7 stiliaus patarimai, einant į darbo pokalbį

Padidinkite savo šansus gauti naują darbą

Ar žinote, kad tinkamai parinkę savo aprangą darbo pokalbiui galite padidinti savo šansus gauti naująjį darbą? Žinoma, pokalbio metu jūsų darbo patirtis, gebėjimas bendrauti ir atsakinėti į klausimus yra tikrai svarbu, tačiau pirmąjį įspūdį apie jus susidaro ne jums pradėjus kalbėti, o tuomet, kai jus pamato. Būtent todėl jūsų apranga, batai ir aksesuarai yra ypač svarbi darbo pokalbio dalis, kurios dėka svarstyklės gali pakrypti jūsų naudai pokalbiui dar net neprasidėjus.

1. Sužinokite kompanijos aprangos kodą

Neikite į darbo pokalbį nepasidomėję apie kompaniją. Tai ne tik neprofesionalu, tačiau tuo pačiu ir padidins jūsų tikimybę suklysti, renkantis aprangą. Pabandykite panaršyti po kompanijos internetinę svetainę ir pažiūrėkite, ar ten yra nuotraukų, kuriose būtų galima matyti, kaip rengiasi jos darbuotojai.

Jeigu kompanijoje dirba jūsų draugai ar pažįstami, tuomet apie aprangą galite sužinoti pakalbėję su jais. Juk nėra tikslo vilkėti oficialų kostiumą su kaklaraiščiu, jei įmonės darbuotojai vilki džinsus ir sportinius marškinėlius. Be abejo, jei visi vilki švarkus ar kostiumus, tuomet atėję su džinsais ir megztiniu gero įspūdžio tikrai nesudarysite.

2. Atsižvelkite į darbo pobūdį ir poziciją

Kompanijos aprangos kodas svarbu, tačiau dar svarbiau žinoti, kaip rengiasi darbuotojai, kurie dirba pozicijoje, į kurią jūs pretenduojate. Labai tikėtina, kad finansų departamento darbuotojai ir IT specialistai rengiasi visiškai skirtingai, todėl nepamirškite į tai atsižvelgti ir apsirenkite taip, kaip rengtųsi būtent to įmonės padalinio darbuotojai.

3. Apsirenkite vienu aprangos kodu aukščiau

Vadovaukitės šiuo paprastu patarimu, kuris padės puikiai prisiderinti prie kompanijos aprangos kodo, atrodyti tinkamai, bei subtiliai išsiskirti. Apsirenkite panašiai, kaip rengiasi įmonės darbuotojai, tačiau šiek tiek formaliau.

Jei kompanijos dauguma vilki džinsus ir marškinėlius trumpomis rankovėmis ar megztinius, tuomet tikrai neprašausite, jeigu mūvėsite džinsus ir marškinius. Jei dauguma dėvi švarkus, tuomet drąsiai galite dėvėti kostiumą be kaklaraiščio.

4. Atkreipkite dėmesį į detales

Kad ir ką vilkėtumėte, nepamirškite visų aprangos ir išvaizdos detalių. Įsitikinkite, kad jūsų drabužiai yra tinkamo dydžio, švarūs ir nesuplyšę. Marškiniai visuomet turėtų būti išlyginti, batai nuvalyti, o kostiumas nesusiglamžęs.

Taip pat nepamirškite ir savo išvaizdos. Susišukuokite plaukus, nusiskuskite (jeigu neauginate barzdos). Įsitikinkite, kad tarp dantų nėra įstrigę maisto likučių nuo pusryčių ar pietų – smulkmena, kuri, prasidėjus pokalbiui taps ypatingai aktualia.

5. Nepersistenkite su akcentais

Darbo pokalbio metu pagrindinis jus kalbinančio asmens dėmesys turėtų būti nukreiptas į jus, o ne į jūsų per daug išsiskiriančią aprangą. Ryškiaspalviai marškinėliai ar megztiniai tikrai tiks laisvalaikiui, tačiau, eidami į darbo pokalbį, juos geriau palikite drabužių spintoje.

Žinoma, tai nereiškia, kad į darbo pokalbį turite eiti apsirengęs nuobodžiai ir neįdomiai. Galite drąsiai pasirinkti kokį nors ryškesnę aprangos detalę, kuri taptu subtiliu jūsų aprangos akcentu. Pavyzdžiui, kaklaraištį, švarko nosinaitę ar raštuotas kojines.

6. Parepetuokite su apranga

Prieš eidami į darbo pokalbį pasilikite šiek tiek daugiau laiko, apsirenkite tuos drabužius, su kuriais planuojate eiti į interviu, ir pasitikrinkite veidrodyje, ar su aprangos deriniu viskas gerai. Pažiūrėkite, ar ant drabužių nėra dėmių, ar jie nesusiglamžę, nesuplyšę, neprairę.

Juk kur kas geriau visas aprangos problemas pamatyti namie, o ne darbo pokalbio metu. Galbūt apsirengę pasirinktą derinį pamatysite, kad jis netinkamo dydžio ar jums apskritai nebepatinka, todėl pasilikite šiek tiek laiko, kad galėtumėte susikurti ansamblį, kuris tik darbo pokalbiui ir patiks jums pačiam.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *