Vyriškų marškinių modeliai

Gražių ir tinkamo modelio marškinių išsirinkimas parduotuvėje neretai tampa sunkiu uždaviniu. Skirtingi vyriškų marškinių pasiuvimo modeliai gali sukelti galvos skausmą – kuo jie skiriasi ir kurie labiausiai tinka pagal kūno sudėjimą?

Reklaminėse nuotraukose  kiekvienam modeliui marškiniai atrodo kaip nulieti, tačiau realybėje juos vilkintys vyrai dažniausiai taip neatrodo. Be abejo, atrodyti taip kaip nuotraukose nelabai ir realu, kadangi, dažniausiai, jiems nugaroje marškiniai yra susegami, jog iš priekio žiūrint atrodytų kaip nulieti.

Tačiau, pasirinkus tinkamą marškinių modelį, galima pabandyti sukurti kiek įmanoma labiau panašų vaizdą. Norint tai padaryti, reikia žinoti, kuo vieni marškinių modeliai skiriasi nuo kitų. Tai išmanant galima ne tik išsirinkti puikiai tinkančius marškinius, tačiau ir sutaupyti nemažai laiko, jų ieškant parduotuvėse.

Beje, svarbu nepamiršti, kad skirtingi prekių ženklai naudoja skirtingas marškinių išklotines, todėl tas pats marškinių dydis ar modelis gali būti labai skirtingas. Dėl šios priežasties marškinius visuomet reikia matuotis ir, radus tinkamą jų modelį bei dydį, pasižymėti ne tik juos, tačiau ir prekės ženklą, kuris tuos marškinius gamina.

Be to, skirtingi gamintojai tuos pačius marškinių modelius gali vadinti skirtingai. Nors tam tikri modelių pavadinimai yra naudojami dažniau, tačiau neretai galima surasti labai panašaus modelio marškinius, pagamintus skirtingų gamintojų ir turinčius skirtingus pavadinimus.

Smarkiai liemenuoti marškiniai (extra/super slim fit, super fitted)

Tai pats siauriausias marškinių modelis, kuris geriausiai tiks liekno sudėjimo vyrams. Moderniai atrodantys ir maksimaliai prie kūno priglundantys šie itin siauro modelio marškiniai gražiai atrodys tiek vilkimi kartu su kostiumu ar švarku, tiek patys vieni karštomis vasaros dienomis.

Akivaizdu, kad dėl siaurumo šie marškiniai nebus labai patogūs kasdienėje aplinkoje, kur daug judama. Tiesa, kai kurie gamintojai, kad išspręstų šią problemą, renkasi medžiagą su keliais procentais elastano, kuris suteikia papildomo tamprumo marškiniams ir komforto juos dėvint.

Šio modelio marškiniai – puikus sprendimas liekniems vyrams, kuriems kitų modelių marškiniai būna per platus per pečius, krūtinę ar liemenį.
Stipriai liemenuoti marškiniai

Liemenuoti marškiniai (slim fit, body fit, fitted)

Tai šiuo metu pats populiariausias vyriškų marškinių modelis. Jie yra tarpinis variantas tarp nepriekaištingos išvaizdos bei patogumo ir tiks didžiajai daugumai lieknų ir vidutinio sudėjimų vyrų.

Dėl šio modelio populiarumo asortimentas parduotuvėse yra ypač platus, todėl vyrams, kuriems šis modelis tinka, susirasti patinkančius marškinius bus tikrai nesudėtinga. Beje, jei šio modelio marškiniai yra kiek per platūs, siuvėjas nesunkiai gali juos pasiaurinti ar papildomai įliemenuoti.

Kadangi šis marškinių modelis yra ypač populiarus, tai ir jų variacijų yra labai daug – kiekvienas juos gaminantis prekės ženklas naudoja šiek tiek skirtingus lekalus. Dėl šios priežasties labai svarbu atsirinkti tų gamintojų marškinius, kurie tinka labiausiai ir neskubėti pirkti prieš tai marškinių nepasimatavus.

Liemenuoti marškiniai

Mažai liemenuoti marškiniai (tailored fit, modern fit, contemporary fit)

Kadangi vyrų kūno sudėjimas būna skirtingas, natūralu, kad marškinių gamintojai siūlo modelių, tinkamų stambesnio kūno sudėjimo vyrams.

Marškiniai platokomis rankovėmis, krūtine, pečiais ir gerokai mažiau įliemenuoti bus patogūs ir gražiai tiks vidutinio sudėjimo, nedidelį pilvuką turintiems ar stambokiems vyrams. Tiesa, parduotuvėse šio modelio pasirinkimas yra gerokai mažesnis, todėl surasti patinkančios spalvos ar rašto marškinius gali būti kiek sudėtingiau.

Klasikiniai marškiniai (regular fit, relaxed fit, classic fit)

Paskutinis, tačiau tikrai ne prasčiausias modelis yra klasikinis. Jis labiausiai primena marškinius, kuriuos vyrai vilkėdavo anksčiau – visiškai neliemenuoti, platūs ir laisvomis rankovėmis. Šis modelis dar ir dabar yra gana populiarus JAV.

Šio modelio marškiniai beveik niekuomet neturi įsiuvų apatinėje nugaros dalyje, tačiau turi juos viršutinėje – ties pečiais. Šio sprendimo dėka marškiniai tampa kur kas patogesni ir laisvesni.

Klasikinio modelio marškiniai geriausiai tiks stambaus sudėjimo vyrams. Taip pat ir tiems, kam labiau patinka laisvi, kuo mažiau judesius varžantys marškiniai. Liekniems vyrams šių marškinių reikėtų vengti, nes jie tik dar labiau pabrėš lieknumą.

Klasikiniai marškiniai

O kaip jums sekasi surasti sau tinkančius marškinius marškinių modelius? Ar turite suradę vieną prekės ženklą, visuomet juo pasitikite ir perkate to jo gaminamus marškinius, ar vis dar bandote atrasti tą, kurio marškiniai jums tiktų labiausiai? Nepamirškite pasidalinti savo patirtimi ir pastebėjimais komentarų skiltyje!