Vyriškas lietpaltis

Vyriškas lietpaltis - stilingas ir efektyvus drabužis

Nors rugsėjis ir spalis lietingais orais nepasižymėjo, tačiau ši lapkričio savaitė privertė rimtai pagalvoti apie tokią aprangą, kuri apsaugotų nuo vėjo bei lietaus. Būtent tokiu oru lietpaltis ir tampa puikiu pasirinkimu.

Pasirinkti drabužį tuomet, kai lyja, pučia stiprus vėjas, tačiau nėra labai šalta nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Trumpesnės ir plonesnės medvilninės striukės, kurios puikiai tiko vėsiais vasaros vakarais neapsaugos nei nuo vėjo, nei nuo šalčio, nei nuo lietaus. Storesnis iš vilnos pasiūtas paltas nuo vėjo ir šalčio tikrai apsaugos, tačiau užklupus lietui iškils rimtų problemų ne tik jums, tačiau ir pačiam paltui – šlapia vilna traukiasi ir ilgai džiūsta.

Tačiau gera žinia yra ta, kad būtent tokiam orui yra sukurtas drabužis, kuris išsprendžia visas aukščiau paminėtas problemas: saugo nuo vėjo ir neleidžia sušlapti. Šį drabužį, ko gero, dauguma iš jūsų žinote, tačiau, galbūt, manote, kad jis skirtas vyresniems žmonės, yra nestilingas, negražus ir, apskritai, jį labai sunku priderinti prie jūsų turimos aprangos. Tai – vyriškas lietpaltis.

Raincoat, Mackintosh

Neperšlampamą medžiagą, padengtą guma, iš kurios vėliau buvo pradėti gaminti pirmieji vyriški lietpalčiai, prieš maždaug 200 metų sukūrė Charles Macintosh – išradėjas ir chemikas iš Škotijos.

Ir nors dabartiniai lietpalčiai nėra gaminami pagal šią technologiją, tačiau jų dizainas yra mažai pasikeitęs, o paskirtis išlieka ta pati – apsaugoti šį drabužį vilkinčius vyrus nuo lietaus ir vėjo.

Kadangi drabužis buvo padengtas guma ir nekvėpavo, tai vėlesniuose modeliuose, pažastyse buvo pramušamos ir metaliniais žiedais užtvirtinamos skylės, kurios leisdavo pašalinti kūno drėgmę. Šis sprendimas yra išlikęs iki dabartinių laikų – pramuštas ir metaliniais žiedais apjuostas skyles rasite daugelyje lietpalčių.

Vienaeilis lietpaltis raincoat

Vienos sagų eilės lietpalčiai yra ypač universalūs ir gali būti vilkimi su įvairiais aprangos deriniais ir tikrai nėra skirti vien tik vidutinio ar vyresnio amžiaus vyrams, vilkintiems kostiumus.

Prabangesni, solidžiau bei formaliau atrodantys lietpalčiai gali būti dėvimi kartu su kostiumu ar švarku. Kadangi dauguma jų yra pakankamai ilgi, tai pilnai uždengs jūsų švarką ir apsaugos jį nuo lietaus. Lietpaltis, vilkimas su kostiumu, geriausiai atrodys tuomet, jei jis bus tamsesnės spalvos.

Paprastesni, ryškesnių spalvų lietpalčiai puikiai tiks prie labiau kasdienės aprangos – medvilninių kelnių, džinsų, megztinių ar marškinių. Jeigu nelyja, tuomet lietpaltį galite ir prasisegti, tokiu būdu parodydami po juos vilkimus drabužius ir sukurdami papildomo akcento.

vienaeiliai lietpalčiai raincoats

Trench coat

Dviejų  sagų eilių lietpaltis buvo sukurtas kiek anksčiau – Pirmojo Pasaulinio karo metu. Būtent tada Thomas Burberry sugalvojo, kaip galima storą, vadinamą gabardine, medvilnę apdoroti chemiškai, kad ji nepraleistų vandens, tačiau vistiek kvėpuotų. Ir nors ši medžiaga nebuvo visiškai neperšlampama, tačiau, nesant ypač smarkiam lietui jos dažniausiai pakakdavo.

Tipinis dviejų eilių lietpaltis turėdavo 10 sagų, raglan tipo rankoves (rankovės tęsiasi žemyn nuo pat kaklo ir neturi pečių siūlės), plačius atvartus, sagomis užsegamas kišenes ir diržą. Būtent tokie lietpalčiai buvo naudojami Britų karininkų lietingu ir vėjuotu oru apkasuose (angliškai „trench“), todėl jiems ir pritapo pavadinimas „trench coat“.

Kaip ir klasikinio lietpalčio, taip ir trench coat dizainas per dešimtmečius nelabai ir pasikeitė, todėl tai, ką rasite parduotuvėse bus tikrai labai panašu į tai, ką karo metu vilkėjo Britų karininkai. Žymesnis pakeitimas, ko gero, yra tas, kad šiuo metu dažniausiai yra naudojama rankovių, prisiuvamų prie pečių linijos, konstrukcija.

Dvieilis lietpaltis trench coat

Trench coat tipo lietpaltį derinti galima lygiai taip pat kaip ir paprastą, vienos sagų eilės lietpaltį. Šis drabužį galima rinktis tiek vilkint kostiumą, tiek laisvalaikio aprangą.

Beje, klasikinė trench coat tipo lietpalčio spalva yra smėlio, tad, jeigu planuojate turėti dvejus lietpalčius, tuomet galite įsigyti tamsesnės mėlynos spalvos vienos sagų eilės ir šviesesnės, smėlio spalvos trench coat, kuris puikiai derės prie mėlynos, tamsiai pilkos ar juodos spalvos drabužių.

Kadangi dviejų eilių lietpalčiai beveik visuomet būna su diržu, tai jį papildomai galima panaudoti, sukuriant papildomą akcentą: diržą galite užsisegti, palikti palaidą (jeigu lietpaltis atsegtas) ar užsirišti, panaudojant vieną iš stilingai atrodančių mazgų.

dvieiliai lietpalčiai trench coats

Reziumė

Štai toks trumpas straipsnis apie lietpalčius. Manau, kad jį perskaičius ir jums kils noras įsigyti bent vieną lietpaltį, nes tai tikrai yra puikus drabužis, tinkantis lietingiems pavasario ar rudens Lietuvos orams.

Kaip matote, derinti šį drabužį su kitais savo turimais drabužiais tikrai nebus sudėtinga, kadangi surasti aprangos kombinaciją, prie kurios netiks lietpaltis yra pakankamai sunku. Taigi, nesvarbu, koks yra jūsų aprangos stilius, lietpaltį prie jo tikrai turėtų būti nesunku priderinti.

O ką jūs manote apie vyriškus lietpalčius? Ar turite savo drabužių spintoje šį drabužį? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone komentarų sekcijoje!