Megztinis atlenkiamu kaklu

Juodas megztinis atlenkiamu kaklu tamsiai mėlynas kostiumas

Megztinis atlenkiamu kaklu (roll neck, turtle neck) neabejotinai yra viena karščiausių šio sezono vyrų mados tendencijų. Stilingas ir išskirtinai atrodantis, jis gali būti naudojamas įvairiuose aprangos deriniuose, pradedant kostiumais ir baigiant džinsais.

Megztinis atlenkiamu kaklu ne tik paįvairins klasikinius aprangos derinius, tačiau, dėvimas vietoj marškinių kaip papildomas aprangos sluoksnis, dar ir apsaugos nuo šalčio.

Pirmiausia, trumpai apie tai, kada šis megztinis atsirado ir kaip tapo toks populiarus.

Megztinio atlenkiamu kaklu istorija

Sunku patikėti, tačiau šiam vyriškui drabužiui jau yra daugiau nei 600 metų – istorikai randa jo apraiškų dar 15-ajame amžiuje. Visgi, moderni jo versija pradėjo sako kelią populiarumo viršūnės link maždaug prieš 100 metų, kuomet jį pradėjo vilkėti britų kompozitorius, režisierius, aktorius ir dainininkas  Noël Coward.

Tačiau svarbiausia data tapo 1968 metai, kuomet Steve McQueen suvaidino detektyvą Frank Bullitt detektyviniame filme Bullitt. Būtent čia jis vilkėjo tamsiai mėlynos spalvos megztinį atlenkiamu kaklu, kurio staiga norėti pradėjo visi pasaulio vyrai.

Steve McQueen vilki tamsiai mėlyną megztinį atlenkiamu kaklu

James Bond serijos filmai taip pat pamėgo šį megztinį ir agentas 007 dėvėjo juos ne vieną kartą, tokiu būdu vis primindamas apie šį vyrišką drabužį ir palaikydamas jo populiarumą.

James Bond megztinis atlenkiamu kaklu

Megztiniai atlenkiamu kaklu dabar

Dabartiniai megztiniai niekuo nesiskiria nuo tų, kuriuos vilkėjo filmų herojai. Žinoma, kadangi per 50 metų jie tapo kur kas populiaresnis, tai spalvų ir raštų atsirado labai įvairių.

Šio tipo megztinius galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: plonus iš merino arba kašmyro vilnos pagamintus ir storesnius, pasiūtus iš avies vilnos, dažnai turinčius pynes. Jei pastaruosius gali dėvėti bet kokio kūno sudėjimo vyrai, tai plonųjų nerekomenduojama vilkėti vyrams, turintiems pilvuką.

Nepriklausomai nuo modelio, rekomenduojama rinktis megztinį, pasiūtą iš vilnos, kadangi tik tuomet jis atliks savo pagrindinę funkciją – apsaugos nuo šalčio. Plonesni gali būti vilkimi tiek kaip viršutinis aprangos sluoksnis, tiek po kostiuminiu švarku ar bleizeriu. Storesnius megztinius ne visuomet gali pavykti apsivilkti po švarku, todėl juos rekomenduojama vilkėti kaip viršutinį aprangos sluoksnį.

Jamieson's pilkas megztinis atlenkiamu kaklu aw16Jamiesons’s
Edwin tamsiai mėlynas megztinis atlenkiamu kaklu aw16Edwin
Howlin' šviesiai rudas megztinis atlenkiamu kaklu aw16Howlin’
Charles Tyrwhitt raudonas megztinis atlenkiamu kakluCharles Tyrwhitt
Mango Man mėlynas megztinis atlenkiamu kakluMango Man
Mango Man žalias megztinis atlenkiamu kakluMango Man
Suitsupply tamsiai žalias megztinis atlenkiamu kakluSuitsupply
Charles Tyrwhitt tamsiai pilkas megztinis atlenkiamu kaklu Charles Tyrwhitt
Zara baltas megztinis atlenkiamu kakluZara

Kaip derinti megztinį atlenkiamu kaklu

Universalus, šiltas ir stilingas – šis drabužis gali būti derinamas prie bet kokios aprangos, jeigu bus tinkamai parinktas jo modelis ir spalva.

Megztinis atlenkiamu kaklu ir kostiumas

Megztinį atlenkiamu kaklu galima drąsiai derinti kartu su kostiumu. Jis yra puiki marškinių ir kaklaraiščio alternatyva tais atvejais, kai aprangos kodas nėra labai formalus ir griežtas. Be to, toks derinys bus ir kur kas šiltesnis.

Norint, kad kostiumo ir megztinio atlenkiamu kaklu kombinacija atrodytų stilingai ir gražiai reikėtų atkreipti dėmesį į du pagrindinius dalykus – megztinio spalvą ir modelį.

Spalvą rekomenduojama pasirinkti tokią, kuri pakankamai skirtųsi nuo vilkimo kostiumo. Paprasčiausios ir visuomet gerai atrodančios kombinacijos yra mėlynos spalvos megztinis ir pilkas kostiumas, arba, priešinga jai – pilkos spalvos megztinis ir mėlynas kostiumas. Norint labiau išsiskirti, galima megztinį rinktis kiek ryškesnių, einamąjį sezoną madingų spalvų.

Megztinio modelį rekomenduojama derinti pagal kostiumą – jei jis pasiūtas iš plonesnės ir lengvesnės šukuotinės vilnos, tuomet prie kostiumo geriausiai tiks taip pat plonesnis megztinis atlenkiamu kaklu, pagamintas iš merino ar kašmyro vilnos. Jeigu kostiumas yra iš kiek storesnės flanelinės vilnos, tuomet ir megztinį galima rinktis storesnį.

Kadangi šiame aprangos derinyje kaklaraiščio nėra, tai papildomą akcentą galima suteikti į švarko kišenę įkišant stilingą nosinaitę.

Gagliardi mėlynas languotas kostiumas Gagliardi

Loake tamsiai raudono derbiai bataiLoake
Suitsupply šviesiai pilkas megztinis atlenkiamu kakluSuitsupply

Gagliardi pilka nosinaitė Gagliardi
Gagliardi pilkas languotas kostiumasGagliardi

Loake rudo oksford bataiLoake
Zara šviesiai rudas megztinis atlenkiamu kakluZara

Suitsupply pilka nosinaitėSuitsupply

Megztinis atlenkiamu kaklu ir švarkas

Megztinio atlenkiamu kaklu kombinacija su švarku ir kelnėmis yra viena stilingiausiai atrodančių ir ypač gerai tinkančių šaltajam metų laikui. Čia tarpusavyje galima derinti net trijų aprangos dalių – švarko, megztinio ir kelnių – spalvas, raštus ir  medžiagas tokiu būdu sukuriant išskirtinai atrodančių kombinacijų.

Kadangi švarko ir kelnių kombinacija ir mažiau formali nei kostiumas, tai derinant prie jos megztinį atlenkiamu kaklu galima pamiršti konservatyvumą ir pabandyti pažaisti su ryškesnėmis spalvomis.

Pavyzdžiui, galima pabandyti sukurti kombinaciją iš tamsiai mėlyno, dvieilio švarko, burgundiškos spalvos megztinio atlenkiamu kaklu ir iš vilnos pasiūtų pilkos spalvos kelnių. Pridėjus rudos spalvos monkus ir ryškią, margą fantaziją gaunamas tikrai išskirtinai atrodantis aprangos derinys, kurį dėvintis vyras neliks nepastebėtas.

Žinoma, megztinio spalva nebūtinai turi būti būtent tamsiai raudona, tačiau pagrindinė idėja yra megztinio kaip akcento panaudojimas būtent spalvos prasme. Žalios, geltonos, ryškios mėlynos, baltos ar rūdžių spalvos megztinių pagalba taip pat galima sukurti išskirtinai atrodančias aprangos kombinacijas.

Suitsupply tamsiai mėlynas dvieilis švarkas Suitsupply

Charles Tyrwhitt tamsiai raudonas megztini atlenkiamu kakluCharles Tyrwhitt
Massimo Dutti pilkos kelnėsMassimo Dutti

Gagliardi raudona mėlyna nosinaitėGagliard

Loake rudi monkaiLoake
Suitsupply tamsiai mėlynas vienaeilis švarkasSuitsupply

Charles Tyrwhitt vario spalvos megztinis atlenkiamu kakluCharles Tyrwhitt
Suitsupply šviesiai rudos čino kelnėsSuitsupply

Gagliardi marga nosinaitėGagliardi

Loake rudi auliniai bataiLoake auliniai

Megztinis atlenkiamu kaklu ir kitas megztinis ar marškiniai

Megztinį atlenkiamu kaklu, kaip papildomą aprangos sluoksnį galima dėvėti ne tik po švarku, tačiau ir po kitu megztiniu ar marškiniais kaip alternatyvą apatinio trikotažo marškinėliams, tokiu būdu ne tik sukuriant originaliai ir išskirtinai atrodančią kombinaciją, tačiau ir papildomą apsaugą nuo šalčio.

Šiam deriniui sukurti bus reikalingas plonos medžiagos ir įliemenuotas megztinis, kadangi kitu atveju jį pasivilkti po marškiniais ar kitu megztiniu bus tikrai sudėtinga. Tam geriausiai tinka merino arba kašmyro vilnos megztiniai.

Nors tokią kombinaciją galima naudoti ir vilkint kostiumą, tačiau saugesnis ir, ko gero, kiek atrodantis variantas bus tuomet, kai jis bus pritaikytas labiau kasdienei aprangai. Pavyzdžiui, su storais flaneliniais marškiniais, džinsais ir auliniais batais.

Beje, megztinį, kaip ir apatinio trikotažo marškinėlius, reikėtų nepamiršti susikišti į kelnes.

Vilkma tamsiai mėlyni languoti marškiniaiVilkma

charles-tyrwhitt-tamsiai-pilkas-megztinis-atlenkiamu-kakluCharles Tyrwhitt
Mango Man tamsiai pilki džinsaiMango Man

Loake juodi čelsiai bataiLoake
Mango Man raudonas megztinisMango Man

Mango Man tamsiai mėlynas megztinis atlenkiamu kakluMango Man
Massimo Dutti tamsiai mėlyni džinsaiMassimo Dutti

Loake rudi dykumos bataiLoake

Megztinis atlenkiamu kaklu kaip viršutinis aprangos sluoksnis

Megztinį atlenkiamu kaklu galima dėvėti ne tik kaip papildomą aprangos sluoksnį, tačiau ir kaip viršutinį. Ši aprangos kombinacija, priklausomai nuo pasirinktų drabužių ir batų, gali būti tiek solidi ir elegantiška, tiek labiau kasdienė.

Pirmąjį variantą galima sukurti naudojant plonesnį, merino ar kašmyro vilnos megztinį, vilnones kelnes ir klasikinius suvarstomus batus, o antrajam geriau tiks storesnis, pynes turintis megztinis, džinsai ir auliniai batai.

Kadangi šiuose deriniuose yra naudojamos tik dvi aprangos dalys, tai abiems atvejais galima gerokai drąsiau eksperimentuoti su raštais ir spalvomis nei tuomet, kai megztinis yra derinamas su švarku. Todėl, norint neatrodyti nuobodžiai, bent jau kelnes arba megztinį reikėtų pasirinkti įdomesnio rašto ar spalvos.

Suitsupply tamsiai žalias megztinisSuitsupply

Loake rudi verstos odos derbiai bataiLoake
Suitsupply tamsiai pilkos kelnėsSuitsupply
Massimo Dutti šviesiai pilkas megztinis atlenkiamu kakluMassimo Dutti

Loake tamsiai rudi verstos odos čelsiai bataiLoake
H&M mėlyni džinsaiH&M

O kokia jūsų nuomonė apie megztinį atlenkiamu kaklu? Ar jau surado šis drabužis savo vietą jūsų spintoje ir aprangos deriniuose, ar, visgi, dar dvejojate ir nesate tikri ar jums jo tikrai reikia? Pasidalinkite savo pastebėjimais ar klausimais komentarų skiltyje, į kuriuos mes tikrai jums atsakysime.