Kada marškinius susikišti, o kada ne

Kada susikišti marškinius, o kada ne

Ar susikišti marškinius, ar ne, klausimą yra uždavęs, ko gero, kiekvienas vyras, tačiau tikslaus ir aiškaus atsakymo dažniausiai taip ir nepavykdavo surasti – būdavo vadovaujamasi logika, sveiku protu ir pavyzdžiais. Tačiau, iš tikrųjų, yra keletas labai paprastų taisyklių, kuriomis vadovaujantis bet kurioje situacijoje bus aišku kaip reikėtų pasielgti, kad atrodytum tvarkingai ir gražiai.

Kadangi tas pats sukišimo į kelnes klausimas galioja ir kitiems viršutiniams drabužiams, tai aptarsiu ir juos. Tačiau pirmiausiai – marškiniai.

Marškiniai

Taigi, vyriški marškiniai – ypač universalus drabužis, kurį galima dėvėti beveik bet kuo, pradedant kostiumu ir baigiant šortais. Visgi, šis universalumas reiškia, kad skirtingose situacijose skirtingai juos reikia ir dėvėti – kartais ištrauktus, o kartais sukištus į kelnes. Tai priklauso nuo kelių pagrindinių faktorių.

Marškinių modelis ir ilgis

Ko gero, pagrindinis faktorius, kuris nulemia, ar reikia marškinius susikišti į kelnes, ar ne, yra jų modelis ir ilgis. Vieni marškinių modeliai yra siuvami taip, kad gali būti dėvimi tik sukišti į kelnes, kiti priešingai – turi būti dėvimi nesukišti.

Visų pirma, tai priklauso nuo marškinių ilgio – jeigu marškiniai pilnai dengia užpakalį, o priekyje pasibaigia žemiau nei kelnių užtrauktukas, tai yra akivaizdus ženklas, kad juos privaloma vilkėti sukištus į kelnes. Tokių marškinių nesusikišus į kelnes iš karto galima pamatyti, kad jie visiškai nesižiūri ir tiesiog prašosi būti sukišami. Geriausias tokių marškinių pavyzdys yra kostiumų parduotuvėse pardavinėjami marškiniai – jis visuomet bus siuvami ilgesni, tam kad sukišus juos į kelnes jie neišsitrauktų sėdint ar judant.

Tokio ilgio marškinius reikia vilkėti sukištus į kelnes:

Ilgi marškiniai

Propercloth nuotraukos

Sukišti marškiniai

H.E. by Mango marškiniai

Marškinių modeliai, kurie yra trumpesni ir priekyje pilnai nedengia viso užtrauktuko, o gale jų ilgis yra maždaug iki kišenių vidurinės dalies, yra skirti vilkėti jų nesusikišus į kelnes. Vilkėti juos sukištus į kelnes bus tiesiog labai nepatogu – jie nuolatos išsitrauks iš kelnių sėdantis ar vaikščiojant. Ar tinkamas marškinių ilgis juos vilkėti nesusikišus dažniausiai galima patikrinti labai paprastai – jų ilgiausia dalis priekyje turėtų baigtis ten, kur prasideda riešai.

Tokio ilgio marškinius reikėtų vilkėti nesukištus į kelnes:

Trumpi marškiniai

Propercloth nuotraukos

Nesukišti į kelnes marškiniai

H.E. by Mango marškiniai

Jeigu marškiniai yra tokie trumpi, kad net nedengia priekinių kelnių kišenių, tai reiškia, kad jų vilkėti negalima nei sukištų į kelnes, nei ištrauktų – jie tiesiog yra per trumpi.

Per trumpi marškiniai

Nepriklausomai nuo to, kaip marškiniai bus vilkimi – sukišti ar ištraukti, – jie turi būti tinkamo dydžio. Per dideli, platūs ties liemeniu ir klubais marškiniai sukišti į kelnes pūpsos išlindę į šonus, o ištraukti atrodys kaip suknelė – nei vienas, nei kitas variantas nėra priimtinas, jeigu norima atrodyti gražiai ir stilingai.

Dėvima apranga

Kitas faktorius, nuo kurio priklauso, ar marškinius reikėtų vilkėti sukištus ar ištrauktus, yra tai, su kokia apranga jie yra derinami.

Viena iš taisyklių, kuria reikėtų vadovautis, yra ta, kad, jei ant marškinių yra užsivelkamas drabužis, tai tuomet jie turi būtų dėvimi sukišti į kelnes. Ar tai yra švarkas, ar megztinis, ar liemenė yra visiškai nesvarbu – marškiniai turi būti sukišti į kelnes. Jeigu yra dėvimas kostiumas, marškiniai turi būti visada sukišti, net ir nusivilkus švarką.

Be abejonės, galima argumentuoti tuo, kad mados kolekcijų pristatymo metu modeliai, ar šiaip kino ar muzikos pasaulio žvaigždės, kartais vaikšto su ištrauktais marškiniais, tačiau tai nereiškia, kad tai galioja ir visiems kitiems. Pabandžius padaryti tai, ką daro jie, ko gero, gausis kažkas panašaus:

Nesukišti marškiniai

Taigi, geriau yra pasirinkti klasikinį variantą, kuris visuomet atrodys gerai.

Mūvint šortus, marškinius galima vilkėti ir sukištus ir ištrauktus.

Ištraukti marškiniai, ypač lininiai, gražiau atrodys su laisvesne ir labiau kasdiene apranga bei medžiaginiais bateliais:

Šortai nesukišti marškiniai

Sukišti į šortus marškiniai puikiai atrodys su slim-fit šortais ir vasariniais odiniais įsispiriamais batais:

Šortai sukišti marškiniai

Marškinėliai

Su marškinėliais trumpomis rankovėmis yra viskas atvirkščiai, nei su marškiniais – juos geriausiai yra vilkėti nesukištus į kelnes.

Nesukišti marškinėliai

H.E. by Mango marškinėliai

Marškinėlių ilgiui galioja tos pačios taisyklės kaip ir marškiniams – jie neturėtų būti nei per trumpi, nei per ilgi. Skirtumas tik tas, kad per ilgų marškinėlių susikišti į kelnes ir atrodyti gerai taip paprastai neišeis. Galima pabandyti, bet viskas tuomet labai priklauso nuo marškinėlių dydžio, aprangos tipo ir kokio lygio žvaigždė esi.

Polo marškinėliai

Polo marškinėlius, priklausomai nuo jų modelio galima, arba susikišti į kelnes, arba ne. Laisvesnio modelio polo marškinėlius geriau yra dėvėti nesukištus, nes, padarius priešingai, jie nesižiūrės labai gražiai, kuomet pūpsos išlindę į šonus ties liemeniu. Siauresni polo marškinėliai gerai atrodo ir sukišti, ir ne.

Nesukišti polo marškinėliai

H.E. by Mango marškinėliai

Įliemenuoti, prigludę prie kūno polo marškinėliai yra visai kitas dalykas – juos susikišus į kelnes galima atrodyti stilingiau ir formaliau. Visgi, prieš tai darant, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie nebūtų per trumpi, nes kitaip bus ta pati problema kaip ir su marškiniais – jie nuolatos išsitrauks iš kelnių. Dažniausiai polo marškinėliams, skirtiems susikišti juos į kelnes, nugara yra ilgesnė nei priekis.

Polo marškinėliai sukišti

Ralph Lauren nuotraukos

Reziumė

Taigi, atsakyti į klausimą, ar reikia susikišti marškinius, ar ne, yra visai nesudėtinga. Kelios paprastos taisyklės padės tiek surasti teisingą sprendimą apsivilkus marškinius, tiek pasirinkti marškinius parduotuvėje. Eksperimentuoti, žinoma, visada galima, tačiau svarbiausia, kad tas eksperimentas neatrodytų tragiškai. To galima visuomet išvengti, pasirenkant klasikinius ilgesnius marškinius ir juos susikišti į kelnes.

Jeigu turite klausimų ar pastebėjimų, dėl marškinių sukišimo į kelnes, galite drąsiai užduoti juos žemiau esančioje komentarų formoje – jie tikrai neliks neatsakyti.