5 stilingiausi televizijos serialai

5 stilingiausi televizijos serialai

Stilingai besirengiantys serialų veikėjai neretai tampa įkvėpimo šaltiniu kuriant aprangos derinius. Be abejo, prieš bandant kurti kažką panašaus, ne pro šalį būtų sužinoti, kurie televizijos serialai išties yra stilingi.

Taigi, šios savaitės straipsnis apie 5 serialus, kuriuose tikrai netrūksta stilingai besirengiančių vyrų. Laikmetis, kuris juose yra vaizduojamas, apima beveik 100 metų, tačiau tai netrukdo tam tikrų juose matomų aprangos dalių panaudoti ir dabar.

Be abejo, stilingų serialų tikrai būtų galima surasti ir daugiau, tačiau čia yra paminėti žinomiausi ir populiariausi, kurie yra anglų kalba ir kuriuos nesunkiai galima susirasti ir pažiūrėti, norint labiau susipažinti su to laikmečio mada.

Peaky Blinders

Tai 2014 metų Didžiosios Britanijos istorinė drama apie gangsterius ir jų gyvenimą. Šiame seriale veiksmas vyksta Birmingham mieste, iš karto po Pirmojo pasaulinio karo – 1919 metais. Pagrindiniai veikėjai – Peaky Blinders grupuotės nariai ir jų gyvenimas.

Serialas nėra visiškai išgalvotas ir daliniai remiasi realių Birmingham miesto grupuočių, kurios taip ir vadinosi – Peaky Blinders –  istorija. Priešingai nei iki tol buvusios nusikalstamos grupuotės, Peaky Blinders rengėsi ypač stilingai, kas buvo vienas iš pagrindinių jų skiriamųjų bruožų.

Peaky Blinders stilius

Seriale šios grupuotės nariai beveik visuomet vilki stilingus ir šiltus trijų dalių kostiumus, pasiūtus iš tvido. Jeigu oras šaltesnis, tuomet Peaky Blinders vilki ilgus, beveik iki pat žemės, paltus.

Nors aprangos stiliui jau yra beveik 100 metų, tačiau jis sėkmingai naudojamas iki pat šių dienų. Be abejo, 3 dalių tvido kostiumas yra gerokai retesnis reiškinys, tačiau iš šios medžiagos pasiūtas pilkas, rudas ar žalsvas švaras yra beveik neatskiriama rudens sezono aprangos dalis.

Be abejo, gražiausius, stilingiausius ir kokybiškiausius tvido švarkus siuva Didžiojoje Britanijoje.

Tvido švarkai

Tvido švarkas Charles Tyrwhitt Tvido švarkas T.M.Lewin

Boardwalk Empire

Šis serialas nukelia į JAV sausojo įstatymo laikus – 1920-tieji 1930-tieji metai. Veiksmas vyksta Atlantic City mieste, kuriame nelegalaus alkoholio verslu užsiima miestelio iždininkas Nucky Thompson.

Šis serialas yra dar labiau paremtas istoriniais faktais, nei Peaky Blinders. Beveik visi pagrindiniai veikėjai iš tiesų egzistavo ir užsiiminėjo nelegaliu verslu. Nucky ThompsonAl Capone, Lucky Luciano ir daugelis kitų šiame seriale sutinkamų personažų iš tikrųjų gyveno tuo laikotarpiu ir užsiiminėjo alkoholio kontrabanda ir kitais nelegaliais verslais.

Be abejo, kaip ir dauguma to laikotarpio gangsterių vadų, taip ir šie, mėgo stilingai ir prabangiai rengtis.

Boardwalk empire stilius

Pagrindinis to laikotarpio drabužis buvo iš vilnos ar medvilnės pasiūtas trijų dalių kostiumas. Be abejo, tuo metu kostiumai buvo siuvami kiekvienam gangsteriui individualiai, todėl ne tik gražiai atrodė, tačiau ir puikiai tiko.

Klasika tapęs trijų dalių kostiumas puikiai atrodo ir šiais laikais. Nors šio tipo kostiumų dabar sutinkama tikrai retai, tačiau tai nereiškia, kad jis nėra madingas. Žinoma, gal liemenė suteikia papildomo formalumo, tačiau tuo pačiu tai ir papildomas akcentas, kuris jus išskirs iš kitų.

Prekiniai ženklai, kurie siuva kostiumus, savo kolekcijose dažniausiai turės kelis trijų dalių kostiumus, kuriais galbūt ir jūs papildysite savo drabužių spintą.

3 dalių kostiumas

Tvido švarkas Suitsupply Tvido švarkas Charles Tyrwhitt Tvido švarkas T.M.Lewin

Mad Men

Mad Men nukelia mus į 1960-ųjų 1970-ųjų metų New York miestą. Pagrindinis šio serialo veikėjas yra Don Draper – talentingas reklamos agentūros kompanijos kūrybos direktorius. 7 sezonus trunkantis serialas pasakoja apie Don Draper ir kitų žmonių, vienaip ar kitaip susijusių su juo, gyvenimus ir karjeras.

15 Emy ir 4 Auksinius Gaublius laimėjęs serialas yra puikiai vertinamas ne tik dėl vaidybos ir scenarijaus, tačiau ir dėl istorinio autentiškumo. Taigi, nenuostabu, kad vyrų kostiumai puikiai parodo to laikmečio mados tendencijas ir stilių.

Mad men stilius

Vienas iš pagrindinių to laikmečio švarkų akcentų buvo ypač siauri atvartai ir prie jų, suprantama, derinami siauri kaklaraiščiai. Apskritai, tuo metu viskas buvo ypač siaura ir trumpa.

Nors siaurų atvartų kostiumai ir švarkai jau nėra tokie populiarūs, kokie buvo prie kelis metus, tačiau jie vis dar išlieka madingi. Geriausiai jie tinka liekno sudėjimo vyrams, kadangi atrodo proporcingai ir vizualiai platina viršutinę kūno dalį.

Šio stiliaus švarkai ir kelnės dažnai būna trumpesni, todėl juos puikiai galima vilkėti ne darbinėje, mažiau formalioje aplinkoje. Būtent su tokio tipo kostiumu galima sukurti derinį, kuriame yra avimi balti sportiniai bateliai ar batai su nematomomis kojinėmis, o marškiniai pakeičiami į marškinėlius trumpomis rankovėmis.

Slim fit kostiumas

Slim fit kostiumas Mango Slim fit kostiumas T.M.Lewin

Miami Vice

Majamio policija serialą, galbūt, net kažkas iš jūsų prisimena, kadangi prieš maždaug 20 metų jį rodė ir per kažkurią (tiksliai nepamenu, kurią) Lietuvos televiziją. Detektyvai James Crockett ir Ricardo Tubbs narpliojo įvairius nusikaltimus 5 sezonus, o serijų buvo sukurta daugiau nei 100.

Šis serialas yra vienas labiausiai madą įtakojusių. Priešingai, nei visi kiti aprašyti serialai, šis stilių kūrė pats ir to laikmečio mados tendencijomis vadovavosi tik minmaliai. Pastelinės spalvos, marškinėliai trumpomis rankovėmis, atsainiai vilkimas neužsegtas švarkas, lininės kelnės ir įsispiriami Loafer batai – šis aprangos derinys tapo ypač populiarus ir sulaukė didžiulio pasisekimo.

Kuriant šį serialą buvo konsultuojamasi su garsiausiais pasaulio dizaineriais, tokiais kaip Versace ar Hugo Boss, todėl visi naudoti aprangos derinai parodo to meto mados tendencijas, o dalis jų netgi jas padėjo ir sukurti.

Miami vice stilius

Taigi, ar galima kažką pabandyti pritaikyto savo aprangoje šiais laikais? Be abejo, jeigu bandysite dėvėti didelį, per plačių pečių švarką, tai, ko gero, labai gerai atrodyti nepavyks, tačiau galite įsigyti šviesių pastelinių spalvų švarkus iš lino ar medvilnės, neturinčius pamušalo, kurie puikiai tiks šiltiems vasaros orams.

Po šiais švarkais galite apsivilkti marškinėlius trumpomis rankovėmis arba polo marškinėlius, priderinti šviesias kelnes su nematomomis kojinėmis avimais batais ir turėsite aprangos derinį savo idėja ir stiliumi panašų į 1980-ųjų metų Miami Vice serialo veikėjų.

Šviesūs švarkai

Šviesus švarkas Gagliardi Šviesus švarkas Suitsupply Šviesus švarkas Mango Man

Suits

Serialas apie teisininkus, kure ne tik vilki puikiai atrodančius kostiumus, tačiau ir taip pat puikai sprendžia bylas bei įvairias keblias situacijas, į kurias įsipainioja. 3 skirtingi pagrindiniai veikėjai, kurie skiriasi ne tik savo charakteriais, tačiau ir aprangos stiliumi.

Šaunu yra tai, kad serialo kūrėjai tikrai negaili pinigų veikėjų aprangai, todėl jie vilki aukščiausios kokybės kostiumus: Tom Ford, Ralph Lauren, Brioni, Hugo Boss ir kiti. Tai leidžia jiems nepriekaištingai atrodyti kiekvienos serijos metu.

Suits stilius

Suit serialas puikiai atskleidžia taip vadinamą power-suit sąvoką. Tai solidžiai, formaliai atrodantis kostiumas, kuris spinduliuoja pasitikėjimą savimi ir galią. Tokius kostiumus dažniausiai vilki aukštas pareigas užimantys bankininkai, teisininkai ar vadovaujančias pozicijas užimantys vyrai, kurie turi supratimą apie stilių ir madą.

Dažniausiai, tai yra tamsių spalvų kostiumai, naudojantis vertikalių linijų, ar vos matomų kvadratų raštą. Solidumo taip pat prideda peak tipo atvartai. Be abejo, tokiais kostiumais galima papildyti ir savo drabužių spintą, tačiau reikia žinoti, kad jie ir bus skirti būtent tokio tipo darbui.

Power kostiumas

Reziumė

5 serialai, 100 metų laikotarpis, skirtingi stiliai ir mados, tačiau, nepaisant to, net ir dabar galima savo aprangos deriniuose panaudoti kažką iš kiekvieno jų.

Nesvarbu, ar tai būtų tvido švarkas, kuris buvo vilkimas ir prieš 100 metų, ar tamsiai mėlynas kostiumas su vertikaliomis linijomis, kuris yra neatsiejama verslo aprangos dalimi – ir vieną, ir kitą galima stilingai vilkėti ir dabar.

Pasirinkite tai, kas jums labiausiai patinka ir tinka ir drąsiai vilkėkite. Na ir kas, kad dabartiniu metu 3 dalių kostiumas yra sutinkamas ypač retai. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad jis nėra madingas ar stilingas. Jeigu jis jums patinka, tai ir vilkėkite. Patikėkite – sulauksite tik komplimentų.

O gal jūs irgi turite savo mėgstamą serialą, kuris nebuvo paminėtas šiame straipsnyje, ir sėkmingai naudojate pagrindinių veikėjų aprangos derinius? Jeigu taip, tuomet būtinai pasidalinkite savo žiniomis komentarų sekcijoje!

Power kostiumas Suitsupply Power kostiumas Charles Tyrwhitt