka auliniai batai Loake
Meermin tamsiai rudi čaka auliniai bataiMeermin
Massimo Dutti šviesiai rudi čaka auliniai bataiMassimo Dutti
Carlos Santos šviesiai rudi čaka auliniai bataiCarlos Santos
Suitsupply rudi čaka auliniai bataiSuitsupply
Charles Tyrwhitt rudi čaka auliniai bataiCharles Tyrwhitt

Čelsiai (chelsea) auliniai batai

Siauri, juodos spalvos Čelsiai buvo 60-ųjų metu simbolis, prie kurių populiarumo nemažai prisidėjo grupė The Beatles. Šis batų modelis, pradėjęs savo grįžimą į madą prieš keletą metų, šiais metais tampa dar populiaresniu.

Pagrindinis šiuos aulinius batus išskiriantis dizaino elementas yra šone esanti tampri, elastinga juosta, kuri leidžia pėdą lengvai įkišti į vidų ir apspaudžia ją, kad ji nejudėtų vaikštant.

Elegantiškesni ir solidžiau atrodantys Čelsiai puikiai tiks prie mėlyno ar pilko iš kostiumo, o labiau grubesnius ir turinčius storesnį padą galima drąsiai derinti prie džinsų ar storesnių medvilninių kelnių.

Loake rudi čelsiai auliniai batai Loake
Meermin juodi čelsiai auliniai bataiMeermin
Velasca tamsiai rudi čelsiai auliniai bataiVelasca
Tod's tamsiai rudi čelsiai auliniai bataiTod’s
Suitsupply tamsiai rudi čelsiai auliniai bataiSuitsupply
Ted Baker rudi čelsiai auliniai bataiTed Baker

Dykumos batai (desert boots)

Dykumos batai yra Čaka batų versija, kuri yra gaminama iš verstos odos. Paprastesni, mažiau oficialūs auliniai dykumos batai puikiai tiks prie labiau kasdienės aprangos – džinsų.

Pagrindinis šių batų privalumas yra tas, kad, derinant su likusia aprangos dalimi, juos galima avėti tiek šiltuoju, tiek šaltuoju laikotarpiu.

Visgi, Dykmos batai nors ir atrodo pakankamai kasdieniškai ir grubiai, tačiau juos vistiek reikia prižiūrėti. Kadangi jie blunka šviečiant saulei, greitai sušlampa ir išsitepa, geriausia juos yra avėti  sausomis rudens ar žiemos dienomis.

Loake rudi dykumos batai Loake
Carlos Santos tamsiai rudi dykumos bataiCarlos Santos
Massimo Dutti rudi dykumos bataiMassimo Dutti
Velasca tamsiai rudi dykumos bataiVelasca
Meermin rudi dykumos bataiMeermin
Suitsupply rudi dykumos bataiSuitsupply

O kokiais aulinių batų modeliais savo batų spintą šiais metaus jau papildėte jūs? O gal auliniai batai jums yra vieni nemėgstamiausių? Bet kuriuo atveju, nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir įžvalgomis ar užduoti klausimus komentarų skiltyje.