Pirmas kostiumas – nuomotis, pirkti ar siūtis?

pirmasis kostiumas

Jeigu šią vasarą bus jūsų ar jūsų draugų vestuvės, o spintoje nėra nei vieno kostiumo, tai šis klausimas, tikėtina, jau dabar sukasi galvoje ir jūs klausinėjate draugų ir pažįstamų, kurį sprendimą pasirinkti. Lygiai taip pat, tikėtina, kad atsakymų iš jų jau gavote, tačiau jie tokie įvairūs, jog priimti teisingą sprendimą nepasidarė lengviau, todėl ir toliau krapštote galvą, panikuojate, baratės su savo būsima žmona ar vestuvių palydove ir nežinote, kaip, visgi, reikėtų daryti – kostiumą nuomotis, pirkti ar siūtis?

Deja, vieno teisingo pasirinkimo, kuris tiktų visiems ir visais atvejais, nėra – viskas priklauso nuo jūsų poreikių, finansinių galimybių ir noro atrodyti stilingai ir gražiai. Tačiau gera žinia yra ta, kad kiekvieną pasirinkimą galima labai nesudėtingai aprašyti, o jį perskaičius, iš karto suprasti, ar tai jums tinka, ar ne.

Nuomotas kostiumas

Be abejo, nuomotas kostiumas kainuoja mažiausiai ir finansiniu požiūriu yra pats pigiausias sprendimas. Kitas šio sprendimo privalumas yra tas, kad, jei kostiumų dėvėti nemėgstate, tuomet po vestuvių savo išsinuomotąjį galėsite grąžinti ir nereikės sukti galvos, kur jį namuose sutalpinti. Ir štai čia baigiasi visi nuomoto kostiumo privalumai – toliau prasideda trūkumai.

Didžiausia nuomoto kostiumo problema yra jo dydis. Toks kostiumas beveik niekada negulės ant jūsų gražiai, o pataisymų jam daryti nebus galima jokių. Na, nebent kiek pailginti ar patrumpinti kelnes, tačiau tai tikrai mažai pagelbės, jei kostiumas jums bus netinkamas. Taip, gali būti, kad jums pasiseks ir nuomotas kostiumas bus pasiūtas kaip jums, tačiau tokia tikimybė yra labai nedidelė.

Kita problema – kokybė. Nuomos punkte esantys kostiumai tikrai nepasižymi kokybe. Ir tai yra visiškai normalu, nes pirkti geros medžiagos ir meistriškai pasiūtą kostiumą, kainuojantį nemažus pinigus, o po to jį brangiai nuomoti tikrai neverta, nes konkurentų pasiūla bus pigesnė, o pats kostiumas labai greitai gali būti sugadintas, jei neapdairiai elgsitės su vestuviniu tortu.

Nuomotas kostiumas tikrai nėra geras pasirinkimas, kuris pateisinamas tik tuomet, jei jums nėra svarbi jūsų išvaizda vestuvėse, o kišenėse švilpauja vėjai.

Pirktas kostiumas

Trumpai kalbant, nuomoto kostiumo trūkumai tampa pirkto kostiumo privalumais. Žinoma, pirkto kostiumo kaina bus didesnė nei nuomoto, tačiau, jeigu esate tam numatę biudžeto dalį, tuomet galėsite neapriboti savęs tuo, ką siūlys nuomos punktai, tačiau patys susirasti tai, kas atitiktų jūsų iškeltus kriterijus.

Kitas pranašumas yra tas, kad parduotuvėje ar kur kitur įsigytas kostiumas gali būti pakoreguotas pagal jūsų poreikius. Tiesa, sutaisyti galima ne viską, tačiau, pagrindines detales – rankovių ir kelnių ilgį, švarko liemens, krūtinės ar pečių plotį – beveik visuomet galima pataisyti pagal jūsų figūrą. Taip, tai kainuos papildomai, tačiau kostiumas, kurį vilkėsite, atrodys tikrai kur kas geriau.

Perkant kostiumą taip pat galima rinktis iš įvairių spalvų, modelių ir medžiagų, todėl susirasti jums patinkantį kostiumą bus tikrai kur kas lengviau, nei jį nuomojantis. O, jeigu jį išsirinksite tokį, kuris būtų kiek universalesnis, tuomet jį galėsite dėvėti ir draugų vestuvėse ar pokyliuose. Kas žino, gal jums kostiumas taip patiks, kad nuspręsite savo drabužių spintą pradėti pildyti ir kitais.

Reziumė: pirktas kostiumas, ko gero, yra tas aukso viduriukas, kuris puikiai tiks tuo atveju, jeigu esate nusprendę, kad per vestuves stilingai ir gražiai turi atrodyti ne tik jaunoji, tačiau ir jaunikis ar jo pabroliai, ir suprantate, kad kainuoja ne tik suknelė, tačiau ir kostiumas.

Siūtas kostiumas

Sveiki atvykę į perfekcionistų ložę. Jeigu jūs esate smulkmeniškas iki išprotėjimo (na, beveik) ir norite, kad vestuvinis kostiumas gulėtų ant jūsų kaip nulietas, tuomet šis sprendimas yra kaip tik jums. Tiesa, jis pareikalaus daugiausiai laiko, pastangų ir pinigų, tačiau galutinis rezultatas, jeigu viską teisingai padarysite, bus tobulas ir per savo ar draugų vestuves atrodysite nepriekaištingai.
Siūtas kostiumas taip pat yra puikus sprendimas vyrams, kurie yra nestandartinio kūno sudėjimo. Esate su pilvuku, lieknas ir siaurų pečių, o, galbūt, kaip tik sportuojantis ir turintis plačius pečius – nesijaudinkite, kostiumą galima pasiūti bet kokį sudėjimą turinčiam vyrui. Taigi, jeigu parduotuvėse išsimatavote viską ir niekas jums netiko (dydis, spalva ar modelis), tuomet šis pasirinkimas kaip tik jums.

Siūtas kostiumas suteikia galimybę savo kostiumą susikurti tokį, kokį norite, iki pat smulkiausių detalių. Pradžioje teks susirasti medžiagą, iš kurios norėsite jį siūti. Tai galite padaryti arba patys, važinėdami po audinių parduotuves, arba paprašyti savo siuvėjo. Tiesa, pas jį galbūt bus brangiau, nes parduotuvėse galima surasti kokybiškų audinių likučių, kurie pardavinėjami ypač žemomis kainomis ir, jeigu nusišypsos sėkmė, iš jų susirinkti visą kostiumui reikalingą medžiagos kiekį. Kiek ir kokių gabalų jums minimaliai reikės – pasakys siuvėjas, kai jus išmatuos.

Kitas žingsnis – siuvimas ir modelio pasirinkimas. Dažniausiai, šie žingsniai daromi kartu su siuvėju, kadangi jis, matydamas jūsų kūno sudėjimą, gali pasiūlyti tokius kostiumų modelius, kurie jums labiausiai tiktų. Sudėtingiausia šio etapo dedamoji yra geras siuvėjas, kuris išmano savo amatą ir moka bendrauti su klientais. Būtent jį surasti yra sudėtinga, tačiau tikrai verta.

Siūtas kostiumas yra puikus sprendimas tiems vyrams, kurie nori atrodyti idealiai ir supranta, kad stilius, kokybė ir tobulai gulintis kostiumas reikalauja laiko, pastangų ir pinigų. Kostiumo siuvimas taip pat yra puiki išeitis nestandartinio kūno sudėjimo vyrams, kuriems parduotuvėse esantys kostiumai netinka.

Reziumė

Taigi, trys pasirinkimai pagal jūsų poreikius ir keliamus kriterijus būsimam kostiumui. Nuo paprasčiausio, tačiau tuo pačiu ir prasčiausiai atrodančio bei mažiausiai kainuojančio – nuomoto kostiumo, iki tobulai ant jūsų gulinčio – siūto, kuris pareikalaus laiko, pastangų bei išlaidų, tačiau galutinis rezultatas bus fantastiškas.

Jei, visgi, norisi viduriuko, kur kainos, kokybės ir išvaizdos santykis būtų optimalus, tuomet drąsiai galite keliauti po parduotuves, kur pagal savo norus ir galimybes galėsite įsigyti jums patinkantį kostiumą, kurį, dažniausiai, bus galima pakoreguoti pagal jūsų kūno sudėjimą.

O koks buvo jūsų pirmasis kostiumas – nuomotas, pirktas ar siūtas? Būtinai pasidalinkite savo įspūdžiais komentarų sekcijoje.