Kaip išsirinkti kostiumo medžiagą

Ką reikėtų žinoti apie medžiagas prieš perkant kostiumą

Medžiagų, iš kurių siuvami kostiumai, yra pačių įvairiausių – nuo egzotiškos kašmyro vilnos ar šilko, iki cheminiu būdu sukurto poliesterio. Tarpusavyje jos skiriasi ne tik kaina, tačiau ir savybėmis, todėl tikrai pravartu žinoti, kokia medžiaga, kokioje situacijoje labiausiai tiks, perkant ar siuvantis kostiumą.

Iš visų, medžiagų, galima išskirti šias populiariausias, kurios yra dažniausiai naudojamos siuvant kostiumus:

  1. Šukuotinė vilna.
  2. Flanelinė vilna.
  3. Tvidas.
  4. Medvilnė.
  5. Linas.

Šukuotinė vilna (worsted wool)

Ko gero, viena svarbiausių ir unikaliausių šukuotinės vilnos savybė yra ta, jog jos skaidulos gali įsiminti formą. Būtent todėl iš šios medžiagos pasiūti kostiumai kur kas mažiau glamžosi ir ilgiau išlaiko savo formą.

Kadangi vilna „kvėpuoja“, tai iš jos pasiūtą kostiumą galima dėvėti ir šiltesniu oru (tiesa, tuomet reikėtų įsigyti kostiumą be pamušalo), o dėl savo izoliacinių savybių ji taip pat puikiai tinka ir vėsesniam orui, nes gali apsaugoti nuo šalčio.

Pirkdami kostiumą, pasiūtą iš šukuotinės vilnos, taip atkreipkite dėmesį į medžiagos numeraciją. Dažniausiai, tai bus skaičius nuo 80 iki 200 (maks. 250), nurodantis siūlo plonumą.

Kuo skaičius mažesnis, tuo siūlas yra storesnis, patvaresnis ir iš tokios medžiagos pasiūtas kostiumas yra tinkamas kasdieniam dėvėjimui. Taigi, jei ruošiatės pirkti darbinį kostiumą, rinkitės medžiagą tarp 80 ir 130.

Iš plonesnių siūlų (daugiau nei 130) išausta šukuotinė vilna labiau tinkama proginiams, retai dėvimiems kostiumams. Tokia medžiaga yra labai lepi, kainuoja daug, tačiau atrodo ir krenta tikrai fantastiškai.

Jei planuojate įsigyti universalų, visiems sezonams tinkamą kostiumą, tuomet šukuotinė vilna turėtų būti jūsų pirmasis pasirinkimas. Gausus raštų ir spalvų pasirinkimas leis nesunkiai surasti jums patinkančius kostiumus, kuriuos galėsite dėvėti visus metus.

Flanelinė vilna (flannel wool)

Stora, minkšta, šilta ir, dėl savo didelio svorio, ypač gražiai krentanti – turbūt taip galima apibūdinti flanelinės vilnos medžiagą. Būtent dėl šių savybių iš šios medžiagos pasiūtas kostiumas puikiai tinka šaltojo sezono metu.

Ko gero, vienintelis jos trūkumas – kiek labiau kasdienė išvaizda. Dėl savo turimo pašiaušimo ji neatrodo taip elegantiškai ir stilingai, kaip įprasta šukuotinė vilna, todėl svarbių renginių ar aukšto lygio verslo susitikimų metu iš flanelinės vilnos pasiūto kostiumo nerekomenduojama.

Kitą vertus, kasdieniam dėvėjimui darbe ši medžiaga puikiai tiks. Šilta ir patogi ji greitai pataps jūsų mėgstamiausia kostiumo medžiaga rudens žiemos sezono metu.

Tvidas tweed

Dar viena, šaltajam sezonui skirta medžiaga. Storas, minkštas ir šiltas tvidas puikiai tinka rudenos žiemos sezono kostiumams. Tiesa, dėl savo audimo technikos jis atrodo kasdieniškiau nei flanelinė vilna, todėl nelabai tiks oficialioje darbinėje aplinkoje.

Tvido kostiumas taip pat yra labai universalus, kadangi tiek švarkas, tiek kelnės gali būti derinami atskirai su kitomis aprangos dalimis – švarkas prie džinsų ar storesnės medžiagos kelnių, o kelnės – prie vilnonių megztinių.

Nors tvidas ir yra siejamas su akademinėmis bendruomenėmis, intelektualais bei senyvo amžiaus džentelmenais, tačiau pastaruoju metu jis išgyvena renesansą ir yra dažnai matomas daugelio garsių dizainerių kolekcijų pristatymuose.

Medvilnė

Nors medvilnė yra labiau žinoma kaip medžiaga, iš kurios yra gaminamos čino kelnės, tačiau kostiumai ir švarkai iš jos taip pat yra siuvami.

Priešingai nei flanelė ar tvidas, medvilnė yra šiltajam sezonui skirta medžiaga, todėl medvilniniuose švarkuose nerasite vidinių pakietinimo sluoksnių ar pamušalo arba jis bus tik nugaroje ties pečiais.

Iš medvilnės pasiūti kostiumai ir švarkai neturi struktūros, yra patogūs, nevaržo judesių, tačiau tuo pačiu ir greitai glamžosi, todėl labiausiai tinka kasdienei, laisvalaikio aplinkai.

Linas

Susipažinkite su linu – glamžumo ir raukšlių karaliumi. Tai medžiaga, kuriai abejingi tikrai neliksite – arba ji visam laikui tvirtai užims vietą jūsų drabužių spintoje, arba į ją net negalėsite pažiūrėti, kadangi ši medžiaga pradeda raukšlėtis dar ją lyginant.

Tačiau, nepaisant to, kad linas velniškai greitai glamžosi, jis turi ir vieną teigiamą savybę, kurios neturi nei viena kita aukščiau paminėta medžiaga – dėl gerokai retesnio audinio jis ypač gerai „kvėpuoja”, todėl yra idealus pasirinkimas karštu oru.

Taigi, jei jums reikės atrodyti stilingai, tačiau žinote, jog diena bus karšta, tuomet drąsiai rinkitės lininį kostiumą ar švarką. Tik įsigykite tokį, kuris neturės pamušalo, kadangi kitu atveju visos vėsinančios lino savybės nueis perniek.


4 komentarai

  1. Oho, koks išsamus straipsnis!
    Ačiū už tiek informacijos – mano broliui ji tikrai pravers… 🙂

  2. O kaip dėl elastano? Man bent jau susidarė įspūdis, kad kostiumus, kurių sudėtyje yra bent kiek elastano yra žymiai patogiau dėvėti, nes jie kažkiek tamposi. Taip pat nuo net ir ne didelio jo kiekio, jie mažiau glamžosi.

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 10 metų

      Visiškai teisingi pastebėjimai.

      Elastanas dažniausiai naudojamas slim fit drabužiuose, kad jie mažiau tampytųsi ir deformuotųsi, kadangi ties keliais ir alkūnėm yra mažiau medžiagos, todėl ten jai yra didesnės apkrovos.

      Tikrai nematau priežasties, kodėl nepirkti kostiumo su elastanu, jeigu jis gražiai atrodo, gerai guli ir su juo patogu.

  3. Vyrui kostiumas yra svarbus atributas, kadangi jis gali būti naudingas pasitaikius iškilmingai progai. Jis be jokių abejonių turi būti reprezentatyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *