Kaip ir kada vilkėti apatinio trikotažo marškinėlius

Kaip vilkėti apatinio trikotažo marškinėlius

Apatinio trikotažo marškinėliai yra kaip dviašmenis kardas – tinkamai priderinti ir parinkti jie gali padėti susitvarkyti su prakaitu ar apsaugoti nuo šalčio, tačiau lygiai taip pat jų dėka galima patekti ir į labai nepatogias situacijas, kurių nesunkiai galima išvengti žinant pagrindines apatinio trikotažo marškinėlių derinimo ir dėvėjimo taisykles ir gaires.

Vilktis ar nesivilkti?

Tai, ko gero, yra vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, kuomet yra kalbama apie vyriškus apatinio trikotažo marškinėlius. O teisingi yra abu atsakymai – ir „Taip“ ir „Ne“, kadangi viskas priklauso tiek nuo konkrečios situacijos, tiek nuo paties vyro. Visgi, yra tam tikros situacijos, kurių metų marškinėlius rekomenduojama vilkėti.

  • Daug ir greitai prakaituojant. Šioje situacijoje apatinio trikotažo marškinėliai nors ir bus kaip papildomas aprangos sluoksnis, kurį vilkint, galbūt, bus dar kiek karščiau, tačiau jie sugers visą prakaitą. Tokiu būdų jie apsaugos marškinius nuo niekuomet nepageidaujamų prakaito dėmių ir neleis jiems išsipurvinti. Juk kur kas geriau, jeigu prakaitą sugeria nebrangūs apatinio trikotažo marškinėliai, kuriuos galima nesunkiai pakeisti kitais, nei stilingi ir kur kas daugiau kainuojantys marškiniai.
  • Turint plaukuotą krūtinę. Tai ypač svarbu tuomet, kai marškiniai yra dėvimi be kaklaraiščio, atsegtomis viršutinėmis sagomis. Žinoma, ši rekomendacija labiau aktuali pusiau oficialioje ar verslo aplinkoje. Atostogaujant prie jūros ir vilkint marškinius trumpomis rankovėmis papildomai po jais tikrai nėra privaloma vilkėti apatinio trikotažo marškinėlių.
  • Kuomet šalta. Šaltuoju sezonu po marškiniais ar megztiniu vilkimi apatinio trikotažo marškinėliai tarnaus kaip papildomas, šilumą sulaikantis aprangos sluoksnis. Nors ir ploni, tačiau vilkimi po marškiniais ar megztiniu jie efektyviai sulaiko kūno šilumą, todėl jų dėka vėsioje patalpoje net ir vilkint tik kostiumą ar švarką tikrai bus gerokai šilčiau.

Marškinėlių kaklo forma

Renkantis apatinio trikotažo marškinėlių kaklo formą reikia turėti omenyje, kaip ant jų bus vilkimi marškiniai – su kaklaraiščiu ar be.

Jei marškiniai bus vilkimi su kaklaraiščiu, tuomet rekomenduojama rinktis marškinėlius, turinčius klasikinį kaklą. Šis patarimas yra ypač svarbus tuomet, kai yra vilkimi balti marškiniai, kadangi tuomet marškinėlių kaklas bus prie pat kaklo. O tai reiškia, kad tarp marškinių apykaklės ir marškinėlių kaklo nebus tarpo, todėl nesimatys, jog po marškiniais yra vilkimi apatinio trikotažo marškinėliai.

Jei marškiniai bus vilkimi be kaklaraiščio, atsegtomis viršutinėmis sagomis, tuomet reikėtų dėvėti apatinio trikotažo marškinėlius, turinčius V formos kaklą. Jis turėtų būti pakankamai gilus, kad marškinėliai nesimatytų pro prasegtus marškinius.

Apatinio trikotažo marškinėliai klasikiniu kakluRibbedTee
Apatinio trikotažo marškinėliai V formos kakluRibbedTee

Marškinėlių spalva

Nors daugelis apie tai nepagalvoja, tačiau pati geriausia apatinio trikotažo marškinėlių spalvą yra ne balta, o ta, kuri yra artimiausia kūno spalvai.

Baltos spalvos apatinio trikotažo marškinėlių trūkumai labiausiai atsiskleidžia tuomet, kai jie yra vilkimi su baltais marškiniais. Ypač negražiai tokia kombinacija atrodys vilkint marškinėlius be rankovių.

Jeigu kūno spalvos marškinėlių nepavyksta rasti, tuomet galima pabandyti paeksperimentuoti su šviesiai pilkais – jie irgi turėtų persišviesti mažiau nei baltos spalvos marškinėliai.

Būtent tokių atspalvių apatinio trikotažo marškinėliai, turintys V formos kaklą, gali būti vilkimi po baltais marškiniais tiek su užsegta, tiek su atsegta apykakle.

Balti apatinio trikotažo marškinėliaiRibbedTee
Kūno spalvos apatinio trikotažo marškinėliaiRibbedTee
Šviesiai pilki apatinio trikotažo marškinėliaiRibbedTee

Su rankovėmis ar be

Marškinėlius beveik visuomet rekomenduojama vilkėti su trumpomis rankovėmis. Tokiu būdu jie ir mažiau persišvies ir papildomai sugers prakaitą iš pažastų.

Vienas iš atvejų, kada galima rinktis apatinio trikotažo marškinėlius be rankovių yra tuomet, kai marškinių rankovės yra siauresnės už marškinėlių. Tokiu atveju, vilkint marškinėlius su rankovėmis, jos gali nemaloniai rėžtis į pažastis, todėl juos dėvėti tikrai nebus patogu.

Apatinio trikotažo marškinėliai su rankovėmisHugo Boss
Apatinio trikotažo marškinėliai be rankoviųHugo Boss

Kuo skiriasi nuo įprastų marškinėlių

Apatinio trikotažo marškinėlių nereikia maišyti su įprastais marškinėliais trumpomis rankovėmis. Apatinio trikotažo marškinėliai dažniausiai yra gerokai labiau aptemti, plonesni ir skirti sugerti prakaitą ar apsaugoti nuo šalčio, todėl visuomet turėtų būti dėvimi tik po viršutiniais drabužiais. Jie neturėtų tapti viršutinio drabužio alternatyva.

O kokia jūsų nuomonė apie apatinio trikotažo marškinėlius? Ar mėgstate juos vilkėti ir, jei taip, tuomet kokius juos renkatės? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais komentarų skiltyje.